Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-07-2020 00:09

Pikio - parę lat temu to była ciekawa inicjatywa, ale od dłuższego czasu to clickbaitowy ściek, gdzie na podstawie połowy wyrwanego z kontekstu zdania tworzy się długi tekst, a o tym że nie ma w nim wielu informacji można się dowiedzieć dopiero po przewinięciu całości. Szkoda dawnego Pikio, z nowego nic nie traktuje poważnie.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 30-07-2020 07:04

Same dobre wiadomości!

A jednak będziemy mieć zaciężnych ;-)
Część najemników może trafi do Nowej Dęby.

Wycofanie wojsk USA z Niemiec. Polska bez powodów do radości? Mariusz Błaszczak reaguje

Pentagon zakłada, że prawie 12 tys. amerykańskich żołnierzy opuści Niemcy. Do innych państw trafi niecałe 5,5 tys. O
W dokumencie widnieje następujący zapis: "Planujemy również rotację głównego elementu nowo utworzonej kwatery głównej V Korpusu Armii do Polski, po tym jak Warszawa zgodzi się na porozumienie o współpracy obronnej i o szczegółach podziału obciążeń, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami" - czytamy.

Co na to nasz minister obrony? Nasz minister twierdzi, że projekt przywrócenia zaciężnych na polskim żołdzie to normalka:

Wszystko zgodnie z planem! W Polsce będzie więcej żołnierzy USA oraz powstanie najważniejsze w naszym regionie Dowództwo Sił Lądowych. Sekretarz Esper potwierdził dziś nasze ustalenia i wskazał na możliwość dalszego zwiększenia liczebności amerykańskich żołnierzy w Polsce" - napisał szef MON na Twitterze.
https://wiadomosci.wp.pl/wycofanie-wojs ... 922296000a
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 30-07-2020 07:31

To raczej plan powolnego wycofywanie sił USA z Europy.Ubędzie ich w Europie przy tej operacji 6,5 tysiąca .

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Rządy PiS

Post autor: Ania_Nowak » 30-07-2020 11:05

Może coś o Covid-19 związanego z rządami PiS (po trupach do władzy sprawdza się w 600 procentach). Premier RP Mateusz Morawiecki pseudo Pinokio (i tak mu zostanie) zapewniał przed drugą turą wyborów, że choroba została zwalczona a wirusy grypy i Covid-19 w lecie są mniej groźne. Zapewniał, że nie ma czego się bać i wysłał brakujące milion emerytów do urn (?). I co? Dziś padł rekord. Jak można tak kłamać i po trupach dążyć do celu? Chore to jest. Prezydent Duda zapewniał, że jak wygra wybory utrzyma program 500+. Utrzymał nawet 600+ (zakażeń). Zobaczymy co będzie jutro - 700+???
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Rządy PiS

Post autor: dominik267 » 30-07-2020 11:24

Polecam zajrzeć sobie na stronę
https://koronawirus-w-polsce.pl/

Ładnie wszystko rozpisane jeśli ktoś wie czym się różni wykres liniowy od logarytmicznego to będzie w stanie konkretne wnioski wyciągnąć.

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Rządy PiS

Post autor: Ania_Nowak » 30-07-2020 11:38

Wyciągamy takie wnioski, że jest najwięcej zarażonych w ciągu doby od początku pandemii w Polsce. Krzywa się wy płaszcza ( :lol: ). Powtórzę raz jeszcze: Morawiecki kłamał przed drugą turą wyborów, aby Duda wygrał. Tak z mojej wiedzy, to koronawirus rozwija się ok. 2 tygodni. Dziwne, bo akurat 2 tygodnie temu była druga tura wyborów.
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 30-07-2020 19:07

Wirus rozwija się zwykle 5-7 dni, wydaje się, że nie ma związku z pierwszą, ani drugą turą wyborów. Akurat w komisjach była dużo większa dyscyplina niż na ulicach czy w sklepach.

