Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 12-09-2020 23:06

Obrazek

Po ogromnym zamieszaniu z tegorocznym Budżetem Obywatelskim, które niedawno wypłynęło, poznaliśmy listę projektów na przyszły rok. Oprócz kilku, powiedzmy już – klasyków – pojawiają się również nowe ciekawe propozycje.

Przypomnijmy, że w Tarnobrzegu Budżet Obywatelski podzielony jest na projekty duże i małe. Na duże przeznaczone jest blisko 1,5 mln złotych według kolejności z listy do wyczerpania puli, na projekty małe o wartości do 10.000 zł każdy, przeznaczona jest pula 100.000 zł.

Wśród pięciu dużych projektów pojawiają się dwa wyczerpujące całą pulę środków. Jeden nie odbiega szczególnie od zeszłorocznej propozycji „Widno i bezpiecznie”, o czym świadczy nawet żartobliwa nazwa „Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej”. Projekt przewiduje wykonanie 177 słupów elektrycznych, 198 opraw i 5 projektów oświetlenia, na 16 tarnobrzeskich osiedlach.

Drugi projekt wyczerpujący pulę to „Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim”, w którym przewidziano budowę obwałowania z palisadą, dwóch wież przy bramie, dworu i pięciu chat tematycznych. Domyślam się kto mógł taki projekt złożyć. Przedsięwzięcie bez wątpienia interesujące, nieco nawiązujące do promowanego jakieś 15 lat temu przez stowarzyszenie ESTEKA, przy czym wówczas gród miał powstać na terenach za Zamkiem Dzikowskim. Wydaje się jednak, że kwota 1,5 mln złotych na budowę dworu, 5 chat, dwóch wież z bramą, palisady, oświetlenia, wyposażenia itd. jest wyraźnie zbyt niska. Chyba ktoś dawno nie budował dworu, o reszcie zabudowań nie wspominając. Kolejna kwestia to brak informacji o działaniu Grodu Słowiańskiego po ewentualnym wybudowaniu. Kto miałby się zajmować jego codziennym utrzymaniem, obsługą i na jakich warunkach? Nie wykluczam, że poprę właśnie ten projekt, aczkolwiek mam poważne obawy czy w razie wyboru prace nie skończą się na wałach, palisadzie i ścianach dworu i zostaniemy z wydmuszką jak w przypadku niesławnej (to lepiej, że w takim stanie nie jest bardziej sławna) wieży do wspinaczki.

Kolejne projekty duże to budowa chodnika na os. Wielowieś (156 tys, zł), klasyk – czyli wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim (615 tys. zł) oraz budowa dwóch profesjonalnych boisk do gry w bule (45 tys. zł). Jeden z projektów dużych dotyczących wykonania oświetlenia na os. Wielowieś wycofano, zapewne w związku z większym projektem ogólnomiejskim.

Wśród projektów małych dominuje klasyka osiedlowa, czyli altany, place, chodniki, oświetlenie, place zabaw, boiska, zakup kosiarki, zakup krzesełek na boisko, kosze na psie kupy, remonty i zakup wyposażenia. Interesującą inicjatywą jest projekt z osiedla Stare Miasto „Założenie klombów na Placu Bartosza Głowackiego”, wpisujący się w temat stopniowego odbetonowania rynku i wprowadzenia na nim większej ilości zieleni.

Wpis na temat zakończenia „betonowego eksperymentu”, który wrzuciłem końcem sierpnia miał zasięg około 10.000 użytkowników, 30 udostępnień, ponad 100 komentarzy i blisko 550 reakcji, niemal wyłącznie pozytywnych. Tak, mamy szansę na realne stopniowe zazielenianie rynku, oby w ramach większej i przemyślanej wizji.



Kolejny projekt ze Starego Miasta również dotyczył zieleni, konkretnie wykonania nasadzeń wieloletnich wzdłuż ul. Wyszyńskiego, ale ten akurat został odrzucony, bo nasadzenia planuje miasto.

Łącznie, z różnych względów odrzucono 9 zaproponowanych projektów, wśród uzasadnień pojawiały się tereny nienależące do gminy, planowane inwestycje miejskie w zakresie podobnych zadań, niezgodność z planem zagospodarowania, czy też niewłaściwy zakres robót. Lista nie jest jeszcze ostateczna, do 16 września autorzy odrzuconych projektów mogą się odwoływać.

Głosowanie przewidziano w dniach od 12 do 18 października 2020 r., a ogłoszenie wyników do 21 października. Oby tym razem wszystko się powiodło od strony techniczno-organizacyjnej.

