Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-12-2020 16:38

I dobrze. Rozpoczęte inwestycje trzeba kończyć.

A tymczasem po dziurze w bruku na rynku sypie się kolejna sztandarowa miejska inwestycja w centrum.


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 02-12-2020 20:37

Bardzo dobrze, że zaczyna się próbować kończyć rozpoczętą inwestycję. To będzie z pewnością miś na miarę oczekiwań kilkuset osób.

Ciekawe są dane zawarte w dokumentacji projektowej. Z obiektu skorzysta 36 osób w jednym momencie, tj. 1 klasa, opiekun/opiekunowie i 2-3 trenerów ze strony operatora obiektu (MOSiR/firma zewnętrzna?).

Dobrze by też było już być pewnym, że w momencie otwarcia obiektu będzie tych wyszkolonych trenerów wspinaczki przynajmniej z 5 instruktorów bo obiekt myślę, że będzie otwarty dłużej niż 8 godzin. Z chęcią przeczytam lub usłyszę o tym, że operator dysponuje odpowiednią kadrą, która będzie w stanie zapewnić bezpieczne funkcjonowanie i korzystanie przez użytkowników.

Kolejnym etapem przed otwarciem obiektu będzie zapewne pozyskanie środków na niezbędne oprzyrządowanie dla korzystających - liny, uprzęże itd Jeśli operatorem będzie ktoś inny niż MOSiR to będzie musiał ponieść pewne koszty z tym związane.

Tyle jeśli chodzi o samą ściankę. Kolejne ciekawostki mamy w zapleczu szatniowym. Kompletne wyposażenie baru-kawiarni, łącznie z ekspresem do kawy oraz zmywarko-wyparzarką. :)

Jak to wszystko się ma do początkowo szacowanych kosztóœ ścianki z momentu zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego?

Gratuluję zgłaszającemu i popierającym tę "inwestycję", która nigdy się nie zwróci ani nie przyniesie miastu ani większości mieszkańcom tak naprawdę żadnych wymiernych korzyści.

edit: o wiele bardziej roztropne było by wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na projekt budowy 2 niecki basenu krytego w miejscu byłego basenu odkrytego+brodzika i rozpoczęcie starań o uzyskanie dofinansowania na jej budowę. A tak to niewielka część mieszkańców poleciła władzom miasta roztrwonić pieniądze. Chciałbym, bardzo chciałbym się mylić i widzieć te tłumy lgnące wspinaczki i obiekt działający co najmniej 12 godzin w ciągu doby przez 7 dni w tygodniu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-12-2020 23:06

Głosowałem na ten projekt, bo chętnie bym się spróbował się powspinać z dziećmi. Zastanawiam się czy wcześniej ja stracę siły, czy dzieci wyjadą, czy jednak nam się uda.
Z kortów nie korzystam, podobnie jak z kolejnych siłowni na świeżym powietrzu, jerzyki przez parę lat nie przyleciały itd.
Nie wiem czy ścianka ma szanse się zwrócić, ale te bodajże 18 m to naprawdę dużo i nie ma wielu takich obiektów w Polsce. W wiele miejsc jeździliśmy z dzieciakami tylko dlatego, że jest tam park linowy. Mamy coraz więcej atrakcji rekreacyjnych, to już nie tylko jeden obiekt, a jeśli są w różnych miejscach miasta, to może i lepiej. Można będzie zatem wyskoczyć do Tarnobrzega nad Jezioro, poskakać na wodnym placu, wystrzelić się z katapulty, ponurkować, popływać rowerkiem, pojeździć na desce za liną, zjechać z wyjątkowo długiej tyrolki, przejść park linowy, zaliczyć ściankę, strzelnicę i robi się aktywna wyprawa na cały dzień z obiadem, lodami, płatnymi parkingami i opłatami za kolejne usługi. A czy i ile na tym zarobimy i kto zarobi to wyjdzie w praniu.

Jeszcze kompleks rekreacyjno-balneoterapeutyczny z wodami siarczkowymi, gród słowiański, konie...

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 03-12-2020 04:36

Tak się zastanawiam, kto wpadł na pomysł aby przeznaczyć 2 mln zł (nie wiem co tam będzie tyle kosztowało) z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gdzie Tarnobrzeg otrzymał 7,4 mln zł. Pomysł ścianki ok, tylko wstępne kalkulacje zakładały wykonczenie na o wiele niższym pułapie. @encore ma rację i chciałbym jak Ty również się mylić co do korzyści...i w tle te 2 mln, zamiast przeznaczyć je na realne inwestycje, przecież ścianka mogła poczekać na zewnętrzne instrumenty finansowe. Oj larum się podniosło min na Borowie, gdzie mieszkańcy Tarninowej i ulic sąsiednich proszą się o drogę a tu nic, ścianka będzie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 03-12-2020 06:49

A może w końcu jakiś plan rewitalizacji Serbinowa zanim zamieni się w prawdziwy Serbinów?
Mieszkańcy ocieplili sobie bloki za własne pieniądze i wcale tanie to nie było.

Oglądał ktoś ktoś ulicę którą dojeżdża się do siedziby TARR? A zaraz obok miejsce po byłym amfiteatrze przy Muszelce? Chodnik i parking przy naszej słynnej na cały świat przychodni? Takich miejsc jest więcej.
Ja wiem, że kto tylko może dosłownie ucieka z bloków i buduje własny domek, co widać dookoła ścisłego centrum tak mniej więcej od początku lat 2000 jednak Serbinów powoli staje się najbardziej zaniedbanym osiedlem.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 03-12-2020 07:41

Serbinów jest słabo lobbowany przez radnych wybranych z tego osiedla, dlatego trzeba patrzeć kogo się wybiera i po kolei ich rozliczać pod koniec kadencji. Rewitalizacja osiedla jest potrzebna natychmiast tylko, że władze TBGa mają inne plany - ścianki dupanki itp. Oj oj oj niedobrze, a wkurzony Perun jeszcze patrzy ........

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 05-12-2020 07:39

W poniedziałek odbiór Strefowej, a we wtorek odbiór krzyżówki na Sikorskiego.

W terminie zakończono montaż oświetlenia alejek w parku dzikowskim. W piątek, 4 grudnia dokonano odbioru inwestycji.

Nareszcie do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, Zamku Tarnowskich, prowadzą pięknie oświetlone alejki. Zakończył się montaż długo oczekiwanego oświetlenia zamkowych okolic. Zakres prac w ramach inwestycji pn. „Wykonanie oświetlenia alejek Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu” obejmował wykonanie szafy do sterowania oświetleniem alejek oraz wykonanie kablowej linii oświetleniowej, montaż dziewiętnastu, stylizowanych na te z przełomu XIX i XX wieku, słupów oświetleniowych wraz z montażem opraw oświetleniowych, montaż opraw oświetleniowych na istniejących słupach betonowych przy bramie wjazdowej do parku, renowacja dwóch oryginalnych, przedwojennych lamp stojących na mostku.
Inwestycję realizował Zakład Wykonawstwa Elektrycznego i Teletechnicznego Adama Bednarowskiego z Radomyśla nad Sanem. Koszt inwestycji wyniósł 162 360 złotych brutto i pochodził w 100 % z budżetu miasta.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 05-12-2020 10:05

Poza tym chyba wykonawcą obwodnicy będzie firma która zaproponowała najniższą cenę, pojawiły się już oferty pracy firmy Strabag na portalach, miejsce pracy Tarnobrzeg.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 05-12-2020 10:24

Można mieć nadzieję, że tym razem upadłości nie będzie. Zaczynamy, fajnie!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 07-12-2020 16:11

Strefowa nie została odebrana. Oby jutro z krzyżówką na Sikorskiego wypadło lepiej.


TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 07-12-2020 17:02

nie odebrali, ale za chwilę odbiorą - zobaczycie :D.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: alek » 07-12-2020 17:44

admin pisze:
07-12-2020 16:11
Strefowa nie została odebrana. Oby jutro z krzyżówką na Sikorskiego wypadło lepiej.
To kolejna inwestycja z odbiorem której są problemy i dobrze. Info idzie w eter. Do tej pory było , że u nas wszystko odbierają bez problemów a jaka była jakość wykonania każdy widział.
Sikorskiego już dzisiaj otwarta .

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 07-12-2020 19:15

TSS pisze:
07-12-2020 17:02
nie odebrali, ale za chwilę odbiorą - zobaczycie :D.
Ze skateparkiem było bodajże 5 podejść. Ale nie wiem czy w sumie zrobili duże jakościowe poprawki, nie znam się.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 07-12-2020 19:52

Jechałem dzisiaj kilka razy odcinkiem Zwierzyniecka-Wyszyńskiego.

Zaznaczam, że nie doktoryzowałem się w tym temacie, ale jako kierowcy średnio mi się podobają studzienki ściekowe i kanały obniżone względem drogi, czyli już od początku nie zlicowane z nawierzchnią. Czyli jedzie się jak po dziurach. Nie mam pojęcia jaka jest tu tolerancja zgodna ze sztuką budowlaną, jakie są normy ale to mi się bardzo nie podoba.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 07-12-2020 20:07

Studzienki w remontowanych drogach, ktoś się nie popisał, ale jest taniej. Dobrze, że napisałeś może jutro nie odbiorą tych wertepów, chyba że ma telepać.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 07-12-2020 20:24

Jutro zrobię rekonesans od Warszawskiej do wylotu z Matejki. Może trafię akurat na odbiór? ;)

Dodam jeszcze, że odcinek skrzyżowania Wyszyńskiego-Zwierzyniecka wymaga przejechania przez hopkę na skrzyżowaniu, podobnie jak ma to miejsce na przejeździe z Wyspiańskiego na Moniuszki. Nie rozumiem czemu nie da się wypoziomować tego do poziomu, którego nie czuć przy przepisowej prędkości 50km/h.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 07-12-2020 22:43

Akurat zawsze lubiłem podskakiwać na przy wjeździe na Zwierzyniecką :)

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: XYZ » 08-12-2020 18:14

Przy wyjeździe ze Zwierzynieckiej na Wyszyńskiego też się skakało.Teraz pora na Skłodowskiej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 08-12-2020 19:35

Krzyżówka po odbiorze

Obrazek

W terminie zakończył się remont i przebudowa odcinka ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 723, wraz ze skrzyżowaniem ul. Sikorskiego-Wyszyńskiego-Zwierzyniecka oraz wlotami ulic Wyszyńskiego i Zwierzyniecka.

Remont tego odcinka głównego traktu komunikacyjnego przez Tarnobrzeg, ul. Sikorskiego na wysokości skrzyżowania Sikorskiego-Wyszyńskiego-Zwierzyniecka, obejmował zarówno prace z branży drogowej, ale też sanitarnej i elektrycznej. W zakresie branży drogowej wykonano nawierzchnię jezdni wraz z warstwami konstrukcyjnymi podbudowy, krawężniki i opaski wzdłuż jezdni, oznakowanie pionowe i poziome. W zakresie branży sanitarnej prace dotyczyły m.in. istniejącego odwodnienia. Prace z branży elektrycznej obejmowały wymianę pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej, wymianę masztów z sygnalizatorami z dodaniem detekcji wizyjnej, aktualizację programu pracy sterownika, wymianę lamp oświetlenia ulicznego wraz ze słupami. Koszt remontu to dokładnie 2 315 255,45 zł brutto, z czego 1 131 005,81 zł pokryto z dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów.

Przebudowa wspomnianego odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 obejmowała, w zakresie branży drogowej: przebudowę chodników na ciągi pieszo-rowerowe z poszerzeniem w celu separacji ruchu rowerowego, przebudowę zjazdów z wykonaniem jednego nowego zjazdu publicznego. W zakresie branży sanitarnej wykonano kanał technologiczny. Branża elektryczna obejmowała zabezpieczenie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Koszty tych prac to dokładnie 563 847,25 zł.

Łącznie koszt realizacji inwestycji wyniósł 2 879 102,70 zł brutto. Prace wykonywało konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika oraz PBI WMB Sp z o.o. z Sandomierza.

Info/fot.: UM

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 08-12-2020 21:08

Przy wyjeździe ze Zwierzynieckiej na Wyszyńskiego też się skakało
Po teście, dalej się skaka z tym, że dziś kierunek Wyszyńskiego - Zwierzyniecka, odwrotnie już nie próbowałem.

ODPOWIEDZ