Podsumowując polską politykę i polskie efekty, wciąż oceniam, że jak do tej pory bardzo dobrze radzimy sobie z wirusem. Pewnie w jakimś stopniu to zasługa rządu, ale nie przeceniałbym jego udziału. Realne efekty - mimo daleko posuniętego luzowania nie mamy gwałtownego wzrostu, właściwie od początku zarazy ilość przypadków rośnie liniowo, w dodatku przy rosnącej liczbie testów. To co najważniejsze, liczba osób pod respiratorami nie przekraczała kilkudziesięciu osób, czyli zapas sprzętu mamy bardzo duży. Mimo niedofinansowanej służby zdrowia wypadamy dużo lepiej niż bogate kraje Zachodu. Najpierw byliśmy w fazie niedopuszczenia do wzrostu logarytmicznego i poszło nam świetnie. Teraz jesteśmy na etapie balansowania i wciąż idzie nam bardzo dobrze.

A tymczasem kolejną dyskusję udało się PiSowi przyhamować ładując ją do TK. TK orzeknie w odpowiednim momencie według potrzeb, ale równie dobrze może kłopot na długo zamrozić. Widać, że PiS wcale nie chce iść na konfrontację, zarówno w kwestii eugenicznej aborcji, jak i polityki okołokobiecej.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 30-07-2020 21:12

No to mamy:

1. Holenderski rząd poinformował w środę, że nie będzie zalecał obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, by spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, gdyż uważa, że ich skuteczność nie została udowodniona.
Decyzja została ogłoszona przez minister ds. Opieki Medycznej Tamarę van Ark po przeglądzie dokonanym przez Krajowy Instytut Zdrowia (RIVM).
https://www.radiomaryja.pl/informacje/h ... -maseczek/

2.Ordynator szpitala San Raffaele w Mediolanie, prof. Alberto Zangrillo, wydał naprawdę ważne oświadczenie podczas transmisji telewizyjnej „Mezz’ora in più” Zangrillo powiedział „wirus klinicznie już nie istnieje”.
I następnie wyjaśnił: „To, że wirus z punktu widzenia klinicznego już nie istnieje mówi to badanie przeprowadzone przez wirusologa i dyrektora Instytutu Wirusologii, profesora Clementi, mówi to razem z Emory University z Atlanty, profesor Silvestri: testy PCR wykonane w ostatnich dziesięciu dniach dają wyniki na obecność wirusa z punktu widzenia ilościowego nieskończenie mniejsze niż testy wykonane na pacjentach miesiąc temu”.
I zakończył: „Nasze oddziały ratunkowe i intensywne terapie są puste”.
https://covid1984pl.wordpress.com/2020/ ... ec-wirusa/

Mało?
To proszę.
Za WPROST PREMIUM:

3. Od nieżytu do perforacji przegrody nosowej. Co się czai pod maseczką?

Nosimy je, by chronić siebie i innych przed zakażeniem koronawirusem, jednak musimy pamiętać, że maseczki mogą sprzyjać innym infekcjom – ostrzegają laryngolodzy Agata Gerwel i Michał Michalik, specjaliści z kliniki MML.

Czy noszenie maseczki sprzyja rozwojowi infekcji górnych dróg oddechowych?

Agata Gerwel: Jak najbardziej. Noszenie jej, często przez cały dzień, uniemożliwia pełną wentylację dróg oddechowych i naturalne oczyszczanie nosa. Jeśli ktoś już zmaga się z infekcją górnych dróg oddechowych, maseczka utrudnia oczyszczanie nosa z wydzieliny. Drobnoustroje, które żyją na błonach śluzowych jamy ustnej, nosa czy zatok, muszą być usuwane. Samo stosowanie leków zwalczających stany zapalne jest niestety niewystarczające. Maseczka tworzy swojego rodzaju martwą przestrzeń, w której panują doskonałe warunki rozwoju dla drobnoustrojów.

Michał Michalik: Tam jest wilgotno i ciepło. Zablokowanie ujścia takiej wydzieliny skutkuje nasileniem objawów i dalszym rozwojem infekcji.

AG: W normalnych warunkach po prostu wydmuchalibyśmy nos. Teraz z racji obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jest to utrudnione, a nawet niewskazane – mamy przecież nie zdejmować maseczki i nie dotykać twarzy. Trzeba pamiętać, że stany zapalne górnych dróg oddechowych mają tendencję do schodzenia w dół, jeśli wydzielina zapalna ścieka z zatok do gardła i krtani, a nawet oskrzeli i płuc.

