Stanisław Tarnowski – hrabia czy profesor?

Opublikowano dnia 21-11-2017

Picture 0 for Stanisław Tarnowski – hrabia czy profesor?
Jak pióro stało się orężem w służbie ojczyzny, czyli opowieść o prof. Stanisławie Tarnowskim to główny temat niedzielnego spotkania w Skopaniu. Wykład wygłosi o. dr Andrzej Bielat. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 listopada o godz. 18.15 w ŚDK w Skopaniu. Wstęp jest wolny.
W tym roku przypada setna rocznica śmierci oraz sto osiemdziesiąta rocznica urodzin profesora Stanisława Tarnowskiego, historyka literatury, publicysty, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitnego uczonego i pisarza pochodzącego z tarnobrzeskiego Dzikowa. W związku z tymi okrągłymi rocznicami w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu w najbliższą niedzielę odbędzie się otwarte spotkanie ze znawcą tej tematyki, dominikaninem o. dr. Andrzejem Bielatem. Uczestnicy będą mogli bliżej zapoznać się z dziejami życia oraz z twórczością profesora Tarnowskiego – wybitnego Polaka i patrioty z naszego regionu.

Info: Kulturalia
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum

  • Jeden z nielicznych Tarnowskich, którego szanuję. Jego postać pojawia się u mnie w pracy magisterskiej, gdyż pisałem o konserwatywnych ekonomistach. Warto pójść moim zdaniem i posłuchać, jak ludzie wtedy myśleli - może też warto zaimplementować pewne przemyślenia szkoły krakowskiej i Stańczyków. Bardzo ciekawym jest "List Sycyniusza" z teki Stańczyka.

    A przy okazji skorelować jego poglądy z PiS i wyjdzie, kto tak naprawdę jest konserwatystą i ma trzeźwe spojrzenie na świat - moim zdaniem w tej sentencji Kaczyński jest wiecznie napier.... icon_smile
  • Masz rację mariano, ale czy dziś ktokolwiek w miarę uczciwy zdobyłby władzę gdyby niebył choć trochę socjalistą, zawsze można kłamać jak z nut, tylko, że kłamstwo ma krótkie nogi. Jedynie PO udowodniło, że można te nogi do ośmiu lat przedłużyć.