Pielgrzymka do MB Dzikowskiej

Opublikowano dnia 08-09-2017

Picture 0 for Pielgrzymka do MB Dzikowskiej
W Święto Narodzenia Matki Bożej 8 września już po raz kolejny wyruszyła piesza pielgrzymka z kościoła pw. Św. Stanisława BM w Chmielowie do Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu (oo. Dominikanie). Organizatorem tej inicjatywy byli księża z chmielowskiej parafii.
Na pielgrzymi szlak wyruszyło w tym roku rekordowo aż blisko 150 osób z Chmielowa, Tarnowskiej Woli i okolicznych miejscowości. Pielgrzymowali nie tylko dorośli, ale dzieci i młodzież wraz z nauczycielami, wychowawcami i dyrektorami Szkół Podstawowych w Chmielowie i Tarnowskiej Woli – p. Renatą Rożek i Magdaleną Gerbą. Opiekę duszpasterską zapewnili ks. dziekan Józef Rogowski, ks. Piotr Haracz oraz ks. Witold Garbuliński – przewodnik grupy, który w czasie marszu wspólną modlitwą, pieśnią oraz humorystycznymi przerywnikami prowadził grupę do Pani Ziem Tarnobrzeskich.

Pielgrzymi na postój zatrzymali się w prastarym kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Miechocinie, gdzie p. dyrektor Gerba przypomniała wszystkim historię kościoła, który jako najstarszy na tym terenie dał początek wszystkim powstałym później okolicznym parafiom. Uwieńczeniem wędrówki była uroczysta msza św. w kościele oo. Dominikanów w intencji wszystkich pielgrzymów. Pielgrzymi, choć troszkę zmęczeni, to jednak radośni i uśmiechnięci wracali do swoich domów.

Info/fot. parafia Chmielów
Picture gallery
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum