Złoto i srebro Krzysztofa Żyłki

Opublikowano dnia 11-09-2017

Picture 0 for Złoto i srebro Krzysztofa Żyłki
W Czeskiej Ostrawie zakończony został Pro Tour - Czech Open 2017 w tenisie stołowym, w którym występowali zawodnicy Reprezentacji Polski. W turnieju indywidualnym i drużynowym w klasie 4 wystąpił Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg, który wywalczył dwa medale.
Medal złoty w parze z Chorwatem Tomislav Spalj w turnieju drużynowym gdzie pokonują po 2:0 drużynę z Arabii Saudyjskiej Muhannad Al Farhi/Hussain Mohammed Alharbi, drużynę izraelsko-włoską David Gabriel/ Davide Scazzieri, drużynę z Rumuni Petru Ifrosa/ Ioan Dirlea i 2:1 parę ze Słowacji Andrej Meszarosz/ Boris Travnicek.

Natomiast turniej indywidualny w klasie startowej 4 wózki mężczyzn kończy rywalizację ze srebrnym medalem, w fazie grupowej pokonuje 3:1 (4,-10,7,6) Borisa Travniceka, 3:0 (7,4,6) Rumuna Petru Ifrosa i 3:1 (7,-12,6,10) Czecha Filipa Nachazela. Po wyjściu z grupy ma wolny los by w półfinale pokonać 3:0 (11,5,6) Chorwata Tomislav Spalj. W finale przegrywa 1:3 (-8,-7,10,-10) ze Słowakiem Peterem Mihalikiem.
Świetne zawody w wykonaniu Krzyśka odnosi kolejny sukces w swojej karierze sportowej i zdobywa punkty w rankingu światowym a występ w Ostrawie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy - European Championships, które odbędą się 26 września - 5 października w Lasko na Słowenii gdzie wystąpi również drugi zawodnik IKS-u Maciej Nalepka.
Zawodnicy z Reprezentacji Polski wracają teraz do Krakowa na finałowe przygotowania do najważniejszej imprezy tego roku.


Tymczasem Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek IKS Jezioro Tarnobrzeg zwyciężyli na Pomorzu

W Sulęczyno w Województwie Pomorskim odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, w zawodach tych występowało dwóch zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek.
Obaj nasi zawodnicy zagrali świetne zawody i wygrali zarówno turniej drużynowy jaki turniej indywidualny, w klasie 8 triumfował Paweł Mazuryk a w klasie 9 nie miał sobie równych Mariusz Matejek.

W turnieju drużynowym w naszym zespole obok zawodników IKS-u zagrał zawodnik z KSN Start Warszawa na wózku Grzegorz Papis.
Turniej ten był jednocześnie oficjalnym zakończeniem kariery sportowej Ernesta Gardynika zawodnika Szansy Start Gdańsk.
Picture gallery
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum