Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: djkynek » 12-11-2020 09:18

Nie powstanie żaden CPK, ani też żadna szprycha. Na serio ktoś jest w stanie uwierzyć w te bzdury?

Roman90
Posty: 96
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Roman90 » 12-11-2020 10:19

"Niczego nie będzie" to jest produktywne spojrzenie na świat:) Może własnie powinniśmy się starać żeby w Polsce powstawało coś co może przyspieszyć rozwój.

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: George_WW » 12-11-2020 11:18

powstanie czy nie powstanie oczywiśće ze to decyzje polityczne od górne, w moim odczuciu dobrze że Prezydent podejmuje takie incjatywy na rzecz Tarnobrzega za to plus

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: BritneyKiller » 12-11-2020 11:19

No to może zamiast "produktywnego spojrzenia" skupmy się na tym realnym. W przypadku szprych CPK, i w zasadzie wokół całej tej inwestycji, tworzy się jakieś fantastyczne projekty, terminy, plany. Ja tylko przypominam - 70 kilometrów linii kolejowej magistrali E30 na odcinku Kraków - Katowice modernizuje się już od ponad 10 lat. I końca modernizacji nie widać. Od kilku lat CERTYFIKUJE się magistralę nr 9 w celu wprowadzenia systemu ETCS/ERTMS, pozwalającego na zastosowanie sygnalizacji kabinowej, co umożliwi podniesienie prędkości drogowej do 200 km/h. Również końca nie widać. Nawet nie chce mi się rozpisywać o lokalnych inwestycjach - modernizacja LK25 czy elektryfikacja LK71. Teraz niech ktoś mi wytłumaczy - jak rząd chce wybudować 1800 km NOWYCH linii kolejowych, o standardzie Kolei Dużych Prędkości (KDP), w ciągu 14 lat? Ktoś, kto stworzył ten projekt, jest totalnie oderwany od rzeczywistości. Zresztą, jak cały rząd PiS.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 12-11-2020 12:43

BritneyKiller, pełna zgoda. Z jednej strony widzę całkowitą nierealność wizji szprych do CPK (w latach 2004-2016 wybudowano 46 km nowych linii kolejowych w całym kraju...) i wariantu proponowanego przez Tarnobrzeg (uwielbiam te sformułowania w stylu "wskazali wprawdzie, że taki przebieg może wydłużyć czas przejazdu oraz zwiększyć koszty budowy linii..."), ale z drugiej - dobrze że miasto się stara coś dla siebie ugrać i walczy o to, żeby o nas pamiętano. To na spory plus.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 12-11-2020 13:25

admin pisze:
11-11-2020 22:12
Info z fejsa - to rozbudowa obiektów LOK. Mają być m.in. noclegi.
Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem :)

To jeszcze pytanko do zorientowanych. Na wyjeździe w stronę Miechocina idzie ścieżka rowerowa i trafia na mostek, który jest węższy. Będzie tam od strony jeziora osobny przejazd dla rowerów, czy ściśnięcie na istniejącym mostku?
Czyli o ile dobrze tworze powiązanie, to chodzi o działkę gdzie była baza płetwonurków. Bo to chyba działa w ramach LOK-u. Zatem raczej mam rację, iż to płetwonurkowie się budują.
Zgodnie z projektem ma tam być osobna ścieżka rowerowa, chodnik oraz ulica. Wygląda na to, iż jest się wstanie to zmieścić na tym moście.

BritneyKiller
Posty: 79
Rejestracja: 07-05-2005 12:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: BritneyKiller » 12-11-2020 15:01

