Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 327
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 12-07-2019 22:07

Tym razem coś o planach. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach PPP na "Utworzenie kompleksu rekreacyjno-turystycznego w oparciu o wody siarczkowe w obszarze Jeziora Tarnobrzeskiego. Projekt zakłada budowę kompleksu rekreacyjnego z funkcją gastronomiczną, hotelową, konferencyjną i rekreacyjną. Teren wokół jeziora jest obszarem poprzemysłowym, na którym do początku lat 90 ubiegłego stulecia funkcjonowały zakłady wydobywcze i przetwórcze siarki. Teren został poddany procesowi rekultywacji, która została zakończona w 2010 r." Zawnioskowano o 30 milionów złotych. Wniosek jest na etapie oceny efektywności.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13979
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 13-07-2019 12:36

Dzięki encore za informację. Zanewsowałem. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie, oby.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13979
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 14-07-2019 19:00

Można obejrzeć jak wyglądają Domki za Wyspą


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13979
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 17-07-2019 16:25

Postępowanie na rewitalizację nad JT unieważnione ze względu na zbyt wysokie ceny ofertowe.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... owania.pdf

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 845
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 17-07-2019 16:36

admin pisze:
17-07-2019 16:25
Postępowanie na rewitalizację nad JT unieważnione ze względu na zbyt wysokie ceny ofertowe.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... owania.pdf
Dramat ..... Tyle lat a my nie potrafimy prysznicu, wc i przebieralni nawet tam zrobić.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 192
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 17-07-2019 19:49

kolejna wtopa urzędników naszego magistratu miasto bez przyszłości i perspektyw i chyba sprawdza się prognozy że za kilka lat będzie nas ok. 20 tyś

tomek1
Posty: 15
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: tomek1 » 18-07-2019 11:14

Mam wrażenie że naszemu urzędowi to jest na rękę, że wszelkie remonty czy przetargi są unieważniane, wydaje mi się, że nawet nie są podejmowane próby walczenia o zrealizowanie tych inwestycji, jeśli się mylę w którymś punkcie to proszę poprawcie mnie ale to jest moje myślenie:

1. obwodnica się rozsypała -- wydaje mi się że to jest jak najbardziej na rękę, święty spokój, nie trzeba się martwić o pieniądze i o problemy z nią związane
2. tereny nad jeziorem to samo--- znowu problem z głowy, nie trzeba marnować czasu by się nim zajmować, dobrze jest jak jest, pieniądze za wjazd wpływają na konto, budżet jest zasilany, nie trzeba się starać o to żeby coś tam zrealizować żeby zysk z jeziora dla miasta był większy/
3. plan zagospodarowania osiedla centrum chyba w dalszym ciągu nie uchwalony i nawet chyba nie próbowano nic z nim zrobić, w ogóle jest coś w zwiazku z nim robione?
4. Ścianka wspinaczkowa stoi pusta i niedokończona, według mnie pieniądze na budżet obywatelski powinny być w tym roku wstrzymane i przeznaczone na dokończenie tej nieszczęsnej ścianki wspinaczkowej, nie może być tak że rozpoczniemy setki różnych inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego i żadnej nie dokończymy
5. Remont ulicy Mickiewicza, z tego co pamiętam był pomysł remontu, ale upadł tak samo jak rzeczy powyżej
6. Remont dworca kolejowego czy zabiegano gdziekolwiek żeby PKP się w końcu nim zainteresowało i go wyremontowano, nigdzie nie znalazłem żadnej informacji na ten temat?
7. Droga S74 może warto byłoby pojechać do Stalowej Woli porozmawiać z Panem Lucjuszem Nadbereżnym i wspólnie zacząć zabiegać o to żeby ta droga jak najszybciej powstała, to nam powinno w tym momencie dużo bardziej zależeć niż Stalowej żeby ona była a tym czasem mam wrażenie że to Stalowa zabiega a my liczymy że przy okazji nam też się uda,
8. Tory kolejowe związane z CPL mają być budowane z Rzeszowa przez Stalową Wolę do CPL, czy ktoś z naszego magistratu w ogóle o tym wiedział i dzwonił chodził rozmawiał żeby może jednak przez Tarnobrzeg też coś puścić bo krótsza droga i może szybciej, chyba tutaj wszyscy się dowiedzieli z gazet jak już wszystko było dawno ustalone.


