Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: admin » 18-11-2019 19:16

Obrazek

Znamy pierwsze sklepy jakie znajdą się w projektowanym obecnie centrum handlowym Karuzela w Tarnobrzegu. Pierwsi najemcy podpisali umowy najmu w centrum handlowym Karuzela, które zostanie zrealizowane przy wiadukcie kolejowym przy ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu.

Sklepy modowe Sinsay, House i Cropp zajmą powierzchnię prawie 3.000 m kwadratowych w projekcie który będzie liczył ponad 20.000 m.kw. Poprzemysłowy teren o powierzchni 7ha zostanie zrewitalizowany i zabudowany kilkoma budynkami w formie parku handlowego. Większość powierzchni zajmą sklepy z branży modowej, a w skład projektu wchodzi również sklep typu dom i ogród o powierzchni około 9.000 m kw.

„Jeszcze przed końcem roku podpiszemy kolejne 2-3 umowy najmu z branżą wyposażenia wnętrz i modą co da nam około 35-40% wynajętej powierzchni jeszcze przed rozpoczęciem budowy. To bardzo dobry wynik.” – mówi Piotr Wasilewski odpowiedzialny za najem lokali handlowych w Karuzeli.

Centra handlowe pod nazwą Karuzela działają już w Wodzisławiu Śląskim, Wrześni, Mrągowie, Gołdapi, Turku i Lublińcu. W chwili obecnej realizowana jest Karuzela w Ełku a jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejna budowa, tym razem w Kołobrzegu.

Info: Retail Concept/Karuzela

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: Dawid_tbg » 18-11-2019 19:41

No i bardzo ładnie niech budują, mi w szczególności zależy na dobrym i dużym markecie budowlanym. Jeśli chodzi o branża modowa myślę że też znajdzie swoich miłośników w Tbg. Ciekawe czy jest konkretny grafik budowy?

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: cenzor » 18-11-2019 19:43

No wreszcie jakieś konkrety, czyli jest nadzieja granicząca z pewnością ze tam coś powstanie, oby z Castoramą

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: encore » 18-11-2019 20:04

Mam nadzieję na mały EMPIK.

Na Żabkę, Deichmanna i Pepco nieco mniejszą.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: kermit » 19-11-2019 11:38

Przeglądam najemców z innych galerii karuzeli.
Np. we wrześni - cropp, house, ccc, big star, kick, Deichmann, reserved.... Oby jednak pojawiły się inne sklepy.
Liczę mimo wszystko na market budowlany - Castorama, Leroy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: admin » 19-11-2019 17:49

Marketem budowlanym są obecnie zainteresowane różne sieci (więcej niż jedna), trwają negocjacje, decyzja ma być w okolicach lutego 2020.

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: Oni_cię_kochają » 19-11-2019 18:53

Podziwiam - którąś już wizualizację kolejnej tarnobrzeskiej galerii.
Cóż... wolę zachować sceptycyzm.
I wciąż myślę o tej w centrum (oby obie powstały) , może dlatego że mieszkam blisko , i wpisała by się ten niezagospodarowany fragment centrum.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: Zielony » 19-11-2019 20:07

Słuchał ktoś z Was dzisiaj prezydenta DB w Leliwie? Na koniec padło pytanie właśnie o karuzelę, prezydent odpowiedział że do urzędu nie wpłynęło żadne pismo o jakiekolwiek pozwolenie czy coś innego. Dziwna sprawa......

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: admin » 19-11-2019 21:18

Chyba było w tym wątku niedawno. Coś pojawiło się na BIPie, jakieś uzgodnienia, czy opinie do Rzeszowa. Nie pamiętam czy do RDOŚa, czy innej instytucji, ale dotyczyło tej inwestycji.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: andriu81 » 19-11-2019 21:47

Prezydent nie odpowiadając na to pytanie postąpił mądrze, bo samo postawienie tego centrum jest jakimś absurdem , w sytuacji obecnej w jakiej miasto się znajduje. Także koncert życzeń chyba nie trafiony.Mi się nie marzy żaden sklep, natomiast marzyłby mi się duży przestronny dworzec PKS,kolejowy wraz z połączeniami i galerią w środku.To by było coś i z sensem. A teraz co, nie ma dróg, a oni centrum chcą handlowe chcą stawiać?

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: Antea » 19-11-2019 22:59

Mnie się marzy zakład z miejscami pracy, nie kolejne sieciowki. Lokali pod najem sporo wolnych w mieście, tylko co wydawać w sklepach?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: norweski_leśny » 20-11-2019 08:32

Jak wysłuchałem tej wypowiedzi prezydenta, to oczy zrobiły się mi jak spodki. Rację ma admin, iż trwają już uzgodnienia związane z wydawaniem decyzji środowiskowej. Żeby było ciekawiej to uzgodnienia te przechodzą w całości przez urząd, bo to on ostatecznie ma wydać decyzję. Natomiast prezydent stwierdza, iż nie złożono żadnej dokumentacji. Lepiej nie komentować.
Szczerze to mnie nie obchodzi ile pustych lokali będzie stało i gdzie. To wszystko jest prywatnym biznesem. Miasto na to nie daje ani złotówki. I niech stawiają nawet 30 galerii a potem bankrutują. To prywatne pieniądze więc jest ok. Co do pustych lokali na wynajem powiedzmy sobie szczerze, iż są one puste bo nie są atrakcyjne.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: globoo » 20-11-2019 08:47

W Stalowej Woli czy w Mielcu w największych tam galeriach bardzo trudno było zapełnić wszystkie lokale.Trwało to nawet dwa lata .W Vivo chyba tylko jeden jeszcze szuka chętnego .Nie wiem jak będzie w Tarnobrzegu ale doświadczenia podpowiadają ze długo to potrwa .To ze dziś maja podpisane trzy umowy :) ...? hmm...z każdej umowy można zrezygnować czy renegocjować..Ja życzę aby było OK ale....wątpię.Na pewno nie będzie tu polowy znaczących marek w tej galerii.Jak ktoś gdzieś napisał ....to taki zwyczajny park handlowy jakich wiele w małych miasteczkach.Ale lepsze to od zarośniętego kawałka ziemi.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: ja_30 » 20-11-2019 09:38

Za to VIVO Krosno było praktycznie w całości wynajęte już w dniu otwarcia.
Osobiście uważam, że projekt Karuzela może okazać się strzałem w dziesiątkę. Marek modowych jest tyle że spokojnie zapelnia park handlowy, a i tak największym sukcesem frekwencyjnym będzie market DIY - dopóki nie otworzą takiego obiektu w Stalowej

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: eston » 20-11-2019 14:47

Niech wreszcie jakaś powstanie, bo to jak dobrze liczę czwarte podejście.
- Przyznaję się, że daaaawno temu z optymizmem wypowiadałem się o planach Maylanda odnośnie bazy PKS. Ostatecznie się wycofali i stanęła zaledwie Mrówka.
- Potencjalną galerię na Polmozbycie wykończył Norbert swoją pazernością. Ostatecznie Tesco się wycofało z wielu planów inwestycyjnych w Polsce a na Polmozbycie wybudował się "zaprzyjaźniony" inwestor z bodajże Woli Baranowskiej.
- Pomysł na galerię na Sikorskiego/Sienkiewicza wykończyła konkurencja przychodząc do prezydenta z łapówką... :-)
... która na swoich terenach chce wybudować Karuzelę.

Ot taka karuzela z galeriami :-)
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: miniMe » 20-11-2019 14:55

Sklepy sklepami, ale ja w kontekście planów budowy galerii w TBG (raczej tej ewentualnej w centrum) liczę na kino, w którym filmy będą pokazywane w tym samym czasie co w innych miastach. No i w ogóle będą pokazywane, bo już nie raz na próżno czekałem, aż jakiś film, który miałem nadzieję obejrzeć, pojawi się w naszym kinie.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: Antea » 20-11-2019 17:38

miniMe pisze:
20-11-2019 14:55
Sklepy sklepami, ale ja w kontekście planów budowy galerii w TBG (raczej tej ewentualnej w centrum) liczę na kino, w którym filmy będą pokazywane w tym samym czasie co w innych miastach. No i w ogóle będą pokazywane, bo już nie raz na próżno czekałem, aż jakiś film, który miałem nadzieję obejrzeć, pojawi się w naszym kinie.
Fakt Jokera u nas nie było.
Zobaczymy, market budowlany by się przydał, a galeria... Taki teraz urok, że sklepy w jednym miejscu ludzi kręcą. Nie liczę jednak na nic więcej niż to co w stalowej czyli Reserved i sinsay.
Natomiast ostatnio szukałam fachowca do schodów, porządny znalazł się dopiero w Modliborzycach, w tbg nie wiem, jakiś marazm. Sklepy w okolicy placu czerwonego powinny być w takim razie w galerii a na mieście usługi, gastronomia.
A co będzie w budynku czerwonym jak się PKO wyprowadzi?

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Znamy pierwszych najemców Karuzeli

Post autor: iv » 20-11-2019 23:20

andriu81 pisze:
19-11-2019 21:47
samo postawienie tego centrum jest jakimś absurdem , w sytuacji obecnej w jakiej miasto się znajduje. Także koncert życzeń chyba nie trafiony. [...] A teraz co, nie ma dróg, a oni centrum chcą handlowe chcą stawiać?
Ale masz jakąś szczątkową świadomość, że to centrum handlowe nie konkuruje ze środkami miejskimi, bo jest w całości finansowane ze środków prywatnych? Po prostu ktoś na swoim terenie chce postawić za swoje pieniądze swój sklep. Miasto może na tym finansowo zyskać.

ODPOWIEDZ