olekko pisze:
12-11-2020 12:43
BritneyKiller, pełna zgoda. Z jednej strony widzę całkowitą nierealność wizji szprych do CPK (w latach 2004-2016 wybudowano 46 km nowych linii kolejowych w całym kraju...) i wariantu proponowanego przez Tarnobrzeg (uwielbiam te sformułowania w stylu "wskazali wprawdzie, że taki przebieg może wydłużyć czas przejazdu oraz zwiększyć koszty budowy linii..."), ale z drugiej - dobrze że miasto się stara coś dla siebie ugrać i walczy o to, żeby o nas pamiętano. To na spory plus.
E tam. Ja nie widzę tej drugiej strony, związanej z CPK. Jeżeli miasto chce się starać i ugrać coś dla siebie, to powinno wyjść naprzeciw zaplanowanym centralnym inwestycjom infrastrukturalnym. Za około 2-3 lata powinna zakończyć się modernizacja linii kolejowych 25 i 8. Mamy zapewnienie, że będą tym korytarzem realizowane szybkie połączenia Rzeszów - Warszawa. Nawet nowo zakupiony tabor przypisany jest do tych połączeń. Ponadto usprawni się połączenie Lublin - Kraków, poprzez trwającą modernizację odcinka LK 25 do Dębicy. Tarnobrzeg będzie miał szansę na podniesienie rangi stacji lokalnej do węzłowej stacji przesiadkowej. Będzie można dostać się do Rozwadowa i dalej w kierunku Lublina/Zamościa/Szczecina/Kołobrzegu, do Rzeszowa - dalej do Przemyśla/Sanoka/Zagórza, do Dębicy - dalej do Krakowa/GOP/Wrocławia/Poznania, i do Skarżyska - dalej do Łodzi/Bydgoszczy/Gdyni/Białegostoku. Mamy szansę na naprawdę atrakcyjne połączenia dalekobieżne, pod warunkiem takim, że będzie na tym zależeć Ministerstwu Infrastruktury. Do tego dojdą połączenia lokalne - w przyszłości również pociągi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, która startuje 13.12.2020 (początkowo w obrębie Rzeszowa).
Dlatego Miasto powinno myśleć nad przejęciem dworca od PKP, jego gruntowną modernizacją i przystosowaniem do funkcji obsługi pasażerskiej. Przydałoby się też przenieść dworzec PKS z istniejącej lokalizacji w pobliże PKP. Można już teraz planować przyszły układ połączeń komunikacji miejskiej, jako narzędzia dowożącego do autobusów i pociągów. Można również próbować aktywizować tereny przyległe do PKP - tu dodatkowym atutem jest planowany przebieg drogi obwodowej. Poprawa dostępności komunikacyjnej zawsze uatrakcyjnia takie grunty w perspektywie przyszłych inwestycji. W tych obszarach mamy realne pole do działania, a nie jakieś tam wyimaginowane CPK.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 12-11-2020 19:31

Britney, spójrz proszę na mój wpis sprzed kilku tygodni, bo wypowiedziałem się w podobnym tonie:
http://www.tarnobrzeg.info/forum/viewto ... 44#p205244

Moim zdaniem dworzec kolejowy powinno jednak zmodernizować PKP. I w tym momencie powinno być to jedno z priorytetowych działań inwestycyjnych miasta na najbliższe lata. Działań lobbingowych.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Zielony » 12-11-2020 20:01

admin pisze:
11-11-2020 22:12
To jeszcze pytanko do zorientowanych. Na wyjeździe w stronę Miechocina idzie ścieżka rowerowa i trafia na mostek, który jest węższy. Będzie tam od strony jeziora osobny przejazd dla rowerów, czy ściśnięcie na istniejącym mostku?
Na Skyscrapercity Ardiano dodał zdjęcia i na jednym z nich jest właśnie ten mostek i widać na nim że coś budują po za mostkiem, przynajmniej tak to wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-11-2020 20:05

Właśnie o to żółte przy mostku mi chodziło, bo widziałem to na filmiku z drona. Tym trudniej było jednak zgadnąć co to dokładnie jest.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 12-11-2020 20:51

To musi być kanał teletechniczny bo na projekcie robót drogowych wszystko mieści się na obecnym moście.

Roman90
Posty: 96
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Roman90 » 13-11-2020 09:34

Gdzie znajdę plan modernizacji dróg nad jeziorem? Nie wiedziałem że będzie nowa droga za Mariną.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 13-11-2020 09:36

Roman90 pisze:
13-11-2020 09:34
Gdzie znajdę plan modernizacji dróg nad jeziorem? Nie wiedziałem że będzie nowa droga za Mariną.
Jak wszystkie miejskie przetargi na BIPie.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 17-11-2020 18:57

Mieliśmy postępowanie na projekt drogi łączącej ul. Wyszyńskiego z Sienkiewicza, na działce nr 1308/3.
Dzisiaj przetarg unieważniono z powodu wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym. Konkretnie dzisiaj rozwiązano porozumienie między Tarnobrzegiem, a inwestorem, na podstawie którego gmina była zobowiązana do zlecenia opracowania przedmiotowej dokumentacji projektowej.

