Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 25-11-2019 20:16

Zgadza sie,Takie inwestycje na celu maja właśnie uporządkowanie terenu,uatrakcyjnienie.Super ze tak sie stanie.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 26-11-2019 08:26

ARP powołuje dwie spółki w ramach Programu Fabryka, w tym jedną w Stalowej Woli.
Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz prezydenci Stalowej Woli i Elbląga podpisali umowy powołujące spółki do realizacji Programu Fabryka w obu miastach. "Fabryka - Urbi Ferro" (Stalowa Wola) i "Fabryka - Porta Mare" (Elbląg) to spółki celowe, dzięki którym powstaną nowoczesne obiekty biurowo-usługowe. Zgodnie z założeniami realizacja obu inwestycji może wynieść ponad 80 mln zł.
Program Fabryka Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchomiła w połowie 2018 roku. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców, w których działalność będą mogły prowadzić firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Nazwa programu pochodzi od radomskiej Fabryki Broni. Do tej pory do projektu przystąpiły cztery miasta: Mielec, Zamość, Stalowa Wola i Elbląg. Dwa ostatnie podpisały właśnie umowę na powstanie spółek celowych do obsługi inwestycji.
Spółki Urbi Ferro (powołana we współpracy z przedstawicielami Stalowej Woli) i Porta Mare (założona wspólnie z władzami Elbląga) będą prowadzić działalność na dwu etapach - przygotowania inwestycji (m.in. opracowanie projektu koncepcyjnego i programu funkcjonalno-użytkowego) oraz jej realizacji (prace projektowe, budowlane, komercjalizacja i zarządzanie). W obu spółkach ARP będzie strategicznym udziałowcem. Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycje w obu miastach mają zakończyć się do końca 2023 roku.

Fabryka Urbi Ferro pozwoli wybudować w Stalowej Woli budynek biurowo-usługowy klasy B/B+ o powierzchni biurowej ok. 5 000 m2 (plus powierzchnia usługowa na parterze - ok. 1 500 m2). Centrum usług biznesowych ma stanąć u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej

http://leliwa.pl/stalowa-wola-spolka-fa ... biurowiec/

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=22503
Ostatnio zmieniony 26-11-2019 13:26 przez globoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 26-11-2019 08:36

Jak widzę połączenie Tarnobrzeska Agencja Rozwoju (albo już nawet bez Tarnobrzeska) to za każdym razem sprowadza się to do tego samego. Budujemy w Mielcu albo Stalowej. Tym bardziej smutne, że miasto na ten cel nie wykłada właściwie żadnych pieniędzy (poza terenem).

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 27-11-2019 12:29

Tak będzie wyglądać nowe osiedle W Stalowej Woli .Nazywać sie będzie osiedle Leśna. Początek budowy za rok a ukończenie po dwóch latach.


globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 27-11-2019 12:32

Proinwestycyjny, oszczędny i zrównoważony budżet Stalowej Woli na 2020 rok

https://www.stalowawola.pl/proinwestycy ... F2dyyojaR8

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 27-11-2019 14:04

Osiedle Leśna. Jeszcze nigdy nie słyszałem aby ktoś robił aż takie zamieszanie wobec jakiejś inwestycji. Co do zasady to filmik jest już nieaktualny bo chyba nawet powyżej globoo wrzucałeś informację o obiekcie mieszkalno-usługowym o 20 kondygnacjach. Tak więc film praktycznie do kosza.
Kolejna sprawa, o jakim początku budowy w przyszłym roku jest mowa, jeżeli pieniądze są tylko na prace projektowe? Jak budowa zacznie się w roku 2021 to będzie dobrze (i myślę, że wtedy faktycznie ruszy).
Co do samego budżetu to nie ma tam absolutnie niczego rozwojowego. Wszystko jest już "stare" i od dawna wiadome. Rozwadów, łącznik i droga pod torami. Z tego słuszne są oczywiście drogi.
Tak więc widać, iż możliwość brania kolejnych kredytów skończyła się również w Woli i obecnie zaczyna się zaciskanie pasa co jest przedstawiane jako sukces. Inna sprawa to ogromny ukryty dług w MZK, który ma miasto. Sprawa ciągle w zawieszeniu i nierozwiązana.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 27-11-2019 16:24

: norweski_leśny no to w takim razie jestes zadowolony?ze tak ZLE jest w Stalowej Woli ? hahahah no fakt Stalowa Wola się stacza .:):):) Nie to co w Tarnobrzegu gdzie miasto kwitnie :) Gdzie spojrzysz inwestycje i nowe miejsca pracy,nowe drogi i rozwiązania komunikacyjne. Stalowa Wola moze Tarnobrzegowi zazdrościć .

