Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 05-10-2020 20:30

encore pisze:
05-10-2020 20:03
dino pisze:
05-10-2020 19:58
I po trzecie - co sam Admin wskazuje - Izolujemy 5% przy założeniu IFR 0.15 dla populacji Polski i 100% czułości testu lub przy założeniu IFR 0.3% i 50 % czułości. Izolujemy 2.5% przy założeniu IFR 0.15 i 50% średniej czułości testu.
Czyli już można przestać myć co chwilę ręce czy jeszcze chwilę z tym trzeba poczekać? ;).
Cytat...
- Zasady dystansu społecznego wprowadzone w związku z epidemią COVID-19 oraz rygorystyczne przestrzeganie procedur higieny rąk wpłynęły na obniżenie rejestrowanych chorób zakaźnych, w tym chorób przenoszonych droga pokarmową.

Gdyby jeszcze nakazać mycie stop, to i z grzybica byłoby lepiej, szczęściem byłby nakaz codziennej kąpieli -komunikacji miejskiej byłoby milej.
dino pisze:
05-10-2020 19:58
Sytuacja wygląda nieco inaczej niż przekazują to reżimowe media. Bergamo nam nie grozi:

Po pierwsze: Hospitalizujemy zbyt wielu pacjentów zakażonych #SARS-CoV-2, którzy są w lekkim stanie. Pacjenci nie wymagający respiratora to nawet 95% hospitalizowanych #COVID-19.
https://twitter.com/JJFedorowski/status ... 6196892678

Po drugie: akcja ma charakter wysoce chaotyczny jak Wojewoda lubuski zarządził ewakuację wszystkich pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze, gdzie stwierdzono ognisko koronawirusa.
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artyku ... iuszy-DPSu
Bo przecież:
Ewakuacja 70 osób z DPS do szpitali to zablokowanie z grubsza 7 szpitali powiatowych średniej wielkości. Żadna interna powiatowa nie jest przygotowana na ponadstandardowe 10 przyjęć.
https://twitter.com/pbasiukiewicz

I po trzecie - co sam Admin wskazuje - Izolujemy 5% przy założeniu IFR 0.15 dla populacji Polski i 100% czułości testu lub przy założeniu IFR 0.3% i 50 % czułości. Izolujemy 2.5% przy założeniu IFR 0.15 i 50% średniej czułości testu.

I okazuje się, że mijamy w sklepie, na ulicy, na stacji benzynowej i gdziekolwiek jeszcze dziesiątki osób BEZOBJAWOWYCH a niejednokrotnie SAMI JESTEŚMY BEZOBJAWOWI ;-)

I wreszcie po czwarte - coś złego dzieje sie z "testami PCR" ;-)

There can be large-scale test kit contamination, as both the US and the UK ;-)
There can be testing site or lab contamination, which has led to countless false positive results, school closures, nursing home quarantines, canceled sports events, and more - no tutaj najlepszy przykład zakażeń w punkcie poboru krwi, gdzie są w użyciu maski a folia wlecze się gęsto
The PCR test can react to other coronaviruses. - o czy pisze Andriu81
The PCR test can detect non-infectious virus fragments weeks after an active infection, or from an infection of a contact person, - na co zwraca uwagę Andriu81
The PCR test can detect viable virus in quantities too small to be infectious - o czy pisze Andriu81


https://swprs.org/the-trouble-with-pcr-tests/
To ze w służbie zdrowia jest burdel jest zaskoczeniem?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-10-2020 20:38

encore pisze:
05-10-2020 20:03

Czyli już można przestać myć co chwilę ręce czy jeszcze chwilę z tym trzeba poczekać? ;).
Za dziecka zajadałem się śliwkami z drzew za przychodnią na Dekutowskiego, z morwy rosnącej obok kiosku obok pomnika Bartosza garściami zrywaliśmy owoce wracając z lekcji religii w Klasztorze, na gruszki chodziliśmy do sadu obok szkoły piątki a czereśnie rwaliśmy na środku wsi, czyli w sadach obok wieżowców na Sikorskiego.
Za żadnym razem rąk nie myłem!
Przeżyłem ;-)

I jeszcze jedno.
Ostatni raz na L-4 byłem w 2011. I nie była to choroba a uraz.
Podejrzewam, że to dlatego, że jak moje wirusy spotkają na swojej drodze obce wirusy to "ręka-noga-mózg-na-ścianie".
Ostatnio zmieniony 05-10-2020 20:44 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-10-2020 20:43

A1313 pisze:
05-10-2020 20:30

To ze w służbie zdrowia jest burdel jest zaskoczeniem?
Przyznam szczerze - osobiście korzystam rzadko.
Nawet bardzo rzadko - pewnie tylko w ramach okresowych badań lekarskich.
Częściej tylko dentysta - oczywiście prywatnie ;-)
Tak, że nie wiem jak to wygląda "od środka"
Aczkolwiek nawet w bliższej rodzinie "docierają do mnie niepokojące głosy" odnośnie tego jak ten system funkcjonuje ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 05-10-2020 21:29

dino pisze:
05-10-2020 20:43

Częściej tylko dentysta - oczywiście prywatnie ;-)
Czyżbyś powątpiewał w jakość usługi "na NFZ"? ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 05-10-2020 21:53

Trump pokonał wirusa w 3 dni. Czuje się lepiej niż 20 lat temu.

Można? Można!
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 05-10-2020 22:34

Ja nadal nie mogę spokojnie pooglądać nawet wieczornego "minęła 20" ,żadnych wiadomości ani innego serwisu, bo zawsze znienacka nadchodzi temat "rekordowej liczby zakażeń" a na antenie pojawiają się "eksperci". Media są tak zakażone,że trzeba szybko wyłączać by się nie zarazić, terror medialny trwa.A szczytem chamstwa jest pisanie artykułów że nie będzie świąt, że nie będzie nic,że nam wszystko pozamykają i tak dalej.W jakich czasach przyszło nam żyć? Jeszcze tak z rok niech to potrwa i rzady zaczną upadać, a ruchy narodowe, wolnościowe zacierają ręce by objąć władzę i postawią kres tej sytuacji.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 06-10-2020 06:24

Wieje optymizmem ze strony... sądów. Po raz kolejny okazuje się, że noszenie szmatek nie ma podstaw prawnych ;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 06-10-2020 08:26

encore pisze:
05-10-2020 21:53
Trump pokonał wirusa w 3 dni. Czuje się lepiej niż 20 lat temu.

Można? Można!
Mam nadzieję że jednak dostrzegamy subtelną różnice pomiędzy leczeniem prezydenta USA a tego jak będzie leczony mieszkaniec Tarnobrzega

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 06-10-2020 10:10

Ja tylko mam nadzieję że jak najszybciej zrobią tak że tylko osoby chore,kaszlące ,kichające będą w objęte obowiązkiem noszenia maseczek. Bo tylko oni mogą cokolwiek roznosić, czyli różne rodzaje wirusów i bakterii. Jednak mimo iż byłoby to zasadne ,to dla tych osób mogłoby to się okazać bardzo przykre, bo mogliby dostać przymusowy obowiązek badania i byliby wytykani palcami na ulicy.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 06-10-2020 10:57

Czy osoba kaszląca to ta która raz zakaszle w sklepie czy ta która zakaszle 4 razy? Czy kichająca to ta która kicha 2 razy na godzinę czy 5 razy dziennie? Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy jest zakażony i kiedy będzie kichać i kaszleć?
Już pomijając kto miałby kwalifikować te osoby do 'noszących' i sprawdzać czy kicha i kaszle.
Nie wydaje mi się aby ponadludzkim wysiłkiem było noszenie maseczki w sklepie, kościele, urzędzie czy banku lub w komunikacji publicznej.

Wracając do Trumpa
Donald Trump otrzymał remdesivir, czyli lek, który wykorzystywany jest w leczeniu zakażonych koronawirusem także w Polsce. Wcześniej jednak prezydent Stanów Zjednoczonych przyjął eksperymentalny lek firmy Regeneron, a także cynk, witaminę D3, melatoninę, famotydynę i aspirynę. Polityk miał otrzymać także deksametazon i być poddany tlenoterapii, którym poddawani są pacjenci z ciężkim przebiegiem COVID-19

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 06-10-2020 11:48

Ja parę dni temu będąc w sklepie typu Kaufland przekonałem się że nie wszyscy rozumieją kichanie,miałem maseczkę i co wszyscy się odsuwali ale nie wiedzieli o tym że kicham ze trzydzieści razy bo mam alergię na pewne środki-poczułem się głupio ale w sumie byłem też zadowolony bo puste alejki zakupowe,szkoda tylko że wytykali mnie palcami jak potencjalnego dawcę wirusa! (badanie wymazowe w dniu 02.10.2020. nie potwierdziło zagrożenia) staram się siedzę w chałpie i tylko dwa razy w tygodniu wychodzę bo wiem że jestem w grupie ryzyka! ale sądząc po tym jak oglądam telewizornię to bardziej stosują się do obostrzeń zwykli ludzie niż politycy!,nie wiem może czują się uniesieni rangą piastowanego urzędu -albo nas (język zaczerpnięty)-dymają!ze wszech miar!

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Koronawirus

Post autor: Ania_Nowak » 06-10-2020 12:41

Leciałam kilkanaście dni temu samolotem z Katowic do Niemiec. Od momentu wejścia na lotnisko w Pyrzowicach do momentu wyjścia na lotnisku w Kolonii musiałam mieć na twarzy maseczkę. Czy to obsługa lotniska, czy personel pokładowy w samolocie zwracał uwagę na reżim sanitarny.
Musiałam wrócić do Polski autokarem jednej z wiodących firm przewozowych. Praktycznie żaden z pasażerów w 3 autokarach którymi jechałam nie miał na sobie maseczki a i obsługa autokaru też nie przestrzegała zakrywania nosa i ust.
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 06-10-2020 16:26

Covida to będziemy mieli do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.
Bo zawsze znajdą się chętni na dodatkową $$$ kasę $$$
A przychodniach z kolei mają wygodnie - nikt im się nie szlaja po korytarzach
A w razie czego można dodatkowo zwinąć kija i mieć święty spokój


Dodatek w wysokości nawet 75 proc. wartości wynagrodzenia zasadniczego otrzymali pracownicy sanepidu walczący z Covid-19
.
Jak wynika z rozporządzenia w sprawie trybu przyznawania pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykonującym czynności kontrolne dodatku specjalnego przewiduje, że wynosi on nawet trzy czwarte wynagrodzenia zasadniczego.

https://www.rp.pl/Urzednicy/310069989-D ... id-19.html

Efekt:
liczba osób objętych kwarantanną: 159 530
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 06-10-2020 17:10

Wirus? Jaki wirus?



Nasi przedstawiciele z Podkarpacia, siedząc długo w zamkniętym pomieszczeniu, całkowicie ignorują zalecenia mające ograniczyć rozwój epidemii.
Jednak nie wszyscy potrafią uczyć się na cudzych błędach. I mamy parę możliwości, sam nie wiem która gorsza:
- to głównie lans - troska o estetyczny wizerunek bardziej niż o zdrowie własne i innych?
- a może obawa przed uznaniem za osobę strachliwą, gdy inne osoby na sali nie zasłaniają ust i nosa?
Kto cykor i "cziken" ten pierwszy nakłada maskę?
- niewiara w możliwość zakażenia? -antycovidowi foliarze?
- a może po prostu wiedzą coś więcej niż zwykli obywatele?

"Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich" pisze prezydent Bożek. Oby te słowa nie nabrały nowego znaczenia.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 06-10-2020 19:20

Nasz Prezydent jest inteligentnym człowiekiem.
Był nauczycielem.
Szereg lat był dyrektorem.
Potem szkolił nauczycieli.
I teraz jest Prezydentem.
Stąd przypuszczam, że Prezydent już dobrze wie, że to jedna wielka ściema.
No bo skoro:
Borys jako pierwszy chorował 7 dni,
książę Karol już tylko 4 dni,
Donaldowi Trumpowi choroba zajęła 36 godzin
a naszemu ministrowi od zdrowia jeszcze mniej
to musimy zacytować Naszego Najważniejszego i w Zasadzie Jedynego Sojusznika :
Obrazek

Zresztą.
;-)
;-)
;-)
W Warszawie też już wiedzą
;-)
;-)
;-)


W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 06-10-2020 19:27

No bo skoro:
Borys jako pierwszy chorował 7 dni,
książę Karol już tylko 4 dni,
Donaldowi Trumpowi choroba zajęła 36 godzin
a naszemu ministrowi od zdrowia jeszcze mniej


Mam nadzieje ze to jest żart, w przeciwnym razie poderwało się stado gołębi do lotu.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 06-10-2020 23:20

@caro3139, jeśli tobie jest trudne odróżnić osobę kaszlącą czyli chorą od osoby niekaszlącej, to o czym my tu rozmawiamy. Nawet dzieci są w stanie odróżnić takie osoby ,bo to jest takie proste i oczywiste, a ty robisz jakieś lewackie wywody,jakaś relatywizacje zjawisk oczywistych.Widać że czytasz onet, bo to ich punkt widzenia. Jeśli chory i kaszle,znaczy że roznosi bakterie i powinien mieć maskę, w szkołach ten system funkcjonuje bardzo dobrze.A w ogóle w sobotę rusza kolejna akcja "stop plandemii" na jeszcze większą skalę.
@admin, a co w tym dziwnego ,że przedstawiciele PiS-u w lokalnych strukturach województwa nie noszą masek? A czy posłowie noszą maski? Maska staje się symbolem przynależności partyjnej- jesteś z PO czy Lewicy i wierzysz z COVID, noś maskę, bo reprezentujesz ciemnogród.
Ale zwykłego obywatela służby zmuszą do noszenia w takim miejscu, nie ma nic do gadania, chociaż są i tacy którzy i tak nie włożą i jeszcze idą do sądu w tej sprawie, ale to wyjątki.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 07-10-2020 08:02

Krótko .Kto ma klasyfikować osoby jako kaszlące i kichające ? Kto ma wprowadzać dla pojedynczych osób nakazy noszenia maseczek? Kto ma egzekwować i jak noszenie maseczek ? W szkole nauczyciel, a w sklepie, banku, urzędzie, kościele, pociągu, autobusie? Personel w Kauflandzie ma biegać za klientami i nasłuchiwać czy kaszlą? A kaszlących wypychać ze sklepu? Czy siłą nakładać maski?
Cenne uwagi co czytam a co nie zachowaj dla siebie.To moja sprawa/To czy noszę maskę czy nie dotyczy nie tylko mnie ale i może narażać innych.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 07-10-2020 10:26

Nie chciał bym się nikomu narazić ale np.mój sąsiad kaszle jak cholera a to dla tego że ma kaszel palacza -pali jak w dobrej ciepłowni!

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 07-10-2020 14:23

Naprawdę jak cię czytam, to mam wrażenie że żyjemy w innych rzeczywistościach. Ja żyję po prawej stronie gdzie każdy obywatel jest świadomy i odpowiada za siebie. U ciebie natomiast wszystko musi być zarządzane odgórnie ,a obywatele jak te barany mają pytać państwa ,czy są uznani za chorych czy zdrowych, co im wolno a co nie, jak mają żyć i jak myśleć, czyli światopogląd lewicowy. Nie dogadamy się bo ja głosuję na konfederację.
Ale okazało się że cały sejm juz w maskach, jest nowa strategia rządu, teraz już wierzą w pandemię (tymczasowo) ,a my obywatele mamy brać z nich przykład, chociaż kto się daje nabrać ten naiwny

ODPOWIEDZ