Ktoś wie z czego to wynika i z czym to się wiąże?

http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... nieniu.pdf

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 17-11-2020 19:34

Właśnie też to dziś odnotowałem, ciekawa sprawa bo zapewne chodzi o galerie w centrum. Mówiło się że inwestor ma przywrócić do życia część ulicy Dominikańskiej, a miasto zobowiązało się m.in. dodatkowo w czasie remontu Sikorskiego przesunąć przejście dla pieszych, oraz wjazd na parking przy wieżowcach, aby nie kolidowało z wiazdem na parking podziemny.
Nawet ostatnio prezydent wspominał że widzą się z przedstawicielami inwestora prawie co tydzień.

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 17-11-2020 20:02

Widzieliście gdzie umieścili wjazd do budowanego parku Media, a no - na prawoskręcie na bezkolizyjnych - czy jest to zgodne z przepisami? Ostatnio modne w Tarnobrzegu jest zwężanie wszystkich dróg, bo ktoś nie myśli przyszłościowo (zwęzić łatwo, a poszeżyć już nie!) Dla przykladu na krzyżówce, która jest teraz remontowana można było zrobić bezkolizyjne, ale ktoś myśli minimalistycznie i po taniości. A efekty wąskich dróg w Tarnobrzegu już są: rozwalony sygnalizator na Kurasia oraz lampa przy murze dzikowskim, a będzie tego więcej jak kupimy nowe autobusy miejskie, oby nie doszło do prawdziwej tragedii, a winni będą.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 17-11-2020 21:46

U nas nie ma szans by było grubo, tłusto i szeroko - czyli wygodnie dla mieszkańców. Ma być właśnie skromnie i po taniości - jakoś to będzie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 18-11-2020 08:32

admin pisze:
17-11-2020 18:57
Mieliśmy postępowanie na projekt drogi łączącej ul. Wyszyńskiego z Sienkiewicza, na działce nr 1308/3.
Dzisiaj przetarg unieważniono z powodu wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym. Konkretnie dzisiaj rozwiązano porozumienie między Tarnobrzegiem, a inwestorem, na podstawie którego gmina była zobowiązana do zlecenia opracowania przedmiotowej dokumentacji projektowej.

Ktoś wie z czego to wynika i z czym to się wiąże?

http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... nieniu.pdf
Opcje są tylko dwie. Jedna korzystna dla miasta, druga bardzo niekorzystna.
1. Inwestor z galerii zajmie się tematem kompleksowo. Więc to on wybierze projektanta, przeprowadzi uzgodnienia z instytucjami a następnie zrealizuje zadanie.
2. Inwestor z galerii powiedział nie. Czyli to miasto będzie musiało pokryć cały koszt przebudowy układu drogowego. Obstawiam, że to bardziej o to chodzi, ze względu na zbudowanie absurdalnego wjazdu do powstającego potworka architektonicznego.

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: tomek1 » 18-11-2020 14:43

Czy to może oznaczać, że inwestor galerii w centrum rozmyślił się i jednak raczej nie wybuduje tej galerii? Nie ukrywam, że bardzo kibicuję tej galerii i mam wielką nadzieję że ona w końcu powstanie. Widziałem, że też zmieniło sie kilka rzeczy na stronie http://www.galeriatarnobrzeg.com/ i na prawdę wygląda to obiecująco.

TomBee
Posty: 6
Rejestracja: 18-11-2020 17:02

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TomBee » 18-11-2020 17:05

tomek1 pisze:
18-11-2020 14:43
Czy to może oznaczać, że inwestor galerii w centrum rozmyślił się i jednak raczej nie wybuduje tej galerii? Nie ukrywam, że bardzo kibicuję tej galerii i mam wielką nadzieję że ona w końcu powstanie. Widziałem, że też zmieniło sie kilka rzeczy na stronie http://www.galeriatarnobrzeg.com/ i na prawdę wygląda to obiecująco.
Myślę, że się nie rozmyślił, bo po pierwsze, niedawno, jak sam zauważyłeś zaktualizował wizualizacje, po drugie dziś na BIP ukazała się informacja o kolejnych działaniach co do uzyskania decyzji środowiskowej. Sam uważam, że to miasto zasługuje na taki obiekt i bardzo kibicuje tej inwestycji. A ten nowo budowany Media Expert już najchętniej bym wyburzył! :D :lol:

ODPOWIEDZ