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 27-11-2019 17:31

globoo pisze:
27-11-2019 16:24
: norweski_leśny no to w takim razie jestes zadowolony?ze tak ZLE jest w Stalowej Woli ? hahahah no fakt Stalowa Wola się stacza .:):):) Nie to co w Tarnobrzegu gdzie miasto kwitnie :) Gdzie spojrzysz inwestycje i nowe miejsca pracy,nowe drogi i rozwiązania komunikacyjne. Stalowa Wola moze Tarnobrzegowi zazdrościć .
Człowieku na czym polega ten rozwój?? Wymień ile firm postanowiło zainwestować w Stalowej w ostatnich latach? Ilu nowych inwestorów pozyskano? Bo to jest rozwój, a nie pogłębiająca zadłużenie konsumpcja.
Wklejasz tu masę bezuzytecznych wiadomości dot. Stalowej i ekscytujesz się nimi jak nienormaly. Zrobiłeś z ciekawego tematu śmietnik.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 27-11-2019 18:08

Oj nie ekscytuj sie tak.Jak bodzie co zamieścić o Tarnobrzegu zapewniam ze zamieszczę.Ja uważam ze Stalowa Wola bardzo sie rozwija i dużo inwestorów którzy juz byli i nadal sa a to juz sukces.Nie zwijają interesów..Ważne ze sie rozwijają i rozbudowują swoje firmy.Przyjdzie czas na nowe.Wystarczy jak przyjedziesz na Stalowowolska Strefę Gospodarcza i zobaczysz .Wiec nie denerwuj sie kolego.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: XYZ » 27-11-2019 19:19

Globo jeżeli w Stalowej jest tak super to dlaczego liczba ludności "miasta rowerów" systematycznie spada zamiast rosnąć ?

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 27-11-2019 21:16

No dlatego ze w większości nawet najlepiej rozwijających się miastach poza wyjątkami liczba mieszkańców maleje.Jest to problem Europejski poruszany na forum parlamentu europejskiego wiec nie jest to przypadłość Stalowej Woli.Nie zmienia to faktu ze Stalowa Wola sie rozwija w przeciwieństwie do Tarnobrzega.Mam ci wymienić listę firm które zainwestowały w Stalowej Woli???Żartujesz? To ty nie wiesz?Przecież tak sie interesujesz Stalowa Wola i masz taka wiedze.!!!!!!!!!!!!!!!

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 27-11-2019 21:45

globoo pisze:
27-11-2019 21:16
(...).Mam ci wymienić listę firm które zainwestowały w Stalowej Woli???(...)
Tak, proszę wymień firmy, które zdecydowały się na rozpoczęcie działalności w ciągu ostatnich 5 lat. Stalowa Wola rozwijała się za poprzedniego prezydenta, teraz jest konsumpcja.
A przez strefę przejeżdżam codziennie, bo mieszkam i pracuję w Stalowej.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 27-11-2019 23:24

Beawooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 28-11-2019 10:27

globoo pisze:
27-11-2019 16:24
: norweski_leśny no to w takim razie jestes zadowolony?ze tak ZLE jest w Stalowej Woli ? hahahah no fakt Stalowa Wola się stacza .:):):) Nie to co w Tarnobrzegu gdzie miasto kwitnie :) Gdzie spojrzysz inwestycje i nowe miejsca pracy,nowe drogi i rozwiązania komunikacyjne. Stalowa Wola moze Tarnobrzegowi zazdrościć .
Powiedz gdzie Ci napisałem, że jestem zadowolony czy nie? Stalowa rozwija się szybciej i nie ma co tego ukrywać. Patrzę na te plany i inwestycje od bardzo długiego czasu i nie wszystkie dochodzą do skutku. Przy czym skutecznie są zagłuszane przez kolejne pomysły. Nie można mieć klapek na oczach i bezkrytycznie podchodzić do tego, iż budżet jest prorozwojowy (czy jakiś tam inny) bo tak sobie napisał prezydent. Otóż nie jest w nim tak dobrze jak władze chcą to przysłodzić. Za bardzo dobre inwestycje uważam tylko i wyłącznie te związane z łącznikiem do obwodnicy oraz przejazdem pod torami (te rozwiązania są faktycznie prorozwojowe) a pozostałe już niekoniecznie.
A jak tak bardzo Cię boli to stwierdzenie, to zapytam tylko o jedno. Jakie są ceny wejścia na basen, który powstał razem z budową ogromnego żłobkoprzedszkola? Trochę krytycznego podejścia do komunikatów ze strony władzy trzeba mieć.
Lista firm, które zainwestowały. Mój komentarz do tego jest krótki: Tarnobrzeska (tylko z nazwy) Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Tak więc upadek jednego miasta spowodował rozwój (przemysłowy) drugiego.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 28-11-2019 11:26

