Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-11-2019 19:50

W całym tym wieku emerytalnym raziło mnie co innego, nawet nie to jak wyglądałaby przyszła emerytura, ale kwestia jakiejś "umowy społecznej". Jeśli podniesiono mi nagle minimalny wiek emerytalny z obiecanych 65 na 67 lat, to już te obiecane 67 lat przestaje znaczyć cokolwiek. Bo przez kolejne 20 lat politycy mogą go podnieść na 75, albo 80 w jednej chwili. Nie sądzę, żebym tyle dożył, czyli szykuje się dożywotnia tyrałka.

Z naciskami oczywiście masz rację, w niektórych przypadkach rzeczywiście tak jest, chociażby w budżetówce, gdzie czasem jest to forma łagodnego zmniejszania ilości etatów. Z drugiej strony, słyszałem parę dni temu od policjanta, że wielu jego znajomych planuje przejść bodajże od lutego na emeryturę, chociaż nie muszą. Czekają na obiecaną podwyżkę i przechodzą zaraz po niej.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 20-11-2019 20:33

Z tego co kojarzę na podniesienie wieku emerytalnego miało wpływ kilka czynników, późniejsze wejście na rynek pracy (edukacja)rozwój technologiczny,oraz wydłużenie średniej długości życia.Jak na razie politycy nie wiążą podniesienia wieku emerytalnego z deficytem budżetowym.

Na obecna chwile wygląda to tak - wiek kobiet i mężczyzn zrównany.

Roczniki i wiek przejścia.

1955 do czerwca 66,5
1955-1962 67
1963-1966 68
1967-1970 69
1971-1974 70
1975-1978 71
1979 - w gore 72

Jak na razie.....

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 21-11-2019 12:23

„Większość krajów zachodniej europy wydłuża wiek w którym przechodzi się na emeryturę, wzrasta średnia życia,jest oszałamiający skok technologiczny, a dzięki edukacji później rozpoczynamy prace,większość krajów podnosi wiek emerytalny, trafiają się kraje w których wiek emerytalny zaczyna się od 72 lat a docelowo ma wynieść 74

Nie chciałbym, aby moja nauczycielka języka polskiego, która ma dziś 74 lata uczyła w tym wieku moje dzieci.

Wracając do tematu lewicy… to tylko jedno potrafi w kółko powtarzać:
-małżeństwa gejowskie z adopcją,
-wycofanie religii ze szkół
-wypowiedzenie konkordatu,
-aborcja do 12 tygodnia życia dziecka.

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Rządy PiS

Post autor: marabut » 21-11-2019 12:59

tak samo 70 leni nauczyciel w-fu... albo kierowca tira lub autobusu. A może magazynier? hmm.... 70 letni chirurg?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 21-11-2019 14:05

Podwyższenie wieku emerytalnego to był prezent dla towarzystw emerytalnych.
Towarzystwa emerytalne mogły dłużej obracać naszymi pieniędzmi.
Podniesienie wieku emerytalnego nie może być jedynym i podstawowym sposobem na zwalczanie problemów demografii.

Może wydłużenie wieku emerytalnego niektórzy chcą ponieważ...
budżet byłby mniej obciążony przez wypłaty świadczeń emerytalnych, które zostałyby opóźnione dzięki późniejszemu przechodzeniu na emeryturę.

Nakłaniają żeby pracować długo a jak praca się skończy to się idzie rejestrować do PUP, a tam ZONK.
Dają byle co bez możliwości wyboru.
Żeby iść dostać dofinansowanie do prawa jazdy na autobusy, to mają klauzule, że tylko do 30 roku życia można dostać i to jest właśnie dyskryminacja.
Nie jestem więc za wydłużeniem wieku przejścia na emeryturę ponieważ Państwo nie wspiera ludzi, którzy przekroczyli pewny wiek.
W naszym kraju niema w ogóle wsparcia dla osób bezrobotnych po 30-ce.T
To co jest to są mżonki.

Moim zdaniem większość polskiego społeczeństwa nie daje rady pracować powyżej 65 roku życia i po ponad 45 latach pracy.
Poza niesprawnością fizyczne występuje również niesprawność psychiczna, co wiąże się z coraz większym stresem przy wykonywaniu pracy.
Mamy przecież ogromny skok cywilizacyjny, w szczególności w zakresie informatyki.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 23-11-2019 09:37

Spośród wielu komentarzy do ostatniego wydarzenia ten uważam za najlepszy:

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 23-11-2019 10:23

Dobre!

Rzeczywiście zrobiło się zabawne zamieszanie, ale wynik prawidłowego głosowania przecież nie byłby inny niż znany.
"Za dużo ludzi jest" na liście do głosowania, przez co mniej ogarnięci technicznie, jak chociażby JarKacz czy Śledzińska-Katarasińska się pogubili w głosowaniu. Może w PiSie było więcej ludzi mających problemy ze sprzętem? Wystarczyło przeliczyć i oficjalnie zarządzić reasumpcję głosowania, a nie je powtarzać bez liczenia i nie byłoby całego hałasu.

Ale to przecież detal techniczny, drobiazg przy wprowadzaniu do TK Pawłowiczowej i Piotrowicza. Co gorsze, już nie można o nich mówić że to jacyś "dublerzy", czy sędziowie wybrani nielegalnie. Zostają na lata.
A sprawa zupełnie bez znaczenia, przy kolejnej pisowskiej podwyżce podatków.

W związku z podniesieniem akcyzy podjąłem decyzję, że nadal nie będę palić! Własne wino w gąsiorze jest, drożdże wciąż nie naliczają akcyzy, a owoce niesklepowe bez VATu. Kolejna decyzja, że nadal nie wejdę w ograniczenie składki ZUS przez trzydziestokrotność :) Nawet jeśli nic się w temacie nie zmienia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 23-11-2019 15:03

Przed wyborami Jaki ogłaszał "Deklarację Młodego Pokolenia" i część kandydatów z list PiS ją podpisała.
Komentarzem na fejsie w pewnym sensie namówiłem do tego również kandydata KK, który na filmiku deklarację podpisał. Co by zrobił w trakcie ostatniego głosowania, bo jednym z punktów było "nigdy nie zagłosuję za podwyżką podatków"? Tylko jeden poseł w tej sprawie się wstrzymał.
Tymczasem siedmioro posłów, którzy publicznie się zobowiązali, że tego nigdy nie zrobią, zagłosowało za podwyżką podatku akcyzowego:



Dziękuję bardzo za takie "młode pokolenie" i ich nic niewarte deklaracje :x

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 24-11-2019 14:32

Wyborcy PiS nagle przejrzeli na oczy i tłumaczą swych wybrańców, z podniesienia akcyzy tym, że papierosy i alkohol są niebezpieczne dla zdrowia i powinny być drogie. Wcześniej uważali, że podniesienie akcyzy jest po prostu skokiem na kasę podatników.

Wyborcy PO nagle przejrzeli na oczy i tłumaczą swych wybrańców brakiem poparcia dla projektu podniesienia akcyzy, tym że jest to po prostu skok na kasę podatników. Wcześniej uważali, że podniesienie akcyzy jest dbaniem o zdrowie Polaków, gdyż alkohol i papierosy są niebezpieczne dla zdrowia i powinny być drogie.

Tymczasem na świecie mnóstwo jest wegetarian, którzy uważają, że mięso jest niedobre dla zdrowia. Jedna Pani nawet powiedziała, że mięso powinno być towarem luksusowym dostępnym dla nielicznych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 24-11-2019 14:41

Rzeczywiście pojawiają się już przymiarki do "akcyzy na mięso". Cukier też niezdrowy, stąd też bywa zapowiadany dodatkowy podatek na niezdrowe słodycze i słodkie napoje. Wydaje się, że tak samo niezdrowe jest paliwo (z wysoką akcyzą), praca (z wysokim podatkiem dochodowym), czy nawet zdrowie jest niezdrowe.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 24-11-2019 19:08

Powinni na wszystko nałożyć akcyzę.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 25-11-2019 13:20

"wzrost stawek o 10 proc. wynika m.in. z rosnących kosztów przeciwdziałania skutkom społecznym i zdrowotnym konsumpcji napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych"...

Nie jest tak źle...
Ministerstwo Finansów szacuje, że podwyższenie akcyzy związane z wyrobami tytoniowymi może podnieść cenę paczki papierosów (20 szt.) przeciętnie o ok. 1,02 zł
paczka tytoniu do palenia (50 g) będzie droższa o 1,69 zł.
cena cygar może wzrosnąć ok. 0,40 zł za sztukę
kilogram suszu tytoniowego o ok. 22,93 zł.

Jak ktoś jest wrogiem palenia to dzisiaj może flaszkę otworzyć i wypić za zdrowie rządu...
Jak ktoś jest wrogiem alkoholu to może sobie dzisiaj kupić ciastko i zjeść za zdrowie rządu...

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 25-11-2019 17:14

Coś się zaczyna...
A więc coś innego się KOŃCZY...

