Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 22-04-2020 11:52

Jak wygląda struktura terytorialna i podział kompetencji JST to akurat mam pełną świadomość
Nie chciałem absolutnie w jakiś sposób zdyskredytować Twojej wiedzy, po prostu napisałem z marszu :-)
Wybacz jeśli się mylę ale wygląda na to, że nie masz tutaj racji.
Sugerowałem się komunikatami innych wojewodów,w których widziałem to określenie. Niestety przez tych kilka dni nie dokopałem się do głoszenia Wojewody Podkarpackiego na zadania w 2020 roku, błąd 404. Dla pewności sprawdziłem w Ministerstwie Infrastruktury. Limit, jaki wskazano, to maks 30 mln na jedno zadanie, a od wojewodów zależy, jakie wprowadzą limity wniosków i czy w ogóle je wprowadzą. Jeżeli nasz Wojewoda nie wprowadził limitów liczbowych wniosków, to masz rację i rzeczywiście złożyliśmy 3 wnioski (Orląt Lwowskich i Mickiewicza, co mi umknęło w drodze), a ja z góry przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 682
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 22-04-2020 12:26

Najważniejsze, że ostatecznie udało się sprawę wyjaśnić :)
Prawdopodobnie informacja jaką szukasz jest tutaj https://rzeszow.uw.gov.pl/nppdl/fundusz ... -2019-rok/
I faktycznie jest tu wprost napisane, że miasto na prawach powiatu może złożyć 3 wnioski.

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 22-04-2020 13:21

Dzięki :-) idzie, ostatni raz szukałem tego typu danych na smarcie I to wołami napisane wraz z metodologią punktacji. Warto własnie zwrócić uwagę na bezpośredniość połączeń i inne kryteria, przy czym "zacnie" wygląda kryterium nr 5. W mojej ocenie nie uzbieramy tyle punktów, co by się łapać pierwszym rzutem na taśmę, ale można planować aby za rok uzbierać jak najwięcej punktów no i lobbować za bardziej przystępnymi dla nas kryteriami. Jakby połączył siły, kto wie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 22-04-2020 17:48

RDOŚ obwieszcza, że jest gotowy raport o oddziaływaniu obwodnicy na środowisko.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... .AH.48.pdf

Play planuje kolejną stację bazową, tym razem w okolicach Mrówki.
Z dokumentacją można zapoznać się w Wydziale Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7 – Biuro Obsługi Interesanta.
Zainteresowane osoby mogą składać uwagi i wnioski dotyczące w/w przedsięwzięcia w terminie 7 dni od dnia publicznego ogłoszenia zawiadomienia (a było to 20 kwietnia), w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 23-04-2020 22:45

Muszę pochwalić miejskie krzaczki przy ulicach. Wydaje się, że się bezproblemowo przyjęły, jak podrosną powinno być bardzo ładnie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 682
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 24-04-2020 12:46

To było raczej pewne, że się przyjmą zwłaszcza. Tylko teraz kwestia jest tak czy to nie uschnie. Opadów dużych nie widać (coś tam jutro może pokropić) a tu potrzeby są ogromne. Jak tego nie będą podlewać to nam wszystko umrze.

Awatar użytkownika
adriano
Posty: 142
Rejestracja: 10-04-2009 13:02

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: adriano » 24-04-2020 18:15

O opady i o rozjeżdżanie bym się martwił, chodzi mi o krzaczki przy samych ogródkach działkowych na Nadolu. Non stop parkują na nich samochody, gdzie to zgłaszać ? Można zrobić zdjęcie i gdzieś wysłać np do straży miejskiej ?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 682
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 27-04-2020 10:34

adriano pisze:
24-04-2020 18:15
O opady i o rozjeżdżanie bym się martwił, chodzi mi o krzaczki przy samych ogródkach działkowych na Nadolu. Non stop parkują na nich samochody, gdzie to zgłaszać ? Można zrobić zdjęcie i gdzieś wysłać np do straży miejskiej ?
Myślę, że jak zadzwonisz na straż miejską to oni bardzo chętnie przyjadą. Bo mandatów pewnie się kilka posypie i to za jednym razem. Oczywiście uważam, że powinni ludzie dzwonić non-stop. Aż się nuczą niektórzy nie parkować tam gdzie nie trzeba. I nie przemawiają tutaj do mnie żadne argumenty w stylu, braku miejsc do parkowania. Dużo osób musi zawieźć "dupę" praktycznie na sam swój ogródek i dopiero wtedy są zadowoleni. Gwarantuje, że jakby ktoś otworzył bramy to pod większością działek stałyby auta.
Dzwonić, dzwonić i jeszcze raz dzwonić!