Przepraszam bardzo ale Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna z nazwy to fakt ale jest jeszcze Stalowowolska Strefa Gospodarcza a ta jest naprawdę Stalowowolska.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 28-11-2019 12:29

globoo pisze:
28-11-2019 11:26
Przepraszam bardzo ale Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna z nazwy to fakt ale jest jeszcze Stalowowolska Strefa Gospodarcza a ta jest naprawdę Stalowowolska.
Ta druga instytucja została utworzona całkiem niedawno. I tak naprawdę nie ma żadnych sukcesów na koncie (chyba że bierzemy jako sukces kontrowersyjne przejęcie wieżowca). Tak, że proszę nie zaciemniać rzeczywistości.
Prawdziwy biznes ma miejsce w Stalowej, na terenie Podstrefy TSSE EURO-PARK WISŁOSAN o powierzchni: Stalowa Wola – 287,41 ha (tutaj akurat obszar jest podawany w różnych źródłach z niewielkimi różnicami). To tam znajdują się wszystkie ważne zakłady oraz dochodzi do rozbudowy tych już istniejących. Tak samo buduje się tu nowe obiekty pod wynajem.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 28-11-2019 13:09

Mam inne zdanie.Tak jak większość moich znajomych :)

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 28-11-2019 15:27

To proszę o jego wyjaśnienie. Bo mnie akurat ciekawią takie kwestie.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 29-11-2019 15:45

Tu masz leśny wyjaśnienia u źródła odnośnie interesujących cie tematów.

https://rzeszow.tvp.pl/45517007/lucjusz ... lowej-woli

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 29-11-2019 16:06

Przejrzałem i nic nowego się nie pojawiło. Osiedle Leśna jest bardzo dużym projektem, ale nie zacznie się to w przyszłym roku tylko w kolejnym (2021). Mogę się nawet o to założyć, iż w roku 2020 łopata nie zostanie wbita. A jeżeli zostanie to globoo zapraszam Cię na wódkę/piwo czy co tam chcesz :P
Jeżeli Stalową nie ciągnie Tarnobrzeska Strefa, to dlaczego każdy nowy teren jaki ma być pozyskany, automatycznie jest włączany do niej? Naprawdę dla Stalowej większego znaczenia nie ma Stalowowolska Strefa Gospodarcza (tak jak dla Tarnobrzega - TARR).
Inna kwestia, że krytyka nie może ominąć błoni nadsańskich. Są dobrze zrobione ale teraz dopiero dużo osób otworzyło oczy, iż wypoczynek będzie się odbywał w huku aut i zapachu spalin. Przemilczenie skarpy też jest ciekawe.
Ja nie mówię, że nie ma dużo pozytywów ale proszę zwracać uwagę również na to co negatywne.
Park Jordanowski - kolejna inwestycja, która już od kilku lat jest na ustach. Oby się faktycznie zaczęło w roku 2020.
Rozmowa o podatkach, nie wiem jaki ma sens w kwestii rozpatrywania konkretnego miasta, w tym przypadku Stalowej.
Ubytek ludności faktycznie jest największy w Stalowej. I myślę, że nic się nie zmieni w tej kwestii. Jak powstanie Leśna to ubytek wyhamuje ale jedynie na jakiś czas. Kwestia jest jednak taka, iż w Stalowej każdy się śmieje z "aluminium" w powietrzu. I jak się dziwić, że kto tylko może to ucieka do sąsiednich gmin?
I już tak na sam koniec. Ma chłop gadane i to tak, iż przyjemnie się go słucha. Plus mówi tak, iż można uwierzyć we wszystko co jest powiedziane, nawet jeżeli to jest naciągane (jak to u polityka).
(Jak coś to nie uciekam ale przez kilka dni mogę nie odpowiadać).

ODPOWIEDZ