Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: XYZ » 29-11-2019 20:02

globoo pisze:
27-11-2019 21:16
No dlatego ze w większości nawet najlepiej rozwijających się miastach poza wyjątkami liczba mieszkańców maleje.Jest to problem Europejski poruszany na forum parlamentu europejskiego wiec nie jest to przypadłość Stalowej Woli.Nie zmienia to faktu ze Stalowa Wola sie rozwija w przeciwieństwie do Tarnobrzega.Mam ci wymienić listę firm które zainwestowały w Stalowej Woli???Żartujesz? To ty nie wiesz?Przecież tak sie interesujesz Stalowa Wola i masz taka wiedze.!!!!!!!!!!!!!!!
OK, przywołałem cię do tablicy i odpowiedziałeś na zadane pytanie.
Nie zaprzeczam że Stalowa Wola się nie rozwija tylko napisałem o spadku liczby ludności.
I gdyby nie to że mam kobietę ze Stalowej to bym się nie interesował "miastem rowerów"

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 07-12-2019 08:45

Samorząd miasta Stalowej Woli otrzymał dwie nominacje w konkursie na najlepsze projekty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 w kategorii mobilność. Chodzi o projekty – Mobilny MOF Stalowej Woli oraz Lepsza dostępność transportowa w ruchu drogowym na terenie gminy Stalowa Wola poprzez stworzenie bezkolizyjnego dojazdu do kolejowego dworca pasażerskiego zlokalizowanego w sieci TEN-T. Uroczyste wręczenie tytułu Mistrza Zmian oraz nominacji odbyło się w środę w Siedlisku Janczar.
W ramach projektu na terenie miasta Stalowej Woli zakupiono 10 autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 autobusów niskoemisyjnych (EURO VI). Miasto nabyło system dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej m. in. bilet elektroniczny, biletomaty stacjonarne z monitoringiem, tablice informacyjne zlokalizowane przy przystankach autobusowych. Przebudowano infrastrukturę drogową w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego – budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Solidarności z ulicą Energetyków. Utworzono nowe linie których jest obecnie 25, plus specjalne C 1 C2 C3 i P , oraz wydłużono dwie linie komunikacyjne, a także zwiększono częstotliwość kursowania autobusów.
Stalowa Wola mocno inwestuje w nowy układ komunikacyjny miasta. Kluczowym projektem była budowa rond przy ul. Grabskiego i ul. Energetyków, przebudowa ul. Solidarności wraz z asfaltowymi ścieżkami rowerowymi, a także budowa łącznika drogowego w ciągu tej ulicy oraz ronda przy ul. Ofiar Katynia. Szczególnym wyzwaniem był łącznik drogowy, gdyż prace wymagały wykonania głębokich wykopów pod torami kolejowymi i ulicą. Dzięki tej inwestycji ruch do strefy ekonomicznej odbywa się bezkolizyjnie, niezależnie od ruchu pociągów. Płynnie można także dojechać do dworca kolejowego. Nowy układ komunikacyjny został zaprojektowany z myślą o planowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Wartość projektu wynosiła 34 389 369,23 zł. Wysokość dofinansowania z UE – 9 997 933,31 zł.

http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... #skomentuj\

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 09-12-2019 13:50

Tymczasem Stalowa ma mega zagwozdkę co zrobić z rewitalizacją Rozwadowa. Miało to kosztować nieco ponad 15 mln a najmniejsza oferta opiewa na 5 mln więcej. Ciekawe co zrobi prezydent Stalowej.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: encore » 09-12-2019 14:45

Wykona telefon do marszałkowni, gdzie taka drobna kwota znajdzie się z przesunięcia inwestycji w jakimś mniej propisowym miasteczku, albo z kilku miasteczek jak będzie potrzeba. Za kwartał nowy przetarg z budżetem 23 miliony.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 09-12-2019 17:02

ancore ma racje .Tak właśnie będzie.Niech nikt sie nie martwi o finanse Stalowej Woli.Trzeba mieć jaja żeby rządzić miastem.

Metafizyka
Posty: 6
Rejestracja: 08-12-2019 18:30

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Metafizyka » 09-12-2019 17:15

Troszkę śmieszny ten forumowy wyścig między Tarnobrzegiem i Stalową Wolą, może dlatego jakiej skali dotyczy. W tych mikro organizmach wszyscy piszą o galeriach handlowych, nikt nie wspomni o galeriach sztuki, muzeach i innych miejscach gdzie możemy "konsumować" na wyższych poziomach.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 09-12-2019 21:08

http://muzeum.stalowawola.pl/ Muzeum w Stalowej Woli :)

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego zaprasza do Stalowej Woli Rozwadowa. :) http://muzeum.stalowawola.pl/pl/wystawy ... 5%84skiego

Muzeum COP w Stalowej Woli zaprasza po remoncie w 2020 roku :):)

Tradycyjny Koncert Noworoczny w MDK w Stalowej Woli 4 stycznia https://www.mdkstalowawola.pl/2019/10/3 ... zny-w-mdk/