Listę projektów dużych można znaleźć pod tym linkiem:
http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... duze_2.pdf

Projektów małych pod tym: http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... male_2.pdf
A wyniki weryfikacji tutaj:
http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... _rok_2.pdf

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: andriu81 » 13-09-2020 08:54

Nie widzę w projektach niczego co mogłoby być atrakcją dla młodzieży w środku miasta, co jakkolwiek zliżyłoby cywilizacyjnie Tarnobrzeg do miast pobliskich.Wieża nad jeziorem-i znowu to samo, zabawka na 4 miesiące w roku, a co z resztą? Kto takie rzeczy buduje zdala od centrum miasta? Brak logiki. Jezioro powinno się samo finansować i z udziałem turystów, dopiero z tej kasy można im coś stawiać. Na żaden plac już nie zagłosuje, po tym co oni pobudowali w ostatnich latach, takie badziewia wszędzie. Nie ma na co głosować.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 13-09-2020 09:06

A skąd się biorą projekty? Przecież każdy mógł złożyć co tylko mu (zgodnego z regulaminem) przyszło do głowy.
Jeśli jakichś projektów brakuje, to albo się komuś nie chciało, albo nie miał wiary w uzyskanie odpowiedniej ilości głosów.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: karas » 13-09-2020 21:59

admin pisze:
13-09-2020 09:06
A skąd się biorą projekty? Przecież każdy mógł złożyć co tylko mu (zgodnego z regulaminem) przyszło do głowy.
Jeśli jakichś projektów brakuje, to albo się komuś nie chciało, albo nie miał wiary w uzyskanie odpowiedniej ilości głosów.
Dokładnie. Krytykując brak ciekawych projektów w BO krytykujemy własne lenistwo.
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 14-09-2020 15:10

Z tzw. dużych projektów podoba mi się, tak jak i w ubiegłym roku ten, który dotyczy wód siarczkowych. Inne projekty jak dla mnie są mało ciekawe. Tylko z wód siarczkowych może naszemu grajdołowi coś w sensie stricte skapnąć. Nie wiem kto wymyślił teren do gry w boule, chyba że ma być to atrakcja dla tak szerokiego grona jak w przypadku ścianki wspinaczkowej. W boule można sobie śmiało pograć tak naprawdę byle gdzie. Tereny wkoło jeziora są przepastne i warunki bardzo sprzyjające. Szkoda na to wydawać choćby 1000zł.

W tym roku rzuciła mi się w oczy ciekawostka - dzielenie przez osiedla większego projektu na mniejsze. O ile w przypadku projektów 32 i 33 gdzie mamy 2 kawałki chodnika nic się nie stanie, jeśli przejdzie jeden projekt a drugi nie to już w przypadku projektów z numerami 25 i 27 może być bardziej zabawnie. Jeśli wygra tylko projekt 25 to de facto nie powstanie nic. Podobnie jeśli nie przejdzie 25 a przejdzie 27 to projektu 27 nie będzie jak zrealizować. Projekt 26 dla tych dwóch jest tylko uzupełnieniem i aby całość miała sens mieszkańcom musi się udać przeforsować aż 3 projekty! :) Nie wiem jak to co zgłoszono w przypadku Siarkowca ma się do regulaminu. Nieco bardziej obrazowo: jeden projekt zakłada budowę fundamentów, drugi ścian i dachu a trzeci ogrodzenia i oświetlenia. O ile ogrodzenie i oświetlenie terenu może sobie samodzielnie funkcjonować, albo ogradzać i oświetlać fundamenty (tylko po co?) to co nam z projektu budowy ścian jak nie uda się sfinansować fundamentów?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Andaj
Posty: 3
Rejestracja: 15-09-2020 11:42

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Andaj » 15-09-2020 12:08

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post tutaj.
Dawno się nie udzielałem na forach, ale poczułem zew i musiałem zabrać głos w sprawie...
Totalnie zgadzam się z przedmówcą w kwestii boiska do gry w bule... Co to za pomysł? Nie słyszałem w życiu o czymś takim jak PROFESJONALNA gra w bule. Ta gra polega na rzucaniu kulkami w inne, które leżą na ziemi. Całe tereny zielone nad Wisłą, jeziorem w parku i każdy orlik w mieście to profesjonalne boisko do gry w bule... Złamanego grosza na ten projekt bym nie dał. Projekty rozbudowy infrastruktury miasto powinno brać na klatę poza konkursem. Są na to środki możliwe do pozyskania z innych źródeł niż budżet obywatelski. Honorowo wyciągać je z konkursu i szukać dotacji albo środków w budżecie. W mojej ocenie jest to niepotrzebna konkurencja dla dwóch faktycznych kandydatów do wygranej: Grodu Słowiańskiego i Źródła Siarczkowego. Oba projekty ciekawe i atrakcyjne w szerszej perspektywie. Pytanie tylko kto to zgłasza i czy ma jakiekolwiek pojęcie czy tylko marzenia.

