Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: admin » 17-12-2019 21:34

Obrazek
MKS cię nie zaskoczy. Wiesz kiedy przyjedzie.
Jeden klik i już wiesz, za ile minut na dany przystanek komunikacji miejskiej podjedzie twój autobus. W Tarnobrzegu działa system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Nie marznij na przystanku. By podejrzeć rzeczywisty czas oczekiwania na autobus komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu wystarczy wejść na stronę internetową www.tarnobrzeg.kiedyprzyjedzie.pl, lub ściągnąć aplikację na telefon. Jeden klik i już wiesz, kiedy przyjedzie. Z poziomu strony kiedyprzyjedzie.pl nie tylko uzyskamy dostęp do informacji na temat lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej, ale dzięki serwisowi sprawdzimy, czy interesujący nas autobus nie jest opóźniony lub, przeciwnie, czy kierowca nie odjechał wcześniej niż wskazuje na to rozkład jazdy. Informacje aktualizowane są co 15 sekund. System zapewnia pasażerom dostęp do informacji o rzeczywistych godzinach przyjazdu ich środków transportu.

System dostępny jest również w aplikacjach mobilnych oraz przez SMS. Szczegóły na stronie kiedyprzyjedzie.pl

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: globoo » 18-12-2019 17:02

hmmm fajnie chociaż nie wszyscy beda mgli z tego na codzien korzystać .Jak zauważyłem w komentarzach na innym portalu w tej sprawie.....cyt.Janusz - Przecież z tarnobrzeskiej komunikacji miejskiej korzystają tylko emeryci którzy nie posiadają smartfonów więc pomysł jest do bani.....Mar..- Jak napisał Janusz rozwiązanie nie dla osób w starszym wieku. Ale z drugiej strony prostsze i tańsze od systemu z wyświetlaczami na przystankach. Także biorąc pod uwagę zadłużenie miasta w tym konkretnym przypadku udało się wypracować racjonalny kompromis.
Tez mysle ze to jakis kompromis jest ale takie rozwiązanie funkcjonuje właśnie głównie w niebogatych gminach.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: admin » 18-12-2019 21:36

Miasta? Wypracować kompromis? Skąd taki pomysł?
Kto powiedział, że to ma coś wspólnego z miastem i jego wydatkami?
Tablice i system dużo kosztują, a to rozwiązanie - zakładam - w żaden sposób nie kosztuje mieszkańców. Można co najwyżej kliknąć w reklamę.

Tablice rzeczywiście lepiej się sprawdzą w miejscowościach gdzie pasażerowie komunikacji miejskiej nie korzystają ze smartfonów.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: encore » 18-12-2019 22:03

Pomysł na pierwszy rzut oka rewelacyjny. Jednak jego efekt będzie podobny do projektów informacji przez SMSy oraz godny rozmachu i oby nie poniesionych kosztów do roweru miejskiego.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: globoo » 18-12-2019 23:59

Tablice rzeczywiście lepiej się sprawdzą w miejscowościach gdzie pasażerowie komunikacji miejskiej nie korzystają ze smartfonów.? No właśnie.Racja..Wiec dlaczego nie ma tablic w Tarnobrzegu?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: norweski_leśny » 19-12-2019 08:59

Tablice niech montują wtedy, kiedy ogarną nowy tabor. Dopóki jeżdżą rzęchy na ulicach to nie ma sensu tak drogi system informacji.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: globoo » 19-12-2019 10:29

norweski_leśny zgadzam sie z tobą.A ze nigdy to nie nastąpi wiec...kupować smartfony drodzy emeryci.