"Do Polski zmierza pierwsza grupa imigrantów zarobkowych z Etiopii. Trafią prawdopodobnie do Gdańska."

https://dzienniknarodowy.pl/polski-zmie ... z-etiopii/

Perspektywy w tym zakresie są w zasadzie NIEOGRANICZONE, gdyż "do tej pory w Polsce mieszkała znikoma liczba obywateli tego kraju. Etiopia liczy sobie ok. 110 mln obywateli".
W 1980 kraj ten liczył niespełna 40 milionów mieszkańców.
W 2050 będzie liczył niespełna 150 milionów.. ;-)

A nasz rząd to w ogóle kontroluje kto i w jakim celu przyjeżdża do naszego kraju?
Jest w ogóle pozwolenie z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku na taki import?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-11-2019 17:26

Na pewno jest ciekawość ze strony polskich pracodawców, a to już pierwszy krok do sukcesu – mówi portalowi dlahandlu.pl Cezary Maciołek, wiceprezes zarządu Grupy Progres z branży HR.
Ciekawość to pierwszy stopień do sukcesu? Znam inną wersję tego przysłowia :)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 25-11-2019 18:25

W tym wszystkim jest jedno poważne "ale".

Gdańsk mi się bardzo podoba.
Jeździłem do niego już za SIARKOPOLU ;-)

Obok - circa około 150 km od Gdańska - są gminy, gdzie bezrobocie wciąż sięga 20 proc.
Czy nie byłoby jednak lepiej zakwaterować w Gdańsku ludzi z sąsiedniej Warmii i Mazur?

Ktoś w ogóle nad tym myślał?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-11-2019 19:40

To świadoma polityka, zapowiadana już parę lat temu przez kilku antyrządowych prezydentów miast. Z drugiej strony wtedy mieli to być nielegalni imigranci z podzielnika unijnego, a teraz wydaje się, że ci Etiopczycy są legalni. Jest to wyraźna różnica.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 25-11-2019 20:45

Czy znacie jakiś inny kraj w Europie, w którym partia rządząca ma w nazwie "prawo" i "sprawiedliwość", a Minister Sprawiedliwości degraduje niezawisłego sędziego za wykonanie wyroku europejskiego trybunału?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-11-2019 20:48

O jaką sytuację chodzi?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 25-11-2019 21:24

Już pierwszemu sędziemu bez uzasadnienia cofnięto delegację z okręgowego do rejonowego. Tego co wydał wyrok o publikacji list poparcia do KRS. Poszedł dla przykładu do kąta. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bat ... Id,3354140
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-11-2019 21:53

To nie jest w żadnym wypadku "wykonanie wyroku europejskiego trybunału". Wyrok TSUE dotyczy izby dyscyplinarnej SN i stanu spoczynku sędziów SN, a decyzję w tej sprawie ma podjąć SN, bo TSUE nie uznał się do tego odpowiednim organem. Sędzia nie wykonuje wyroku, bo nie zasiada w SN i nie ocenia izby dyscyplinarnej w kwestii stanu spoczynku. Przecież to oczywiste.

Nie ma też mowy o degradacji, tylko o skróceniu czasowej delegacji o bodajże 3 miesiące, w dodatku zgodnie z prawem. Oczywiście nie wydaje się to działaniem przypadkowym :) i ma działać dyscyplinująco, ale jednak niezwykle łagodnym. Mamy wolne sądy, mamy mieć jeszcze wolniejsze, bo wchodzą w rozgrywki polityczno-personalne?
Powiem szczerze, że w takich przypadkach spodziewałbym się bardziej stanowczej reakcji niż jakieś skrócenie delegacji. W tej sprawie sędzia jest od rzetelnego badania sprawy i wydawania sprawiedliwego wyroku, a nie od domagania się od Sejmu starych list podpisów z poparciem kandydatów do KRS, bo mu się jakiś inny sędzia nie podoba. A co to ma do sprawy?
Dobrze, że chociaż pytań prejudycjarnych nie pozadawał.
encore pisze:
25-11-2019 21:24
Tego co wydał wyrok o publikacji list poparcia do KRS.
Jaki wyrok? Z tekstu wynika, że właśnie nie wydał wyroku i w ogóle nie zajął się wyrokiem i sprawą do której był delegowany, bo nie podoba mu się sędzia pierwszej instancji, z tego wyłącznie względu, że został mianowany za czasów nowej KRS, w przypadku której ów sędzia nie zna listy podpisów poparcia dla niektórych z jej członków. Sprawa dotyczy niedozwolonych klauzul w umowie kredytowej, a wyroku nie ma i pewnie długo nie będzie.

ODPOWIEDZ