Temat molocha w postaci ścianki przewija się na forach i w social mediach miasta jak reklamy na youtubie. Faktycznie szkoda dobrego projektu, ale jest do odratowania. Sam prezydent go chwalił, zanim jeszcze prezydentem został. Ale to też mogło by popchnąć do przodu miasto.
Teraz mamy na tapecie Europejskie Centrum Tenisa Stołowego nad jeziorem. No OK.... Ale to chyba też bardziej zasługa dziewczyn z Klubu i hojności LOTTO niż jakaś innowacyjna inicjatywa miasta. Mam wrażenie, że tkwimy w jakiejś dziwnej stagnacji, która naszej władzy odpowiada bo łódeczka sobie płynie i nie ma fal... Swoją drogą ktoś też wyżej słusznie zauważył, że jezioro to praktycznie samograj perpetum mobile, wystarczy tam wystawić odpowiednią bazę noclegową i dać ludziom tam otwierać biznesy. Niestety działki dawno podzielone i rozprzedane, żaden poważny inwestor w taki kurnik nie wejdzie więc z energylandią się raczej możemy pożegnać, ale jakiś fajny ośrodek wypoczynkowy ze sportami wodnymi, rowerami etc...? Europejskie Centrum Tenisa, czy Słowiańska Wioska to powinny być tematy uzupełniające główny wątek. Czerwony plac i okolice, świecą pustkami i ogłoszeniami o wynajmie lokali. Myślę, że warto by coś z tym miejscem mądrego podziałać. Plan na płatne parkingi mamy, ale jak tak dalej pójdzie to cały plac będzie mógł robić za parking bo nic tam nie zostanie.

Kończąc i podsumowując rzeczywiście budowa chodnika czy latarni, a tym bardziej boisk do gry w bulle nie jest zupełnie atrakcyjna. Słowiański gród - kto, jak i co dalej? Ujęcie wód siarczkowych - chyba jedyna opcja ostatecznie.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: 1967 » 15-09-2020 15:33

Nie zgodzę się tobą andriu81, że inwestowanie w jezioro to inwestycja na cztery miesiące. Moi znajomi korzystają z wycieczek rowerowych i pieszych prze cały rok. Rodzina często przyjeżdża nad jezioro, aż z Boguchwały. Potencjał zatem na pewno jest. Musimy się w końcu zdecydować i obrać jeden kierunek w mieście aby przyciągnąć potencjalnych turystów. Dobrze nam szło z Zamkiem Dzikowskim ale znów jest jakieś zacięcie z własnością obiektów i zagospodarowanie pozostałych budynków i terenów wyhamowało. Nie wiem w jakiej skali ale jezioro jest dla nas jedyną alternatywą. Dotychczas byłem sceptyczny wobec idei wód siarczkowych ale skoro już tyle inwestujemy w jezioro to te kilkaset tysięcy nie zrobi nam różnicy. Niezależnie czy przerodzi się to w jakiś większy projekt leczniczy ( nie mylić uzdrowiskowy bo nie mamy geotermii ani solanki) czy tylko mały kranik gdzie nasze dzieci, wnuki i przejezdni poczują zapach i smak siarki. Będę zatem w tym roku po raz pierwszy głosował za tym projektem również dlatego, że denerwuje mnie marazm jaki jest w naszym mieście. Sprawa ciągnie się już bodajże od czasu Prezydenta Kiełba. Wiemy gdzie i na jakiej głębokości wody siateczkowe się znajdują. Teren należy do miasta. Powołano specjalną komisję przy Radzie Miasta. Rada tarnobrzeskich seniorów popierała projekt. Spółka Siarkopol chciała wspierać projekt i nic. Apeluję zatem do mieszkańców budynków wielorodzinnych aby wzięli sprawy w swoje ręce , ruszyli się z kanapy i zagłosowali za projektem budowy ujęcia wód siarczkowych bo inaczej wyjdzie jak zwykle, że osiedla wiejskie przegłosują projekt oświetlenia ulic i chodników, a my będziemy nadal ciągnąć akademickie dyskusje. Nie twierdzę, że projekt oświetleniowy nie jest potrzebny ale spokojnie można go zrealizować w kolejnym roku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 15-09-2020 21:48

Możemy mieć prawie pewność kto proponuje źródła siarczkowe i przypuszczenia kto gród słowiański. Planowanie i przyszłość względem jednego i drugiego wydają mi się nie do końca jasne, ale to autorom projektu powinno zależeć żeby do niego przekonać.

