Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Dzanek » 05-10-2020 16:07

Fragment z zarządzenia Prezydenta z dnia 2 października pt.: "W sprawie przeprowadzenia głosowania nad projektami złożonymi
w ramach budżetu obywatelskiego miasta Tarnobrzega na 2021 rok" :
1 . Głosowanie przeprowadza się:
1 ) od 12 października 2020 rok do 16 października 2020 roku w budynku Urzędu Miasta
Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7 w Tarnobrzegu, w godzinach od 8.00 do 17.00;
2 ) w dniu 18 października 2020 roku w godzinach od 8.00 do 14.00 w wyznaczonych budynkach
zlokalizowanych na terenie miasta Tarnobrzega:
źródło: http://www.eportal.tarnobrzeg.pl/prawo/ ... 8B02&rvn=1

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 05-10-2020 18:22

Tarnobrzeski Budżet Obywatelski na 2021 ro wkracza w decydująca fazę. Już 12 października rozpocznie się głosowanie na projekty przygotowane przez tarnobrzeżan. Głosowanie potrwa do 18 października.

Zasady głosowania
Projekty, które otrzymają największą liczbę głosów wprowadzone zostaną do realizacji w 2021 roku. Wybierać będziemy projekty w dwóch kategoriach: projektów dużych i małych. Każdy z mieszkańców będzie mógł wziąć udział w wyborach, głosując raz na jeden projekt z Karty do głosowania na projekty duże i nie więcej niż trzy z karty do głosowania na projekty małe. Na dwóch kartach zaznaczać będziemy wybrane projekty znakiem X lub V.

Uwaga. Wskazanie na większa liczbę projektów niż jeden na karcie do głosowania na duże projekty oraz zaznaczenie więcej projektów niż trzy na karcie do głosowania na projekty małe spowoduje, ze głosy takie będą nieważne.

Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października głosować będziemy w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7, w godzinach od 8.00 do 17.00. W niedzielę 18 października, od godz. 8.00 do 14.00 głosowanie przeprowadzone zostanie na osiedlach miasta w wyznaczonych lokalach wyborczych.

Aby zagłosować musimy przedstawić Komisji wyborczej dokument tożsamości ze zdjęciem, po czym głosujący otrzyma dwie karty. Po zaznaczeniu wybranych projektów karty wrzucać będziemy do urny.

Reżim sanitarny
Ze względów na sytuacje epidemiczną w kraju obowiązywać będzie rygor sanitarny. Znajdujący się w lokalu powinni mieć zasłonięte usta i nos. Lokale zaopatrzone zostaną w płyny do dezynfekcji rąk. Dodatkowo cyklicznej dezynfekcji podlegać będą powierzchnie stołów oraz urna.

Lista lokali wyborczych
Poniedziałek-Piątek 12-16.10.2020 r., w godz. 8.00-17.00

Urząd Miasta Tarnobrzega, ul. Mickiewicza 7.

Niedziela 18.10.2020 r. w godz. 8.00-14.00:

Osiedle Stare Miasto – Zespół Szkół Społecznych Nr 1 im. Hetmana Tarnowskiego, ul. Dominikańska 7;
Osiedle Wielopole – Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wyspiańskiego 10;
Osiedle Siarkowiec – Zespół Szkół Nr 3 „Budowlanka” , ul. Św. Barbary 1B;
Osiedle Serbinów – Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Dąbrowskiej 10;
Osiedle Przywiśle – Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Tarnobrzegu, Al. Niepodległości 2;
Osiedle Podłęże – Dom Ludowy, ul. Dzikowska 45;
Osiedle Dzików i Piastów – Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Wiejska 4;
Osiedle Miechocin – Dom Osiedlowy, ul. Krzywa 2;
Osiedle Nagnajów – Dom Osiedlowy, ul. Nadwiślańska 16;
Osiedle Ocice – Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Ocicka 89;
Osiedle Mokrzyszów – Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Sienkiewicza 215;
Osiedle Wielowieś – Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Piętaka 53
Osiedle Zakrzów – Dom Strażaka, ul. Spokojna 9;
Osiedle Sielec – Dom Ludowy, ul. Sielecka 29;
Osiedle Sobów – Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Olszowa 1.

Listy projektów
Listy z projektami uporządkowane zostały według alfabetu. Poniżej prezentujemy listy wszystkie projektu, które poddane zostaną głosowaniu. W załącznikach znajdują się również wzory kart do głosowania.

