Ul. Kopernika odebrana po remoncie

Opublikowano dnia 02-12-2017

Picture 0 for Ul. Kopernika odebrana po remoncie
1 grudnia prezydent miasta Grzegorz Kiełb dokonał oficjalnego odbioru wyczekiwanego przez mieszkańców odcinka drogi powiatowej – ul. Kopernika. Od soboty 2 grudnia przywrócony został ruch dwukierunkowy na remontowanym odcinku drogi.
W ramach zadania inwestycyjnego pn: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1107 ul. Kopernika w km od 0+000 – 1+201,9 w miejscowości Tarnobrzeg” dokonana została przebudowa ul. Kopernika naodcinku długości ok. 1202 m, w tym: przebudowa jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, rondo z wyspą przejezdną na skrzyżowaniu ul. Kopernika i ul. 11 Listopada, parkingi dla samochodów osobowych, zjazdy i zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe jednokierunkowe po obydwu stronach drogi, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki, utwardzenie terenu wraz z poszerzeniem zjazdu przy szkole „Górnik”, demontaż i montaż monitoringu, rozbiórka i ułożenie nowych korytek ściekowych przy sklepie „Biedronka” roboty wykończeniowe obejmujące: humusowanie skarp z obsianiem trawą, nasadzenia drzew, ławki parkowe, kosze na śmieci , stojaki na rowery, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi, przebudowa sygnalizacji świetlnej, kanalizacja deszczowa obejmująca budowę przykanalików kanalizacji deszczowej, przebudowę istniejących wpustów ulicznych wraz z wykonaniem studzienek ściekowych, przebudowa oświetlenia ulicznego, przełożenie linii kablowych, montaż dodatkowej latarni oświetleniowego ulicznego.

Wykonawcą tego zadania była firma PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika. A koszt wykonania robót budowlanych wyniósł: 3 660742,76 zł.

Info/fot: UM
Picture gallery
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum

 • Witam, Tarnobrzeg pięknieje, jechałam dziś tą ulicą i wiem, co mówię, pozdrawiam.
 • Wszyscy powinniśmy odczuć różnicę, nawet jak ktoś nie jeździ przez Kopernika. Ostatnie miesiące całe miasto było przytkane.
 • To teraz pora na oświetlenie Wisłostrady.
 • Po co? Nie ma pilnieszych potrzeb w mieście? Choćby Dąbrowskiej w centrum największego osiedla czy jej odnoga w stronę TARR-u. Władze miasta powinny się wstydzić za tą jego część!

  A ty proponujesz żeby zamiast tego oświetlać drogę, przy której nikt nie mieszka.

  Spoko. Ale nie dziś i nie jutro.
 • w mieście dróg do roboty jest więcej, głupotą było frezowanie dobrej ul. Batalionów Ch. w Zakrzowie, bo taki zapis był w umowie gdzie zdrowy rozsądek, głupota do potęgi n, zamiast zrobić frez i nową nawierzchnię np. ulic Wiślnej, Moniuszki, Wyszyńskiego - bo tamtędy też jeździły ich samochody, ale kto to wyegzekwuje, prezydent tylko odgwizduje sukcesy i obiecuje to co zrobi w roku wyborczym
 • Może i macie rację że są ważniejsze sprawy. Moniuszki rzeczywiście do remontu,Dąbrowskiej nie widziałem.
 • Ulica wygląda bardzo dobrze. Wiadomo można się czepiać pewnych elementów czy też szybkości realizacji ale i tak ogólnie jest bardzo dobrze. Na wiosnę ma się pojawić kostka pod stojakami rowerowymi oraz reszta części "zielonej" zwana nasadzeniami. Dodając do tego remont wewnętrznych dróg od Kopernika 2 do Kopernika 16 ulica w tej chwili jest chyba w najlepszym stanie z Naszych dróg w mieście.

  Z tego co się dowiedziałem to przez "przepisy" czy też przez "ustawy i rozporządzenia" mamy:
  - tak duża liczba znaków wzdłuż Kopernika;
  - barierki przy ulicy Sikorskiego (pamiętam jak jechaliśmy z kolegami przez jakąś wieś na Podkarpaciu i śmieliśmy się, że na całej długości mają te barierki) ;
  - zmiana organizacji ruchu na ścieżkach rowerowych, chodnikach w całym Tarnobrzegu;

  Nasze Polskie absurdy .......

  Pytanie kiedy przepisy, ustawy, uchwały weszły w życie. Czy na przykład przed remontem Kwiatkowskiego czy już po ? Jeśli przepisy są "starsze" to można się zastanowić jak mogły przejść projekty na etapie projektowania.