“Dziadek do orzechów” – Narodowy Balet Kijowski w Stalowej Woli 13.12.2019 https://www.mdkstalowawola.pl/2019/06/2 ... -kijowski/

“Lekko nie będzie” – spektakl teatralny w Stalowej Woli 9.stycznia https://www.mdkstalowawola.pl/2019/11/1 ... teatralny/

i wiele wiele innych atrakcji kulturalnych .
No tak ale to jest watek co sie buduje w okolicy wiec rozumiesz :)

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 09-12-2019 21:12

A jesli chodzi o Galerie Handlowa Vivo w Stalowej Woli to nie zapraszam bo nie ma juz miejsc na parkingu.No chyba ze pociągiem lub autobusem :):)


manukun
Posty: 21
Rejestracja: 30-08-2017 23:53

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: manukun » 10-12-2019 18:16

Mnie najbardziej śmieszy nie tyle wyścig, co brak współpracy. Ile razy podpisywano porozumienie w ramach Czwórmiasta? Uruchomili chociaż jedną linię autobusową łączącą te miasta? Przepychanki kto ma gorzej trwają dalej, ale niczego to nie wnosi. Cała czwórka gubi gdzieś liczbę ludności, Stalowa Wola najbardziej. Nie ma żadnych ruchów, żeby tę sytuację poprawić, a działanie pojedynczo daje całe goowno...

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: bobtga » 14-12-2019 11:28

W Gorzycach dzieciaki już mogą korzystać z jednego z większych placów zabaw w Polsce

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Dawid_tbg » 14-12-2019 13:35

Kilka stron wcześniej odbywała się dyskusja na temat odpływu ludności, czytałem artykuł w Nowinach na temat odpływu ludności w naszym województwie na 25 gmin (miejskich i wiejskich) z największym odpływem ludności, Stalowa - gmina miejska z saldem migracji aż -11,35 jest na drugim miejscu, natomiast naszego miasta w tym rankingu w ogóle nie ma. Więc chyba coś to oznacza.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 14-12-2019 15:00

Znaczy to tyle ze ludzie w Stalowej Woli szybko sie dorabiają własnych domów i budują sie wokół Stalowej Woli aby mieć blisko do ośrodka miejskiego który sie rozwija.. jaki jest Stalowa Wola.Stalowa Wola może mieć oficjalnie nawet 10 tys mieszkańców ale cala aglomeracja rozwija sie i mieszkańców przybywa a w najgorszym wypadku jest tyle samo.Niestety Tarnobrzeg stoi w miejscu a i tak sie wyludnia .Niewielu sie tez buduje bo byłoby wiadomo .Wszak Tarnobrzeg nie ma juz okolicy.Wszystkie wioski juz wchłonął.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: encore » 14-12-2019 15:46

Ttbs nie widzi przyszłości i możliwości by zarobić na działalności do której został utworzony. Wystawił na sprzedaż działki przy ul. Jaśminowej, którymi nikt zainteresowany nie jest. Może dlatego, że mają klasyfikację jako łąki i grunty orne?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Nobil
Posty: 1
Rejestracja: 14-12-2019 15:55