Co do ścianki, to drugi etap pojawił się w budżecie obywatelskim 2017 jako projekt ogólnomiejski i uzyskał... 101 głosów, zdobywając 9 miejsce.

Awatar użytkownika
Andaj
Posty: 3
Rejestracja: 15-09-2020 11:42

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Andaj » 15-09-2020 22:14

Czy w takim razie przy urzędzie istnieje komórka odpowiedzialna za Jezioro? Jeśli tak, to totalnie nie działa jak powinna, a jeśli nie to powinna niezwłocznie powstać. Jezioro to nasz największy atut. Park go pięknie dopełnia i fakt, że szkoda budynków, które są tam nadal niezagospodarowane. Świetnie w budynek po szkole wpisały się podmioty stowarzyszenia, karate, tańce, motocykliści, jest tam jeszcze sporo miejsca na skrzydle od ulicy, ale to ruina. Tam by mogło być centrum wszystkich organizacji pozarządowych, które by ich działania faktycznie koordynowało i stymulowało. Takie podmioty ekonomii społecznej najlepiej zaanimują przestrzeń parku i okolic. Wracając do jeziora to uważam, za dobre to co się tam teraz dzieje, ale nie można tego nazwać krokiem naprzód. Cała ta infrastruktura powinna być tam od samego początku. Chwała za to, że wreszcie się jej doczekamy, ale to zaledwie kropla w morzu potrzeb jeziora, nadrobienie największych zaległości. Potrzeba miejsc noclegowych, najlepiej w domkach całorocznych, albo jakiegoś ośrodka z prawdziwego zdarzenia. Ludzie jadący z całego kraju w Bieszczady mogliby u nas robić przystanek gdyby było gdzie się zatrzymać. Marina mogłaby tą rolę wstępnie spełniać gdyby ją przystosować i ogarnąć - ona wedle mojej wiedzy należy do miasta. Potencjał jest ogromny, trzeba tylko chcieć i działać. Sam kranik z siarkową wodą czy grodzisko same w sobie nie zrobią roboty...

Awatar użytkownika
Andaj
Posty: 3
Rejestracja: 15-09-2020 11:42

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Andaj » 15-09-2020 22:31

admin pisze:
15-09-2020 21:48
Możemy mieć prawie pewność kto proponuje źródła siarczkowe i przypuszczenia kto gród słowiański. Planowanie i przyszłość względem jednego i drugiego wydają mi się nie do końca jasne, ale to autorom projektu powinno zależeć żeby do niego przekonać.
Wody siarczkowe Pan Radny Zych? Gród - ESTEKA? Czy raczej Chorągiew Rycerska? Może ktoś się przyzna, albo wie. Fajnie by było wiedzieć coś więcej ponad nazwy projektów. Jest w nie gdzieś wgląd? Jakiś namiar?
admin pisze:
15-09-2020 21:48
Co do ścianki, to drugi etap pojawił się w budżecie obywatelskim 2017 jako projekt ogólnomiejski i uzyskał... 101 głosów, zdobywając 9 miejsce.
Tu chyba też brakło kogoś kto by to właśnie dobrze nagłośnił i zaprezentował. Przecież na tym klocku można wymalować cudne murale, a w środku byłby super obiekt...

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: andriu81 » 15-09-2020 23:26

@1967, nie możemy zajmować się jeziorem, kosztem demoralizacji młodzieży w mieście! Życie w mieście toczy się tutaj ,bo tu są osiedla ! A to że znajomi jeżdża i zimą, no tak, super, ja też nieraz jeździłem na wycieczkę nad jezioro i co to zmienia? Jeśli prywatny inwestor postawi sobie jakiś park czy hotel nad jeziorem dla turystów i mieszkańców w sezonie, bo zechce na tym zarobić, jego sprawa, my mozemy mu w tym jedynie pomóc finansowo.