Czy mógłby ktoś napisać co udało się zrobić przez ten okres od czasu wyborów i proszę o napisanie pomysłów i inwestycji rozpoczętych w tej kadencji a nie za poprzednich władz, ja jakoś nie potrafię dostrzec żadnego nowego pomysłu czy żadnej nowej inwestycji w Tarnobrzegu która sprawiłaby że ludzie chętniej przyjeżdzaliby do naszego miasta, miasto zaczęłoby się rozwijać itd. Jest remont terenów nad Wisłą, ale to był pomysł poprzednich władz, proszę napiszcie mi co się udało zrobić w Tarnobrzegu przez te kilka miesięcy, bo ja jakoś może nie wiem albo tego nie dostrzegam. Czy jest coś o co my jako Tarnobrzeg zabiegamy, staramy się o jakieś dofinansowanie, próbujemy forsować jakiś pomysł w ministerstwach czy u marszałka województwa?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 327
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 18-07-2019 12:44

tomek, wszystkie Twoje pytania są słuszne.

Tylko, że najgorsze jest to, że to jest wołanie na puszczę. Ten samorząd jak widzimy po działaniach i braku działań jest nieudolny, niewydolny, a może nawet ułomny.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13979
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 18-07-2019 17:37

tomek1 pisze:
18-07-2019 11:14
Mam wrażenie że naszemu urzędowi to jest na rękę, że wszelkie remonty czy przetargi są unieważniane, wydaje mi się, że nawet nie są podejmowane próby walczenia o zrealizowanie tych inwestycji
Może nie aż tak, ale rzeczywiście prezydent deklarował, że pierwsze dwa lata to wychodzenie na prostą i zaciskanie pasa, a jakieś inwestycje może później. To samo jako odpowiedź do ostatniego akapitu. A punktowo:

1. Za mało wiemy i właściwie niewiele zależy od miasta.
2. Nie wiem jakie będzie tłumaczenie z urzędu. Chyba nie liczą na znacznie niższe ceny w następnym postępowaniu, z drugiej strony nie wiem czy w takim programie jest opcja zmniejszenia zakresu prac, czy już nie da się tego ograniczyć?
3. Rzeczywiście nie znalazłem. Czy naprawdę od ponad roku go konsultują? To ostatnia informacja jaką znalazłem.
4. Fajnie by było, ale nie ma takiej opcji. Od tego roku budżety obywatelskie są obowiązkowe dla każdej gminy, w dodatku w określonej kwocie względem budżetu miasta. Musimy go zrobić, ale liczę, że dokończenie ścianki się pojawi, a miasto będzie promować takie rozwiązanie. Ja mogę promować.
5. Były już praktycznie na to pieniądze, remont miał się zacząć bodajże w kwietniu, ale nagle zrzucono nas z listy, niektórzy sugerowali że politycznie, bo wybraliśmy "niewłaściwie". W sumie to najprostsze wyjaśnienie. Ale to nie koniec tematu. W sierpniu wojewoda ogłasza kolejny nabór na drogi lokalne w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych i Mickiewicza zostanie do niego zgłoszona.
6. Była szansa tanio przejąć, ale w stanie obecnym. KK wstrzymał się z decyzją licząc na inny program, w którym moglibyśmy dostać nie tylko upadający dworzec, ale również jakieś wsparcie w jego remoncie. Tymczasem okazało się (akurat dzień po tym, jak DB mówił, że będzie się o to starał), że "szprycha" do CPK pójdzie pewnie nie przez Tarnobrzeg, ale przez Stalówkę. I tu znów pojawiły się komentarze, że sami sobie tak wybieramy i ponosimy tego konsekwencje.
7. To chyba jeden z planów "Czwórmiasta" - wspólne działanie nad przyspieszeniem prac. Może lepiej nie zabiegać, bo na złość się temat opóźni? ;) Tymczasem nie wydaje się, żeby planowane były zmiany na szczeblu marszałka, wojewody czy władz centralnych, a w Tarnobrzegu też się nic nie zmieni przez 4 lata. To co pisałem w innym wątku - potrzebujemy posłów z Tarnobrzega! To jest realne i do osiągnięcia już za 3 miesiące. Oczywiście potrzebujemy posła z grupy trzymającej władzę, to najlepiej żebyśmy mieli dwójkę.
8. Nie znam tematu.

ODPOWIEDZ