A czy możliwe jest wystąpienie objawów alergii?

AG: Oczywiście. Nieżyt alergiczny nosa może być efektem zbyt długiego lub nieodpowiedniego noszenia maseczki. Do objawów można zaliczyć pieczenie, przesuszenie czy swędzenie okolic nosa, a także podrażnienie śluzówki nosa i zatok. Nasz niepokój powinno wzbudzić uczucie niedrożności nosa, kichanie, pojawienie się wodnistej wydzieliny czy nadmierne jej ściekanie po tylnej ścianie gardła. Ryzyko wystąpienia alergii jest wyższe u osób wrażliwych, także w przypadku stosowania maseczek jednorazowych. W przypadku tych wielokrotnego użytku wszystko zależy od zastosowanego materiału. Ten oczywiście również może zawierać cząsteczki alergizujące, ale nie możemy zapominać o detergentach, w których je pierzemy.

MM: Pamiętajmy też, że większość z nas nie ma zielonego pojęcia o maseczkach, a już w ogóle nie jest przyzwyczajona do ich noszenia. My-lekarze, jesteśmy niejako ekspertami od maseczek i nie stanowią dla nas wyzwania. Moja rada? Traktujmy wszystkie maseczki jak jednorazowe i używajmy ich maksymalnie 2-3 godziny.

AG: Dodam, że osoby z predyspozycjami do alergii wziewnych mogą mieć poważne problemy z noszeniem jakichkolwiek maseczek. Nawet te prane w domu mogą wywołać objawy.

Dr n. med. Agata Gerwel ‒ absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym chorób nosa i zatok przynosowych ze szczególnym uwzględnieniem technik endoskopowych,
Dr n. med. Michał Michalik – założyciel i właściciel Centrum Medycznego MML, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez lata działalności medycznej rozwijał prace z dziedziny funkcjonalnej endoskopowej chirurgii nosa i zatok (ang. FESS).

4. Mało? To proszę:

Agencja Bełsat poinformowała o tym, że WHO czyli Światowa Organizacja Zdrowia, agenda ONZ zaproponowała prezydentowi Łukaszence 92 miliony dolarów za wprowadzenie w całym kraju restrykcji takich, jak we Włoszech”. Odmówił. Kilka tygodni później zgłosił się do niego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) również agenda ONZ. Oferta za to samo okazała się dziesięciokrotnie większa Łukaszenko odmówił stwierdzając- “Nie będziemy tańczyć jak nam kto zagra”. cytuje białoruska agencja powołując się na materiał filmowy
https://www.goniec.net/2020/07/29/lukas ... rki-kraju/
Ostatnio zmieniony 01-08-2020 06:51 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 31-07-2020 22:41

Może nie dokońca w temacie Rządów PiS, ale w Tarnobrzegu właśnie uruchomili częstotliwość Polskiego Radia 24( na 88,9 mhz) , czyli radiowego odpowiednika TVP Info ,czyli stacja rządowa. A kolejnośc była następująca, 4 lata później po Stalowej Woli i Rzeszowie, 2 lata później po Mielcu, rok później po Ostrowcu( dalszych nie wymienię ,bo nieistotne). Nie muszę dodawać że słucham od 4 lat, bardzo ciekawa stacja, jeśli ktoś nie lubi muzyki, tylko gadanie non stop.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 01-08-2020 06:55

w Tarnobrzegu właśnie uruchomili częstotliwość Polskiego Radia 24

Ktoś tego słucha? TVPInfo z Klarenbachem i Rachoniem przestałem trawić lata świetlne temu. Może myślą, że przez większe pokrycie kraju papką informacyjną zdobędą sympatię?
Oczywiście to żart.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 01-08-2020 10:51

Nie powiem, że w komercyjnych stacjach nie brakuje mi gadania, bo brakuje. Ale nie wiem czy akurat ta stacja jest w stanie zapełnić potrzebę. Sprawdzę przy okazji, dzięki.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 02-08-2020 07:21