Ja sobie nie wyobrażam aby z BO były finansowana inwestycja dla prywatnego stowarzyszenia, na okres wakacji. Wody siarczkowe, to nasza wspólna sprawa, bo uczyniłaby z miasta uzdrowisko. Z tego co widzę ,to ścianka jest w miejscu niedostępnym ,z żadnej strony, więc murali raczej tam nie zrobią. Aby cokolwiek było rekreacją dla ogółu musi być ogólnodostępne i w centrum miasta. I już macie odpowiedź dlaczego ścianki nie ma. Faktycznie , to my składamy projekty do BO, ale te procedury,te papiery, to ludzi zniechęca ,dlatego składają nieliczni.
Tak jak mówię, brakuje atrakcji dla młodzieży, teren na szkole 10 świeci pustkami, nic nie ma, a tam jest największe skupisko młodzieży przez cały rok ,codziennie. Dlaczego nikt nie zgłosił o wybudowanie tam jakiejś atrakcji typu dwór,park linowy,czy tyrolka? Dlaczego rozmyśla się o turystach nad jeziorem latem, a nikt nie martwi się o to robi młodzież przez cały rok ,w środku miasta? To jest pytanie do władz i niedługo zostanie zadane oficjalnie

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: zbyry » 16-09-2020 08:34

Mam inne pytanie, czy do inwestycji w wody siarczkowe zostały przeprowadzone jakiekolwiek analizy?
Wody siarczkowe, to nasza wspólna sprawa, bo uczyniłaby z miasta uzdrowisko.
@andriu81 niby jak? Tu masz ustawę, poczytaj o strefach A, B i C art. 38 i 38a. http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 171056.pdf

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 23-09-2020 20:49

I mamy listy ostateczne:

1. Budowa chodnika
Zadanie przewiduje: wykonanie kratek ściekowych na poboczu ul. Matki Kolumby Białeckiej, zasypanie rowu melioracyjnego oraz w jego miejsce budowę chodnika z kostki brukowej.
Miejsce realizacji: osiedle Wielowieś.
156 038,83 zł

2.Budowa dwóch profesjonalnych boisk do gry w bule
Zadanie przewiduje budowę dwóch sąsiadujących boisk do gry w bule, zlokalizowanych na terenach rekreacyjnych nad Wisłą. Zakres prac: wyznaczenie terenu o wymiarach 4mx15m dla każdego boiska, położenie agrowłókniny, utwardzenie tłuczniem lub żwirem, ustawienie 2 ławeczek, stojaka dla rowerów, kosza na śmieci oraz wykonanie ogrodzenia. Miejsce realizacji: tereny rekreacyjne nad Wisłą.
44 750,00 zł

3. Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Zadanie przewiduje budowę Grodu Słowiańskiego z pełną infrastrukturą techniczną (oświetlenie, kanalizacja, woda). Zabudowa będzie składać się z eliptycznego obwałowania grodu z wykonaną palisadą, dwiema wieżami strażniczymi (dodatkowo wieże będą pełnić funkcję punktu widokowego), bramy wjazdowej z wieżami, budynkiem dworu (funkcja gastronomiczna), pięcioma chatami tematycznymi (zbrojownia, kuźnia, chata, pracownie tematyczne), placem turniejowym z trybunami i zapleczem sanitarnym. Miejsce realizacji: teren przy Jeziorze Tarnobrzeskim.
1 495 381,00 zł

4. Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej
Zadanie przewiduje wykonanie około 177 słupów elektrycznych, 198 opraw elektrycznych oraz 5 projektów oświetlenia wraz z wykonaniem:
1. Osiedle Sielec: droga wewnętrzna łącząca ul. Przechodnią z Długą; ul. Dąbie.
2. Osiedle Przywiśle: od lasku ,,Bulońskiego” do Natury 2000.
3. Osiedle Nagnajów: ul. Nadwiślańska, ul. Wisłostrada.
4. Osiedle Piastów: ul. Borów, Jaśminowa, Krucza, Strzelecka, Tarninowa, Św. Onufrego.
5. Osiedle Ocice: ulica Ocicka; od ul. Ocickiej do ul. Koniczynki.
6. Osiedle Zakrzów: ul. Polna; ul. Elektryczna; ul. Zbożowa.
7. Osiedle Stare Miasto: plac Bartosza Głowackiego.
8. Osiedle Mokrzyszów: boczna ul. Sienkiewicza do ul. Wrzosowej.
9. Osiedle Serbinów: ul. Dąbrowskiej od ul. Sienkiewicza do ul. Kwiatkowskiego; teren przy Szkole Podstawowej nr 10.
10. Osiedle Sobów: ul. Bema od zakrętu do przejazdu kolejowego.
11. Osiedle Siarkowiec: ul. Gruntowa; ul. Sienkiewicza boczna do Stowarzyszenia ,,Esteka”.
12. Osiedle Wielowieś: ul. Bosmana Jana Brzęczki.
13. Osiedle Miechocin: droga gminna ul. Robotnicza; droga wewnętrzna ul. Pochyła.
14. Osiedle Wielopole: droga wyjazdowa za Urzędem Miasta przy ul. Mickiewicza 7; droga pomiędzy budynkami ul. Wyspiańskiego 12-14 do ul. Tracza.
15. Osiedle Podłęże: ul. Ziołowa - boczna.
16. Osiedle Dzików: ścieżka pieszo-rowerowa od Parku Dzikowskiego do Muzeum Przemysłu Siarkowego.
1 495 000,00 zł

5. Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Zadanie przewiduje:
opracowanie projektu robót geologicznych dla potrzeb budowy ujęcia wód siarczkowych,
opracowanie planu ruchu zakładu wykonującego roboty geologiczne,
wykonanie jednego otworu eksploatacyjnego ujęcia wód,
opracowanie dokumentacji hydrologicznej przedstawiającej wyniki prac geologicznych, wraz z ich interpretacją oraz określeniem stopnia osiągnięcia zamierzonego celu projektu.
Miejsce realizacji: tereny przy Jeziorze Tarnobrzeskim (działka ewid. nr 972/6).
615 000,00 zł


Projekty małe:
1. Bezpiecznie i sucho przy ulicy Bema
Osiedle Sobów
Zadanie przewiduje wykonanie odwodnienia ulicy Bema na wysokości sklepu GS na odcinku 40 mb.
10 000,00 zł

2. Boisko do siatkówki plażowej
Osiedle Ocice
Zadanie przewiduje wykonanie boiska do siatkówki plażowej wraz z ogrodzeniem na ul. Błonie, obok siłowni.
10 000,00 zł

3. Budowa altany przy remizie OSP Ocice
Osiedle Ocice
Zadanie przewiduje:
wykonanie altany drewnianej wraz z dachem (blach lub gont),
wykonanie podłoża drewnianego lub betonowego,
zakup klimatyzatora do sali głównej OSP.
10 000,00 zł

4. Budowa boiska do piłki nożnej na ,,Dębowej Polanie”
Osiedle Zakrzów
Zadanie przewiduje budowę boiska do piłki nożnej przy ul. Wędkarskiej (Dębowa Polana) na osiedlu Zakrzów. Zakres prac:
zakup 7000m2 siatki przeciw kretom, rozłożenie i zabezpieczenie siatki,
zakup i montaż urządzeń nawadniających boisko,
zakup i wysianie specjalnej trawy do obsiewania boisko sportowych.
10 000,00 zł

5. Budowa ogrodzenia oraz instalacja lampy solarnej przy placu zabaw zlokalizowanym przy ulicy Kopernika 4 i 6
Osiedle Siarkowiec
Zadanie przewiduje instalację lampy solarnej oraz wykonanie nowego ogrodzenia panelowego dookoła placu zabaw zlokalizowanego przy ul. Kopernika 4 i 6.
10 000,00 zł

6. Chodnik przy ul. Olszowej cz. 1
Osiedle Sobów
Zadanie przewiduje wykonanie chodnika o szerokości 1,5 m na odcinku o długości 35mb w pasie drogowym ul. Olszowej.
9 040,00 zł

7. Chodnik przy ul. Olszowej cz. 2
Osiedle Sobów
Zadanie przewiduje wykonanie chodnika o szerokości 1,5 m na odcinku o długości 35mb w pasie drogowym ul. Olszowej.
9 040,00 zł

8. Czyste trawniki i chodniki - toalety dla psów na osiedlu ,,Serbinów”
Osiedle Serbinów
Zadanie przewiduje zakup i montaż na osiedlu ,,Serbinów” od 5 do 10 miejskich ulicznych koszy na psie odchody (toalet dla psów typu Retriever City) z dozownikiem dyspenserem na woreczki lub wyposażonych w specjalny podajnik na torebki foliowe i papierowe w 100% degradowalne.
10 000,00 zł

9. Dobre miejsce - centrum Mokrzyszowa
Osiedle Mokrzyszów
Zadanie przewiduje wykonanie placu z kostki o powierzchni 14 m2 wraz z chodnikiem o powierzchni 10 m2, nasadzenie zieleni oraz montaż dwóch ławek parkowych przy ul. Chrobaka obok budowanego parkingu.
10 000,00 zł

10. Kącik rekreacyjno-wypoczynkowy na osiedlu Zakrzów - III etap zagospodarowania
Osiedle Zakrzów
Zadanie przewiduje:
ułożenie 8 krótkich chodników łączących się głównym placem wyłożonym płytami tarasowymi,
ułożenie krawężników wokół placu,
wysypanie kamieniem terenu pomiędzy chodnikami i krawężnikami.
posadzenie niewysokich drzew liściastych szczepionych, np. klon, głóg.
10 000,00 zł

11. Kibicuj na siedząco - zakup i montaż krzesełek przy Euroboisku na osiedlu ,,Serbinów”
Osiedle Serbinów
Zadanie przewiduje zakup, transport i montaż 60 sztuk krzesełek w bezpośrednim otoczeniu Euroboiska na osiedlu Serbinów, niedaleko szatni.
10 000,00 zł

12. Kosiarka spalinowa traktorek ogrodowy dla SP nr 8 w Tarnobrzegu, os. Wielowieś
Osiedle Wielowieś
Zadanie przewiduje zakup kosiarki spalinowej traktorek ogrodowy dla potrzeb utrzymania porządku przestrzeni zielonej w otoczeniu Szkoły Podstawowej nr 8.
10 000,00 zł

13. Oświetlenie części boiska piłkarskiego przy Centrum Rekreacji ,,Stawik”
Osiedle Wielowieś
Zadanie przewiduje doświetlenie części boiska sportowego od strony ,,Centrum Rekreacji Stawik” na osiedlu Wielowieś, poprzez montaż dwóch słupów oświetleniowych i reflektorów przy rogach boiska oraz położenia i podłączenia instalacji elektrycznej.
10 000,00 zł

14. Park rozrywki ,,Stawik” kolejny etap
Osiedle Wielowieś
Zadanie przewiduje oczyszczenie stawu przy ulicy Grobla.
10 000,00 zł

15. Parking na ,,Dębowej Polanie”
Osiedle Zakrzów
Zadanie przewiduje ułożenie 200m2 parkingu przy ulicy Wędkarskiej (Dębowa Polana).
10 000,00 zł

16. Promocja walorów historycznych osiedla Miechocin
Osiedle Miechocin
Zadanie przewiduje wykonanie i montaż 4 sztuk stylizowanych tablic reklamowych z opisem historii osiedla oraz obiektów zabytkowych wraz ze zdjęciami zlokalizowanych na terenie osiedla w tym m. in.:
zabytkowego gotyckiego kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny z 1340 r.
zabytkowego cmentarza na ,,Piaskach” w Miechocinie z lat 1784-1786,
zabytkowej kapliczki Matki Boskiej Dzikowskiej przy ul. Żniwnej z 1883 r.
zabytkowego budynku Szkoły Powszechnej z lat 1893-1894 przy Placu Akademii Miechocińskiej.
10 000,00 zł

17. Relaks na terenach zielonych Skalna Góra - Lasek Buloński - ciąg dalszy
Osiedle Przywiśle
Zadanie przewiduje dostawę i montaż ławek parkowych oraz koszy na trasie zmodernizowanego ciągu spacerowego - kontynuacja zadania z roku 2020.
10 000,00 zł

18. Remont małej sali i zaplecza socjalnego Domu Osiedlowego
Osiedle Sielec
Zadanie przewiduje remont małej sali i zaplecza socjalnego Domu Osiedlowego. Zakres prac: ułożenie 35m2 płytek, malowanie ścian i sufitów farbą emulsyjną - 75m2, montaż żaluzji w sześciu oknach.
10 000,00 zł

19. Remont ogrodzenia Domu Osiedlowego
Osiedle Sielec
Zadanie przewiduje wymianę 18 sztuk słupków ogrodzeniowych i 18 sztuk przęseł ogrodzeniowych o wymiarach 200cm x 150cm przy Domu Osiedlowym.
9 500,00 zł

20. Szach-Mat na świeżym powietrzu
Osiedle Serbinów
Zadanie przewiduje zakup i montaż dwóch betonowych stołów do gry zespołowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 między budynkami B i D:
stół do gry w szachy i chińczyka,
stół do gry w tenisa stołowego.
10 000,00 zł

21. Wykonanie altany ogrodowej na placu osiedlowym
Osiedle Dzików
Zadanie przewiduje wykonanie altany ogrodowej na placu trawiastym wraz z wykonaniem stóp fundamentowych pod słupy altany w centrum osiedla Dzików pomiędzy ulicami Marczaka i Tarnowskiego, obok istniejącej siłowni napowietrznej. Przedmiotowa altana ogrodowa z drewna sosnowego będzie mieć wymiary 4m x 6m.
10 000,00 zł

22. Wykonanie boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej
Osiedle Sielec
Zadanie przewiduje budowę boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej przy ulicy Kąpielowej. Zakres prac: niwelacja terenu, wysypanie piaskiem boisk, zasianie trawy, montaż uchwytów do piłki siatkowej wraz z siatką.
10 000,00 zł