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 04-05-2020 16:16

Galeria Karuzela z warunkami środowiskowymi, no prawie bo pozostało 5 dni na uprawomocnienie.
OBWIESZCZENIE – ZAWIADOMIENIE STRON że w toku postępowania administracyjnego prowadzonego na wniosek Karuzela Tarnobrzeg Spółka z o.o.; ul. Mierosławskiego 11A; 01-527 Warszawa w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Budowa zespołu budynków handlowo – usługowych oraz sklepu Dom i ogród wraz z parkingiem naziemnym i towarzysząca infrastrukturą drogową i techniczną przy ulicy Henryka Sienkiewicza w mieście Tarnobrzegu” został zgromadzony materiał dowodowy niezbędny do wydania żądanej decyzji
A więc chyba kolejny etap to już pozwolenie na budowę, czy jeszcze coś pozostało ze spraw proceduralnych?

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 04-05-2020 17:21

Chyba to już ostatni etap przed pozwoleniem, jednak na obecna chwile znając trudności z funkcjonowaniem galerii w dobie koronawirusa, trudno jest coś wyrokować ze staraniem się przez inwestora o pozwolenie na budowę. Bo galeria jako taka z Sikorskiegp chyba odjechał na dobre

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 04-05-2020 18:39

Rzeczywiście informowali do tej pory o umowie wstępnej na sklepy LPP, a LPP grozi rozwiązaniem umów z wieloma galeriami. W sumie też ich rozumiem, mają swoją pozycję i mogą stawiać warunki. Na stronie ciągle piszą o otwarciu w pierwszym kwartale 2021. Mało prawdopodobne.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 682
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 06-05-2020 08:58

O tym, że różowo z tą inwestycją nie jest świadczy fakt, iż miały być znane do końca roku kolejne marki, które wejdą do obiektu. Żadna taka informacja się nie pojawiła czyli był problem. Zresztą musi być skoro znikła koncepcja galerii a pojawiła się parku handlowego. Co dzieje się za kulisami to wie tylko osoba odpowiedzialna za komercjalizację tego parku oraz potencjalnej galerii w centrum. Bo na pewno jest tak, iż jedni drugim podkradają potencjalne marki. Inna sprawa, że inwestycja w centrum całkowicie zamilkła. Nie widać nawet aby się starali o decyzję środowiskową.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 06-05-2020 21:45

norweski_leśny pisze:
06-05-2020 08:58
O tym, że różowo z tą inwestycją nie jest świadczy fakt, iż miały być znane do końca roku kolejne marki, które wejdą do obiektu. Żadna taka informacja się nie pojawiła czyli był problem. Zresztą musi być skoro znikła koncepcja galerii a pojawiła się parku handlowego. Co dzieje się za kulisami to wie tylko osoba odpowiedzialna za komercjalizację tego parku oraz potencjalnej galerii w centrum. Bo na pewno jest tak, iż jedni drugim podkradają potencjalne marki. Inna sprawa, że inwestycja w centrum całkowicie zamilkła. Nie widać nawet aby się starali o decyzję środowiskową.
Wszyscy teraz obserwują galerie i to co się tam dzieje. Nie sądzę, żeby w przeciągu roku ktoś decydował się na budowę. Przecież te wszystkie obiekty budowane są za pomocą kalkulatora. Jak się cyfry nie zgadzają to nikt się nie szarpie.
Karaś

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 07-05-2020 12:42

Czy już powstał zakład produkcyjny firmy TELTAR na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN w Tarnobrzegu- Machowie?
Firma miała zakupić działkę inwestycyjną i wybudować nowoczesną halę produkcyjną z pomieszczeniami socjalno- biurowymi na łączną kwotę 4 miliony złotych.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 682
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 07-05-2020 14:40

^^^^^
Jak ostatnio byłem w tamtym miejscu to dopiero obiekty wyburzali. Czyli teraz już powinno być tam pusto. A sam proces wymaga uzyskania stosowanych decyzji. Skoro prowadzi go Nowa Dęba to tam trzeba szukać informacji. Ale wątpię aby w tym momencie cokolwiek tam się budowało bo upłynęło za mało czasu.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 08-05-2020 22:40

działa już oficjalna strona - Vistula Apartamenty Tarnobrzeg - sprzedaż apartamentowców. będzie to dwa budynki z 61 mieszkaniami , z bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-05-2020 22:58

Spokojnie można dać linka: http://vistula-apartamenty.pl/

Ładne.
Niedaleko, w tętniącym życiem rynkiem głównym starego miasta, znajdują się ośrodki kultury, urzędy, usługi czy lokale gastronomiczne.
:)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 15-05-2020 23:05

RDOŚ informuje, że zmienia decyzje odnośnie obwodnicy, ale tradycyjnie informuje nie informując o szczegółach. Tyle że "wiedz że coś się dzieje".

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 16-05-2020 00:04

Oprócz obwodnicy pasowałoby wiedzieć co z pieniędzmi z PFR-u bo jakoś tak cicho się zrobiło.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-05-2020 09:57

garaze.jpg
garaze.jpg (135.47 KiB) Przejrzano 6586 razy
Rząd garaży za parkiem handlowym. To widok od stawów, od parku jest jeszcze drugi szereg.

ODPOWIEDZ