Jeśli ktoś miał potrzebę to słuchał bez problemu na wspomnianych wcześniejszych częstotliwościach ,lub w taki lub inny sposób. Zresztą jak ktoś chce to i TOK FM (odpowiednik PR24 ale ten opozycyjny) znajdzie na kieleckiej częstotliwości lub w internecie. Różnica jest taka że teraz słychać nawet na telefonie z radiem FM i bylejakim "chińskim" odbiorniku(ja z takich nie korzystam).W telefonie czasem słucham na trasie i tutaj akurat częstotliwość się przyda.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-08-2020 18:24

Będziemy mieć 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej przez wielu historyków zaliczanej do decydujących bitew Europy.

1. Muzeum:
14 sierpnia 2017 roku - Dworczyk: Chcielibyśmy, żeby już wiosną następnego roku została wbita pierwsza łopata, a na 100-lecie bitwy, żeby obiekt został otwarty.
3 lipca 2020 roku - Błaszczak: Zaczynamy budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie. Kosztu inwestycji ani terminu jej zakończenia minister Błaszczak w piątek nie podał.
https://www.tvp.info/33597533/powstanie ... zdziernika
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... 920-r.html

2. Pomnik:
Zamiast Łuku Tryumfalnego miał być Gnom. Nie będzie ani jednego ani nawet drugiego.

3. Defilada
26 luty - Obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. potrwają trzy dni. W planach uroczystości są m.in. wojskowa defilada, rekonstrukcja walk, uroczysty apel przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie i setka militarnych pikników w całym kraju - zapowiedział w Wołominie szef MON Mariusz Błaszczak.
3 sierpnia- odwołana z powodu... "wirusa". To nic, że dwa tygodnie później dzieci spotkają się w szkołach. Wojsko będzie siedzieć w koszarach.
https://warszawa.tvp.pl/46844842/defila ... rszawskiej

Nie będzie NIC ;-)
Rocznica zaskoczyła PiS ;-)
Może Konfederacja coś wymyśli i PiS się dołączy jak 11 listopada 2018?
;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-08-2020 22:28

A wydawało by się, że to jedna z najbardziej godna świętowania rocznic w naszej historii, w dodatku równo setna.
Kolejna pisowska porażka organizacyjna.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 06-08-2020 16:32

Już sam nie wiem.
Dzisiaj defilada z okazji ponownego objęcia zwierzchnictwa nad Wojskiem Polskim przez Prezydenta.
Za tydzień defilady nie będzie, bo armię MOŻE załatwić wirus.

Jak wnioskuję dzisiaj wirus został wyłączony. W takim razie KTO MA PSTRYCZEK DO WŁĄCZANIA I WYŁĄCZANIA WIRUSA?
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zaprzys ... wo/n7q8159
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 07-08-2020 22:54

Tak dla przypomnienia w Stalowej Woli rządzi PiS, a tutaj taki news
https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=23476
"Bezdomny z Tarnobrzega przeprowadził się do Stalowej Woli. Twierdzi, że żyje się tu dużo lepiej "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 14-08-2020 21:38

A jednak! Wydawało się, że zwaśnieni politycy nie potrafią się porozumieć, że nie potrafią osiągnąć jedności ponad podziałami. Ale się udało!
Zdecydowaną większością głosów PO-PiSu oraz Lewicy i Koalicji Polskiej przyjęto znaczące podwyżki wynagrodzeń dla polityków.
W całości przeciwko głosowała wyłącznie Konfederacja.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 15-08-2020 09:28

Nie ma Łuku Tryumfalnego. Nie ma nawe skręconego klocka imitującego Pomnik Zwycięstwa 1920.
Nie ma Muzeum Zwycięstwa 1920.
Nie ma nawet Defilady Zwycięstwa 1920.
Ale za to jest... Uroczyste Odsłonięcie Znaczka Pocztowego Zwycięstwa 1920.
Sukces na miarę PiS ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 15-08-2020 20:25