23. Zagospodarowanie terenu - budowa piaszczystego podłoża pod urządzenia street workout
Osiedle Siarkowiec
Zadanie przewiduje wykonanie nasadzeń oraz przygotowanie piaszczystego terenu pod urządzenia street workout na placu zabaw przy ul. Kopernika 4 i 6.
10 000,00 zł

24. Zakup urządzenia do street workout - kalistenika
Osiedle Siarkowiec
Zadanie przewiduje zakup urządzeń do street workout - kalistenika na placu zabaw zlokalizowanym przy ul. Kopernika 4 i 6.
10 000,00 zł

25. Zakup wyposażenia do pomieszczeń w budynku Domu Osiedlowego w Tarnobrzegu - osiedlu Miechocin
Osiedle Miechocin
Zadanie przewiduje zakup wyposażenia ruchomego do pomieszczeń w budynku Domu Osiedlowego w Tarnobrzegu na osiedlu Miechocin, położonego przy Placu Akademii Miechocińskiej - ul. Krzywa 2. Proponowany zakup obejmuje:
meble kuchenne, stół (1szt.), krzesła (4szt.),
zastawa stołowa (dla 12 osób),
gablota wewnętrzna (ścienna - 1 szt.),
firany i zasłony okienne (7 kompletów).
10 000,00 zł

26. Założenie klombów na Placu Bartosza Głowackiego
Osiedle Stare Miasto
Zadanie przewiduje założenie 2 klombów z nasadzeniami wieloletnimi poprzez montaż donic betonowych lub rozbiórkę kostki i ustawienie palisad betonowych wypełnionych ziemią na terenie Placu Bartosza Głowackiego.
10 000,00 zł

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 03-10-2020 18:25

Chyba dobrze obstawialiśmy. Coś tam prześwituje jakby gród słowiański?
Czyli ESTEKA wraca do pomysłu sprzed kilkunastu lat.

Obrazek

Siłę przebicia mają sporą, projekt na całość BO2021, podobnie jak oświetlenie. Wodom siarczkowym będzie ciężko.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Jacek » 03-10-2020 20:13

No dobra. Ale jak się głosuje na te projekty. Coś mi umknęło? Nie wykluczam. Głupi jestem, a szukać mi się nie chce podobnie jak innym czytać poprzednich postów i wciąż wyważają otwarte drzwi. Lem miał rację.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 03-10-2020 21:50

Głosowanie od 12 do 18 października.
Pewnie tradycyjnie w komisjach, może w UM, chociaż trudniej teraz wejść do UM. Nie wiem czy mamy mechanizmy do bezpiecznego głosowania internetowego, tym bardziej, że przecież można wybierać projekty razem z dziećmi, a nie tylko jako osoby dorosłe.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Jacek » 03-10-2020 22:23

Czyli nie wiemy jak głosujemy. Super.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 03-10-2020 23:13

Jakie są wymierne efekty wszelkich budżetów obywatelskich to wszyscy widzą. Symbolem tego mogą być ścianka wspinaczkowa, oświetlenie miasta, chodnik w Sobowie albo wieże dla jerzyków. Idee może i zacne ale efekty żadne. Ten budżet już nie wzbudza u mnie żadnych emocji. Bo jeśli nawet wygra kolejne oświetlenie to będzie to satysfakcja tylko dla zgłaszającego.

Ja zagłosuję rozsądnie, czyli za odwiertem wody siarczkowej. Inne duże projekty to kpina lub zadania własne miasta a nie innowacyjność lub poszukiwanie szans. Małe na osiedlach raczej obronią się same. Niezależnie od formy głosowania.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Jacek » 04-10-2020 00:21

encore. Super. Ja też bym zagłosował za odwiertem. Powiedz mi kiedy i gdzie to pójdziemy razem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 05-10-2020 07:14

Tak sobie teraz myślę, że to wystawianie projektów to jednak trochę hazard.
Przyjmijmy, że np. wygra chodnik na os. Wielowieś za 150.000 zł. Możliwe? Możliwe.
Zadanie na tyle uszczupli pozostałą pulę, że realizacja największych projektów nie będzie możliwa, bo nie wystarczy na nią środków. Czyli znów przyjmijmy, że na miejscu 2 i 3 będzie gród słowiański i oświetlenie. Które jednak nie dostaną nic, bo chcą za dużo?
Na kolejnych miejscach będą np. odwierty i boisko do gry w bule. W sytuacji jeśli wygrałby chodnik, to przechodzą również odwierty i bule, bo na nie wystarczy pieniędzy, mimo że otrzymają mniej głosów?

Nie wczytywałem się dzisiaj w regulamin, ale chyba tak to się odbywa? Nie dostaje się części wnioskowanych pieniędzy?

ODPOWIEDZ