Lista projektów poddanych głosowaniu – projekty duże (nr i tytuł projektu)
Budowa chodnika
Budowa dwóch profesjonalnych boisk do gry w bule
Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej
Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Lista projektów poddanych głosowaniu – projekty małe (nr i tytuł projektu)
Bezpiecznie i sucho przy ulicy Bema (Osiedle Sobów)
Boisko do siatkówki plażowej (Osiedle Ocice)
Budowa altany przy remizie OSP Ocice (Osiedle Ocice)
Budowa boiska do piłki nożnej na ,,Dębowej Polanie” (Osiedle Zakrzów)
Budowa ogrodzenia oraz instalacja lampy solarnej przy placu zabaw zlokalizowanym przy ulicy Kopernika 4 i 6 (Osiedle Siarkowiec)
Chodnik przy ul. Olszowej cz. 1 (Osiedle Sobów)
Chodnik przy ul. Olszowej cz. 2 (Osiedle Sobów)
Czyste trawniki i chodniki – toalety dla psów na osiedlu ,,Serbinów” (Osiedle Serbinów)
Dobre miejsce – centrum Mokrzyszowa (Osiedle Mokrzyszów)
Kącik rekreacyjno-wypoczynkowy na osiedlu Zakrzów – III etap zagospodarowania (Osiedle Zakrzów)
Kibicuj na siedząco – zakup i montaż krzesełek przy Euroboisku na osiedlu ,,Serbinów” (Osiedle Serbinów)
Kosiarka spalinowa traktorek ogrodowy dla SP nr 8 w Tarnobrzegu, os. Wielowieś (Osiedle Wielowieś)
Oświetlenie części boiska piłkarskiego przy Centrum Rekreacji ,,Stawik” Osiedle Wielowieś)
Park rozrywki ,,Stawik” kolejny etap (Osiedle Wielowieś)
Parking na ,,Dębowej Polanie” (Osiedle Zakrzów)
Promocja walorów historycznych osiedla Miechocin (Osiedle Miechocin)
Relaks na terenach zielonych Skalna Góra – Lasek Buloński – ciąg dalszy (Osiedle Przywiśle)
Remont małej sali i zaplecza socjalnego Domu Osiedlowego (Osiedle Sielec)
Remont ogrodzenia Domu Osiedlowego (Osiedle Sielec)
Szach-Mat na świeżym powietrzu (Osiedle Serbinów)
Wykonanie altany ogrodowej na placu osiedlowym (Osiedle Dzików)
Wykonanie boiska do piłki nożnej i piłki siatkowej (Osiedle Sielec)
Zagospodarowanie terenu – budowa piaszczystego podłoża pod urządzenia street workout (Osiedle Siarkowiec)
Zakup urządzenia do street workout – kalistenika (Osiedle Siarkowiec)
Zakup wyposażenia do pomieszczeń w budynku Domu Osiedlowego w Tarnobrzegu – osiedlu Miechocin (Osiedle Miechocin)
Założenie klombów na Placu Bartosza Głowackiego (Osiedle Stare Miasto)
Info: UM

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 05-10-2020 21:49

admin: wystąp proszę do UM o uzupełnienie tej listy projektów o więcej szczegółów, tzn. aby nie były podawane tylko ogólnikowe nazwy projektów ale i ich opis oraz informacja o wnioskodawcy (osoba prywatna, instytucja, rada osiedla, itd.)?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 05-10-2020 22:23

Wersje z opisem i wyceną są dostępne, ale rzeczywiście nie ma informacji o inicjatorach. Może RODO, może regulamin? Pewnie nie przypadkiem.

http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... _duze.docx

http://www.tarnobrzeg.pl/download/gfx/t ... _male.docx

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 16-10-2020 19:12

I co? Kto już głosował w Urzędzie Miasta? ;)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: zbyry » 16-10-2020 19:18

I co? Kto już głosował w Urzędzie Miasta?
Iść głosować, kiedy nad nami widmo 27 mln długu, a materiał z e-sesji niedostępny? Votum separatum, po raz kolejny komuś się proporcje pomyliły a może tak ma być.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 16-10-2020 19:38

Idę w niedzielę. Jestem ciekawy frekwencji na koniec tygodnia.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: zbyry » 16-10-2020 20:13

@encore ja mam rozterki, kiedy mamy zobowiązania i BO, naturalnie zobowiązania długoterminowe. Przecież to trzeba ciąć koszty stałe, o operacyjne się nawet nie domagam. Ciąć koszty i wytłumaczyć mieszkańcom. Ale cóż się spodziewać jak ktoś nie rozróżnia jednych od drugich.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 16-10-2020 20:22

Nowego długu tu "tylko" 5 milionów, reszta to ma być inne rozpisanie obecnego długu.

Obawiam się niskiej frekwencji w głosowaniu, zobaczymy kto był najbardziej zmobilizowany.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 16-10-2020 22:16

BO to taki twór, który musi zostać skonsumowany. To nie jest dobrodziejstwo prezydenta czy radnych tylko wymóg ustawowy.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: zbyry » 17-10-2020 08:26