A więc jednak.
Stało się!
Jeszcze dzieci i wnuki będą nas przeklinać!
Czy Konrad Mazowiecki myślał o tym, że sprowadzeni przez niego potomkowie Braciszków Zakonnych w 1939 roku będą wisieć nad północną granicą Polski jak miecz Damoklesa? Że sprowadzenie rycerzy w białych płaszczach z krzyżem do ochrony przed Prusami stało się przekleństwem na kolejne 700 lat i było katastrofą w porównaniu z atakami plemion Pruskich?
Czy Mateusz Morawiecki ma świadomość, że w którymś tam pokoleniu będziemy znowu pozbywać się stacjonujących w Polsce obcych wojsk? Że sprowadzenie kolejnych obcych wojsk czyni nas ponownie w historii krajem zwasalizowanym i świadczy jedynie o naszej słabości i że do własnej obrony potrzebujemy obcych wojsk?
Chrobry w grobie się przewraca.
Sobieski zresztą też.

A na razie mamy:



Wychodzi tak około 35 zł rocznie na każdego pracującego Polaka.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 16-08-2020 12:24

Zdecydowaną większością głosów PO-PiSu oraz Lewicy i Koalicji Polskiej przyjęto znaczące podwyżki wynagrodzeń dla polityków.

Nie wiem w czym mają problem, gdyż "Jeśli zarabiasz więcej niż 8 240 zł to znaczy, że jesteś wśród jednej dziesiątej najlepiej opłacanych pracowników w Polsce - wyliczył GUS".

Są w Polsce w TOP 10 procent pod względem zarobków.
Mało?
Niech więc idą do sektora prywatnego. Zobaczą co trzeba umieć i ile się napracować na 5 tysięcy ;-)

A ile ma poseł?
Nieco ponad 8 tys. brutto. 5-6 tys. netto.
Do tego dochodzi?

👉 2500 zł miesięcznie nieopodatkowanej diety
👉 35 000 zł rocznie nieopodatkowanej diety zwanej kilometrówką (nawet jak ktoś nie ma samochodu, wystarczy napisać, że się jeździło i tyle) - o tutaj to sobie niektórzy dobrze radzą ;-)
"SE": Andruszkiewicz pobrał 90 tys. zł na paliwo
Wtorek, 23 lipca 2019 (07:56)
Tylko w 2018 roku Adam Andruszkiewicz, wcześniej poseł, a teraz wiceminister cyfryzacji, pobrał z kasy Sejmu na paliwo ponad 24 tys. złotych. W latach 2016-2018 w sumie ta kwota wynosi prawie 90 tys. Oprócz dużych kwot dziwi również fakt, że Andruszkiewicz nie ma samochodu - pisze "Super Express".
Czytaj więcej na https://dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-s ... ign=chrome

👉 DARMOWE przejazdy pociągami, autobusami i przeloty krajowe LOT (plus przejazdy taksówkami, rzecz jasna)
👉 7600 zł rocznie na hotele
👉 2200 zł miesięcznie dopłaty do wynajmu mieszkania w Warszawie
👉 Jeśli poseł jest przewodniczącym lub wiceprzewodniczącym komisji sejmowej dostaje dodatkowe 20 lub 15% wynagrodzenia. Przewodniczący podkomisji stałej – 10%. (niewielu jest posłów „golasów” bez tych dodatków)
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent ... kadencji=9

A ile jest pracy w Sejmie RP?
http://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/terminarz.xsp
Posłowie spędzili w Sejmie RP na posiedzeniach Sejmu 36 dni, do końca roku zostało im według planu jeszcze 11 dni pracy na posiedzeniach.

A, i jeszcze oczywiście First Lady ;-)
18 tysięcy miesięcznie za.... ?
Ach, już wiem.
Duda zrobił zakup w Krakowie. Do spłaty pozostało 460 tysięcy.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... li/6061kk0


A wydatki rosną, rosną...
Obrazek

Ups, mea culpa!
Jak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów w sprawie waloryzacji drugiego progu podatkowego pensję w I progu podatkowym, czyli do 85 528 zł pobiera 96 procent podatników w Polsce. Stąd nasi politycy są obecnie w tych 4 procentach zarabiających najwięcej w Polsce.
Widać chcą awansować do mitycznego 1 procenta.
Mają rozmach, skurw...y!
;-)



Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