Zwyrodnialcy!!!

Pierwotnie forum TPSZ, otwarte obecnie na wszystko związane z lokalną fauną
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16612
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zwyrodnialcy!!!

Post autor: admin » 25-05-2020 17:31

Przewinęła się wczoraj przez media (ED, NW24) informacja z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta, wpis był następującej treści:
Żebyś zgnił bandyto, morderco bez honoru i godności!!! Żeby ci życie się skomplikowało, żeby cię dopadła najgorsza choroba.
Zawidza!!! Morderstwo szczeniaków!!! Najpierw utopił, pewnie na oczach matki, a potem porzucił wraz z sunią przy drodze
Komentarze pominę.

Co się okazało? Czwórka psów biegała rano po ulicy, dwa szczeniaki zostały śmiertelnie potrącone. Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce -PSPA złapała trzeciego szczeniaka, ale nie udało im się złapać matki. Truchła szczeniaków zabezpieczono w worku do czasu przyjazdu firmy utylizacyjnej. Później udało się złapać również matkę szczeniaków, która wraz z ostatnim pieskiem jest już bezpieczna.
Wypadek komunikacyjny i uporządkowanie terenu to jednak trochę co innego niż topienie szczeniąt na oczach matki i porzucanie jej na drodze z truchłami szczeniąt.

A sprawa zdechłego psa w lesie Kamionka z zeszłego roku?
Czytaliśmy na ED:
Ludzie są wstrząśnięci i mają nadzieję, że uda się ustalić sprawcę okrucieństwa. - To szczyt bestialstwa - komentują nasi czytelnicy. - Jakim trzeba być potworem, żeby zrobić coś takiego?

-Popękały nam serca - mówi Izabela Płudowska, prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia “Chrońmy Zwierzęta”.

Wolontariusze, którzy nieustannie mają do czynienia z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt, patrząc na zadane psu rany nie mogą się powstrzymać przed nazwaniem oprawcy psychopatą.

Zwierzę przeszło cierpienia, których nie potrafimy sobie wyobrazić. Najgorsze jest to, że być może tak potraktować psa mógł jego właściciel. Bo takie zwierzę zachowa się przy nim potulnie, nie zdając sobie sprawy, że idzie na śmierć. Ufa swojemu właścicielowi i pozwoli mu zrobić ze sobą wszystko: skrępować, bić, nawet przy tym nie warknie. Przez te domysły pęka serce, bo jakoś nie chce nam się wierzyć w to, że ktoś obcy znalazł psa i tak go okaleczył.
Komentarzy nie będę nawet przytaczał.
Co pojawiło się 3 tygodnie później?
Zwierzę miało odcięte przednie łapy, a sierść na brzuchu była przypalana. Z ustaleń lekarza weterynarii wynika, że obrażenia te powstały już po śmierci zwierzęcia.
Po co to wrzucam w tym wątku? Właściwie nie wiem. Po prostu po raz kolejny podejrzenia i złorzeczenia idą dużo dalej niż powinny, szczególnie jeśli snuje się teorie nie znając faktów.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1089
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zwyrodnialcy!!!

Post autor: encore » 25-05-2020 19:21

admin pisze:
25-05-2020 17:31
Po co to wrzucam w tym wątku? Właściwie nie wiem. Po prostu po raz kolejny podejrzenia i złorzeczenia idą dużo dalej niż powinny, szczególnie jeśli snuje się teorie nie znając faktów.
Bardzo dobrze, że wrzucasz. Może co poniektórym to przemówi do rozsądku i zaczną wygłaszać mniej radykalne stwierdzenia nie mając pełni danych na temat faktów. To przydało by się tak samo w naszym lokalnym piekiełku jak i na arenie krajowej.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

ODPOWIEDZ