Starsi panowie dwaj razem

Opublikowano dnia 12-04-2018

Wydawało się po "manifeście" Nowego Tarnobrzega, opublikowanym przez dr Witolda Zycha, że ciężko o mniej konkretny start kampanii wyborczej. Ale jednak się udało! Po dzisiejszej konferencji Dariusza Bożka i Mirosława Pluty wiemy tyle że chodzili razem do klasy, że jest ich dwóch i że są podstawy do tego żeby przypuszczać iż istnieje prawdopodobieństwo, że może zostaną kandydatami na kandydatów. Któryś z nich, albo ktoś inny.
Przynajmniej nie ma dyskusji o logo, bo jeszcze go nie zaprezentowano. Pojawiały się liczne deklaracje pozytywnej i otwartej współpracy ze wszystkimi, którzy mają pozytywne wizje, idee i dokonania. O pomysłach wiemy tyle że jest ich dużo i że są pozytywne. O zapleczu - że trwały różne rozmowy i jakieś jest, ale generalnie środowisko nadal jest otwarte na wszystkich pozytywnie nastawionych.

Skojarzenia z partyjnym tłem co prawda nasuwają się same, ale wyraźnie unikano tego typu deklaracji. Na razie jest niepolitycznie, prawie jak ze stowarzyszeniem "Niezależni Razem" 8 lat temu. Pojawiły się już za to deklaracje w drugą stronę - inicjatywę pp. Bożka i Pluty poparły oficjalnie tarnobrzeskie struktury korwinowej partii "Wolność"!

Unikanie tematu partyjnego zaplecza, czy partyjnej inspiracji wydaje się zrozumiałe na początku drogi kampanijnej, bo wiadomo że do rozdania jest raptem kilkadziesiąt miejsc, z tego kilka-kilkanaście "biorących". Gdyby wprost wspomniano o partyjnych powiązaniach, wówczas zaproszeni otwarci na współpracę pozytywni tarnobrzeżanie mogli by sobie zdać sprawę, że miejsc dla wszystkich chętnych nie wystarczy. A któż wie lepiej które miejsca są biorące niż politycy? Ale w sumie pomagać można w różny sposób, nie tylko kandydując. Zakładam że na następnej konferencji pojawi się już ktoś więcej, bo obydwaj panowie przyciągają do siebie ludzi.

Wydaje się, że ogłoszenie powstania "Razem dla Tarnobrzega" to jednocześnie oficjalny koniec wcześniejszej inicjatywy Mirosława Pluty - Tarnobrzeżanie.pl. Z interesujących zapowiedzi została jedna konferencja i teledysk "Efekt WOW" - taniec który miał promować Tarnobrzeg, w którym zresztą obydwaj panowie wystąpili. Skuteczność promocji można sobie sprawdzić po ilości wyświetleń na Youtube.

Nie wiemy nic o pomysłach i zapleczu, a nawet nie znamy osoby ostatecznego lidera - kandydata na prezydenta, ale to nie znaczy że nic nie wiemy. Obydwaj występujący Razem dla Tarnobrzega panowie, to postacie od lat rozpoznawalne i naprawdę kojarzone pozytywnie. Zdecydowanie bardziej ze zgodą i współpracą niż z konfliktami. Nie sposób również kwestionować ich uczciwości, czy wierności wyznawanym zasadom.

Co z tego wyjdzie okaże się wkrótce. Kolejne informacje możecie śledzić sami na fejsowym profilu: https://www.facebook.com/Razem-dla-Tarnobrzega-585844811784011

* Jeszcze odnośnie tytułu - wybaczcie, ale starszość to nic złego. Zresztą sami panowie zwracali uwagę na lata doświadczeń w trakcie konferencji.
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum

 • Ciekawe czy Partia Razem poprze ten duet ;)
 • Lubię Pana Darka ale dzisiejsze spotkanie z mediami przebiło podpisanie umowy przez p.o Prezydenta Kamila w obecności Marszałka.
 • Ma być poparcie od lewa do prawa. Prawa noga już jest i to skrajna, zatem kto wie?

  A czy między prawą i lewą nogą znajdzie się jeszcze miejsce np. dla PO?
 • Admin

  Ma być poparcie od lewa do prawa. Prawa noga już jest i to skrajna, zatem kto wie?

  Że niby Wolność? I pan Stelmach?
  To ja chyba zagłosuję na p. Zycha :D  Edytowany przez skunaskun o 13-04-2018 - 00:18.
 • Admin

  A czy między prawą i lewą nogą znajdzie się jeszcze miejsce np. dla PO?


  Wiesz dobrze co jest pomiędzy nogami.
 • Jeszcze nie chcą tego ujawnić, to na pewno nie wiem. Na razie sama prawa noga.
 • Cytat

  Na razie sama prawa noga.

  Adminie naprawdę nie masz zielonegio pojęcia co się dzieje w lokalnej polityce?
 • Czytałeś tekst powyżej?

  Cytat

  Skojarzenia z partyjnym tłem co prawda nasuwają się same

  Tło jest oczywiste, tak jak i żarty o prawej i lewej nodze i co jest pomiędzy nimi.
  Jeśli na początku tło polityczne jest ukrywane, to może ktoś się go wstydzi.
 • Z dedykacja dla nowej inicjatywy "Starszych Panów" ...

  https://www.youtube.com/watch?v=BW8XAX_r-48
 • To jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, który z Panów jest bardziej razem, przypomnę że domena dariuszbozek.pl jest zarezerwowana od stycznia tego roku, a domena miroslawpluta.pl jest wolna icon_smile


 • Minął miesiąc i właściwie nic więcej nie wiadomo.
  Panowie nadal czekają na realne pomysły oraz zachęcają do wsparcia in blanco ich pomysłów, które "niebawem wyjawią".
 • Proponuję zmianę nazwy wątku na "Żałośni starsi panowie dwaj".  Edytowany przez Sarmato o 15-05-2018 - 18:59.
 • Nawet dobrze pasuje: ty i mariano, ewentualnie ptasior. Wybierz sobie.
 • Przepraszam marcinku, ja jestem młodszy icon_wink