@encore, wystarczyłoby powołać się na COVID i sądzę, że byłoby po sprawie. Są tacy, którzy co prawda nie przez koronę złamali zasady ale w słusznej sprawie. Przepraszam, że w tym wątku ale to bardzo interesujące. Z racji projektów dla szpitali jeden z dyrektorów potężnej placówki o przychodach kilkuset milionowych złamał prawo w następujący sposób. Otóż ma bardzo dużo pacjentów onkologicznych i podaje im chemię. Pacjent taki powinien przebywać na oddziale, nawet gdy nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia. Te 3-4 dni. Pacjenci z jego szpitala przebywają w...hotelu obok. Okazuje się bowiem, że pobyt w hotelu 3 gwiazdkowym z wyżywieniem jest tańszy, aniżeli pobyt w szpitalu. Dyrektor ten podpisał umowę z hotelem i naruszył dyscyplinę finansów publicznych. Został wezwany do NFZ, wszczęto postępowanie wobec jego osoby. A on stanął z papierami przed komisją, a w papierach jak byk stało, że zaoszczędził 800 tys zł w stosunku rocznym. Nic mu nie zrobili. Jak mi to opowiadał to zrobiłem oczy jak 5 zł, nie mogłem uwierzyć, a jednak. Powinienem napisać to w wątku o koronie, zadałem naturalnie pytanie, czy się Covidu nie boi, a on, że tak, tylko podchodzi do tego procesowo jak do każdej grypy. Pociągnąłem temat i okazuje się, że gdyby 3 lata temu w szczytach zachorowań na grypę były robione testy tak jak teraz, czy nawet lata do tyłu, to już powinniśmy mieć kilka lockdownów za sobą...niestety nie mogę podać nazwy szpitala, ale jest jednym z największych w Polsce.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: dino » 17-10-2020 09:58

Wczoraj byłem "na głosowaniu" w budynku na Mickiewicza.
Odstałem ponad kwadrans w kolejce wspólnie z innymi petentami urzędu.
System głosowania oceniam jako zniechęcający do udziału.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 17-10-2020 10:25

Obstawiam, że w tej sytuacji rosną szansę na projekt oświetlenia. Nie będę uzasadniał.

W sumie można było złożyć jakiś wniosek covidowy, ale w momencie składania wniosków sytuacja była bardzo odmienna od dzisiejszej.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 17-10-2020 11:40

Dziwi mnie to, że w dobie dobrodziejstwa takiego, gdzie można zdalnie złożyć dokumenty do urzędu nasz urząd nie dał możliwości głosowania zdalnego. Takie rozwiązania nie są niczym niespotykanym również w Polsce, trzeba brać dobre przykłady z innych miast a nie tkwić w przysłowiowym średniowieczu.

Postuluję tu rozpoczęcie prac nad możliwością przeprowadzenia wyborów również do Rad Osiedli w sposobie hybrydowym, tj. jednocześnie przy użyciu dotychczasowej metody na zebraniach mieszkańców osiedli jak i przy użyciu Internetu, dla mających dostęp do profilu zaufanego lub innego podpisu elektronicznego. Może wtedy o wyborze nie decydowało by zebranie np. 20 mieszkańców spośród nieraz kilku tysięcy mieszkańców? System ten mógłby być wykorzystany również przy Budżecie Obywatelskim już w przyszłym roku.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 17-10-2020 14:46

ED pisze, że w UM przez cały tydzień głosowało około... 120 osób.
W tej sytuacji mogą być niespodzianki.

I przyszło mi do głowy zagranie taktyczne (tylko je analizuję, nie jest to żadna wskazówka) dla zwolenników odwiertów, żeby głosować na chodnik w Wielowsi. W poprzednim BO osiedlowe projekty z Wielowsi miały większe poparcie niż ogólnomiejskie odwierty. Jeśli jednak przy mobilizacji mieszkańców Wielowsi i wsparciu zwolenników odwiertów wygrałby chodnik, to i tak zostaną wykonane odwierty i boisko do gry w bule, bo na projekty oświetlenia i grodu zabrakłoby puli. Interesujące :)

Generalnie zobaczymy czy większa mobilizację uda się zorganizować miastu z osiedlami, czy ESTECE, czy zwolennikom odwiertów/dr Zycha/Konfederacji, czy też zmobilizuje się w tych niezwykłych warunkach jedno z osiedli. Bardzo ciekawa rozgrywka!

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: olsen* » 18-10-2020 11:15

Nosz pochwalę się byłem zagłosować na swoim osiedlu i sytuacja jest ciekawa, -pani powiedziała że jestem dziś trzeci od otwarcia, a była godz bodajże 10,40

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: andriu81 » 18-10-2020 22:35

Na hali Mosir tłumów nie było, ale pojedyncze osoby wchodziły głosować,więc może jakaś frekwencja bedzie. Szkoda że nie ma jakiejś sondy wyborczej, bo każdy ciekawy co wygra i na którym miejscu, z mediów też nie idzie się nic dowiedzieć ,bo wszędzie tylko srovid

Roman90
Posty: 96
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: Roman90 » 19-10-2020 10:47

Na moim osiedlu wiejskim przed 14 były tłumy, ale to może pospolite ruszenie na koniec. Wiadomo kiedy będą ogłoszone wyniki?
Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: admin » 19-10-2020 18:38

U mnie na osiedlu o godz. 14-tej byłem sam z komisją.

Wyniki mają być ogłoszone do 21 października, ale przy małej ilości głosów jest szansa, że będą wcześniej.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Znamy listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021

Post autor: encore » 19-10-2020 18:43

Te 500 głosów można było policzyć już dzisiaj. 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