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Nobil » 14-12-2019 16:41

Witam wszystkich. Na wstępie chciałem zaznaczyć ,że jestem starym obserwatorem forum aczkolwiek nigdy wcześniej nie pozwoliłem sobie na aktywny udział w dyskusji być może dlatego ,że od dawna nie mieszkam w Tarnobrzegu a miasto odwiedzam najwyżej raz w miesiącu. Mimo wszystko leży mi ono na sercu, mam do niego sentyment i być może kiedyś ponownie zamieszkam w TBG stąd moje zainteresowanie owymi tematami. Forum jest na wysokim poziomie merytorycznym i chciałem podziękować za to wszystkim użytkownikom oraz adminowi . Dzięki Waszemu wysiłkowi takie osoby jak ja mogą dowiedzieć się co aktualnie dzieje się w ich rodzinnym mieście jak i okolicy. Nie ukrywam ,że mój wpis to pokłosie działalności pewnego użytkownika . Jego laudacje na rzecz Stalowej Woli początkowo były nieco zabawne natomiast obecnie stają się deprymujące i urągające dla obserwatorów tego forum . Irytujące jest ciągłe czytanie w danym wątku postów ,które deprecjonują Tarnobrzeg nie doceniają zmian jakie w nim zachodzą a podkreślają "wielkość" hutniczego miasta . Co gorsza żaden argument merytoryczny w postaci np raportów GUS dot. liczby mieszkańców czy zadłużenia miasta nie są wstanie wpłynąć na zmianę bądź złagodzenie wpisów tego Pana i zauważenie pewnych wad i problemów jakie Stalowa Wola niewątpliwie posiada a długoterminowo są one na pewno większe niż Tarnobrzega. Używając pewnej paraleli to tak jak gdybym był mieszkańcem np Ostrowca Św i z względu na fakt ,że Ostrowiec jest większy od Stalowej Woli o jedno osiedle na krzyż obrażał i szydził ze Stalowej Woli pisząc ,że Ostrowiec wyprzedza Stalową o lata świetlne i jest wielkim organizmem miejskim. Zrozumiał bym może jeszcze tą postawę gdyby Stalowa Wola była wielkości Płocka czy Włocławka choć nawet wtedy wyglądałoby to komicznie . Dlatego zwracając się bezpośrednio do wspomnianego użytkownika chciałem mu tylko zwrócić uwagę żeby aż w tak daleko idący sposób nie zaniżał walorów i wagi Tarnobrzega gdyż w skali Polski zarówno Tarnobrzeg jak i Stalowa Wola czy wspomniany przeze mnie Ostrowiec oraz np Gniezno, Skierniewice, Sieradz czy Jelenia Gora zaliczają się do jednej grupy miast o średniej wielkości. Ciężko też mówić o jakimś dużym ośrodku miejskim Stalowej Woli i okolicznych miejscowości jak już to najbliższe są w Lublinie czy Rzeszowie :) Prędzej można mówić o takim ośrodku na przykładzie Tarnobrzega i Sandomierza a i to jest oceną na wyrost . Tak więc reasumując chciałbym zwrócić koledze uwagę ,że fakt posiadania kilku wieżowców więcej nie czyni ze Stalowej Woli potęgi w skali Polski ba nawet w regionie . Mam nadzieję ,że może po tym wpisie spojrzenie na Tarnobrzeg będzie nieco łaskawsze ;) W przeciwnym razie podziwiam , sam nie mógłbym być aż tak nieszczęśliwym człowiekiem i już dawno wyprowadziłbym się do potężnego hutniczego grodu a nie tkwił w małym miasteczku :) Pozdrawiam

RAFI
Posty: 46
Rejestracja: 07-06-2019 14:10

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: RAFI » 19-12-2019 12:27

Niewiecie kiedy otwierają nową biedronke?

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 19-12-2019 13:15

Podpisano umowę na budowę tunelu pod torami w Stalowej Woli.Tunel i drogę wybuduje konsorcjum firm z Tarnobrzega i Kraśnika.
Miasto zarezerwowało w budżecie na to zadania 30 mln. zł. Zadanie ma być zrealizowane do 31 sierpnia 2022 roku.Kosztowało będzie 28,6 mln. zł.
. Wszyscy którzy będą jechać od strony Tarnobrzega, ulicy Przemysłowej w stronę obwodnicy, ominą osiedla mieszkalne, wjeżdżając tunelem w ulicę Okulickiego, w kierunku Szopena i Galerii Vivo i i obwodnicy Stalowej Woli i Niska i włączą sie do S 19
Wyłonione w drodze przetargu konsorcjum, Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. oraz PBI Infrastruktura są znane już stalowowolskiemu samorządowi. Podmioty realizowały takie zadania jak: przejazd pod torami na ulicy Solidarności, ulice: Lipowa, Sandomierska, rondo na Energetyków, droga przez Hutę.

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=22587

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 19-12-2019 13:56

Stalowa Wola niczym się nie różni od Tarnobrzega ponieważ:
-oba są miastami,
-są w tym samym województwie podkarpackim,
-przez oba miasta przepływa rzeka,
-w latach 1975-1998 oba miasta należały do województwa tarnobrzeskiego,
-dziś i w Stalowej Woli i w Tarnobrzegu mamy tyle samych stopni Celcjusza, taką samą prędkość wiatru i wilgotność.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 19-12-2019 17:15

To chyba wszystko czym nie rożni sie te dwa miasta. :):) Lista została wyczerpana :):)

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 19-12-2019 17:57

Globoo, piszesz dużo o Stalowej Woli, a nie wspomniałeś o ciekawym artykule na portalu stalowemiasto mówiącym o problemie wyludniania się Twojego miasta. Widzę, że informacje o STW traktujesz wybiórczo, może więcej obiektywizmu?😉

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 19-12-2019 18:58

Bo to jest temat ,,Co sie buduje w okolicy a nie o demografii.Jak będzie temat o demografii to i na ten temat sie wypowiem.I zapewniam ze znajdzie sie nie tylko Stalowa Wola :):)Tak to prawda.Traktuje to wybiórczo bo nie mogę i nie powinienem tu pisać o tym ze auto potraciło pieszego na ulicy w Stalowej Woli czy tez ze zakorkowane sa ulice prowadzące do galerii Vivo w Stalowej Woli ponieważ tysiące klientów z okolicznych miejscowości chce zrobić zakupy w jedynej porządnej galerii w okolicy .Mam nadzieje ze juz za kilka lub kilkanaście lat powstanie podobnej wielkości galeria w Tarnobrzegu lub Nowej Dębie :) z podobnymi lub nawet lepszymi sklepami i ruch sie zmniejszy :) czego sobie i Tarnobrzeżanom oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę

ODPOWIEDZ