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: tomek » 19-12-2019 11:40

globoo pisze:
18-12-2019 17:02
hmmm fajnie chociaż nie wszyscy beda mgli z tego na codzien korzystać .Jak zauważyłem w komentarzach na innym portalu w tej sprawie.....cyt.Janusz - Przecież z tarnobrzeskiej komunikacji miejskiej korzystają tylko emeryci którzy nie posiadają smartfonów więc pomysł jest do bani.....Mar..- Jak napisał Janusz rozwiązanie nie dla osób w starszym wieku. Ale z drugiej strony prostsze i tańsze od systemu z wyświetlaczami na przystankach. Także biorąc pod uwagę zadłużenie miasta w tym konkretnym przypadku udało się wypracować racjonalny kompromis.
Tez mysle ze to jakis kompromis jest ale takie rozwiązanie funkcjonuje właśnie głównie w niebogatych gminach.
Teoretycznie masz rację, ale w praktyce seniorzy korzystający z komunikacji znają rozkłady lepiej niż Ci młodsi. Korzystałem (lvl31) z aplikacji miesiąc temu - super sprawa, bo nawet rozkład na przystanku był zamazany/nieczytelny. Od tamtej pory przekazałem już info kilku znajomym i też się zdarzło skorzystać, czyli super sprawa dla tych co korzystają sporadycznie.

Wyświetlacze w mieście takim jak Tarnobrzeg są całkowicie zbędne (jaki dokładnie problem miały by rozwiązać?). Wystarczy gdyby lepiej zaprojektować rozkłady 'drukowane' (wszystkie linie, lista przystanków z godzinami) + ukłonić się w stronę seniorów i dać dużą czcionkę (przy ilości lini jaka jest u nas miejsca nie zabraknie).

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: olsen* » 19-12-2019 17:37

Pochwalę się otóż z racji choroby byłem dziś w Lublinie i zatrzymaliśmy się w mieście Puławy i tam właśnie widziałem tablice świetlne z rozkładem jazdy oraz czasem przybycia autobusu na przystanek-powiem byłem mile zaskoczony ,tablice przejrzyste czytelne nawet dla ślepca takiego jak ja!, poza tym wyżej niż przystanek po to chyba aby nie dochodziło do dewastacji, każda tablica na przystanku miała te tablice do zbierania prądu takie małe czyli prąd za friko czekaliśmy sprawdzić czy to funkcjonuje i okazało się że pierwszy lepszy autobus przyjechał z dwoma minutami opóźnienia ale było wiadomo że się spóźni, Jestem mile zaskoczony nie wiem jaki koszt takiej operacji wchodzi w grę ale chyba warto by pomyśleć o czymś takim, no ale to tylko moje dywagacje.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: globoo » 19-12-2019 19:26

A ja sie tez pochwale i takie tablice widzę codziennie w Stalowej Woli na 30 przystankach :) Takie przejrzyste czytelne nawet dla ślepca takiego jak ja!,Zadko sie spóźniają :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: admin » 19-12-2019 20:41

Próbuję sobie przypomnieć kiedy ostatnio jechałem komunikacją miejską w Tarnobrzegu, pewnie jakieś 15 lat temu, a tak trochę częściej 25 lat temu. Ale system przyda się dzieciakom. Z tym że przyda się głównie nie na przystanku, ale w momencie jak się wychodzi ze szkoły, albo z domu na przystanek - kiedy wyjść i czy trzeba się spieszyć. Tablic ze szkoły i z domu nie widać, chociażby miały bardzo duże litery.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: globoo » 19-12-2019 22:41

Brawo admin.Dlatego należy połączyć te dwa sposoby informacji :) Tak jak to jest dla przykładu w Puławach i Mielcu czy Stalowej Woli :)

djkynek
Posty: 154
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: djkynek » 20-12-2019 08:20

globoo pisze:
19-12-2019 19:26
A ja sie tez pochwale i takie tablice widzę codziennie w Stalowej Woli na 30 przystankach :) Takie przejrzyste czytelne nawet dla ślepca takiego jak ja!,Zadko sie spóźniają :)
żadko masz racje - masz rzadko pod deklem

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Ruszył system dynamicznej informacji pasażerskiej

Post autor: olsen* » 20-12-2019 18:03

globoo pisze:
19-12-2019 19:26
A ja sie tez pochwale i takie tablice widzę codziennie w Stalowej Woli na 30 przystankach :) Takie przejrzyste czytelne nawet dla ślepca takiego jak ja!,Zadko sie spóźniają :)
Czysty sarkazm i ironia, co niektórzy mówią na to sarkazm ironiczny widać nie dorosłeś do tego forum.

ODPOWIEDZ