W radiowej Jedynce o książce tarnobrzeżanina  Na dół

 • http://www.tarnobrzeg.info/images/news_picupload/pic_sid4508-0-norm.jpg

  W najbliższej audycji "Noc z Jedynką" w Polskim Radiu, Adam Dobrzyński dokona muzycznego podsumowania 2016 roku. Gospodarz programu opowie m.in. słuchaczom radiowej Jedynki o wrażeniach po lekturze książki "Decybelowy obszar radiowy", której autorem jest tarnobrzeżanin Wojciech Lis.

  Książka ukazała się w kwietniu 2016 r., a poświęcona jest audycjom radiowym i dziennikarzom prezentującym na przestrzeni ostatnich czterech dekad szeroko pojmowaną muzykę rockową. “Decybelowy obszar radiowy” to historia, której wiarygodność podkreślają wspomnienia 70 osób, w większości doskonale znanych z eteru. Wśród rozmówców Lisa znaleźli się m.in. Marek Gaszyński, Marek Niedźwiecki, Roman Rogowiecki, Grzegorz Brzozowicz, Hirek Wrona czy Filip Łobodziński.

  Audycja "Noc z Jedynką", w której mowa będzie o książce tarnobrzeżanina zostanie nadana w nocy z soboty na niedzielę (7 i 8 stycznia) w radiowej Jedynce.
  Warto dodać, że o "Decybelowym obszarze radiowym" była mowa już w wielu stacjach radiowych, w tym w radiowej Trójce, Antyradiu, Radiu Łódź, Radiu Lublin, Radiu Merkury Poznań, Radiu Rzeszów, Radiu Leliwa, a nawet w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej.

  Książka tarnobrzeżanina dostępna jest na terenie całego kraju za pośrednictwem księgarni PWN, Naukowa, Matras czy Empik.
  Można ją także wypożyczyć m.in. w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu czy w Bibliotece Uniwersytetu Princeton w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.
  Poniżej prezentujemy tylko wybrane fragmenty recenzji książki „Decybelowy obszar radiowy” - Wojciecha Lisa.

  ============================================================
  Bardzo cenny atut dodatkowy książki to bezmiar informacji o audycjach, o których nigdy bym się nie dowiedział, że kiedykolwiek istniały lub wciąż istnieją.
  Piotr Miecznikowski (Noise Magazine).
  ====
  To opowieść o kultowych audycjach radiowych (głównie lat 80 i 90) spisana na podstawie rozmów autora z najważniejszymi postaciami polskiego radia.
  Wojciech Przylipiak (Dziennik Gazeta Prawna).
  ====
  Dobra robota, ciekawa lektura.
  Wiesław Wiess (Teraz Rock).
  ===
  Polecam „Obszar” jako wspomnienie czasów, w których radiowcy nie zapowiadali jeszcze sztucznie rozpromienionym głosem przebojów gwiazd, które znają więcej substytutów botoksu niż akordów.
  Maciej Krzywiński (Musick Magazine).
  ===
  Książka napisana jest z pasją, którą czytelnik łatwo może dać się zarazić – odruchowo sięgając ręką, by poszukać w radiu jakiegoś interesującego pasma.
  Rafał Zbrzeski (Lizard Magazyn).
  ===
  Jako czytelnik w wieku średnim (ekhe, ekhe), który „połknął” niniejszą lekturę w dwa wieczory, jestem przekonany, że stanowi ona gwarancję pełnej wrażeń podróży w czasie (radiowym wehikułem, rzecz jasna) dla wszystkich miłośników słowa czytanego urodzonych przed rokiem 1985.
  Rafał Monastyrski (Metal Hammer Polska).
  ===
  Radio – które w Polsce w latach 90. stało silnymi osobowościami, co łatwo sprawdzić w wydanej niedawno książce „Decybelowy obszar radiowy” Wojciecha Lisa – mniej dziś przypomina redakcję w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, bardziej ośrodek badania opinii społecznej.
  Jarek Szubrycht (Tygodnik POLITYKA).
  ==
  Te złote czasy radia, jak trzeba by powiedzieć za Woody Allenem, stają się w opowieściach rozmówców Lisa wiekiem świetności, do których ci powracają z nostalgią.
  Michał Żarski (wPolityce.pl).  http://www.tarnobrzeg.info/index.php?module=Artykuly&func=display&sid=4508
 • Będę słuchał z uwagą.Faktycznie jest tak że dziś mało kto wie gdzie i o jakiej godzinie jest konkretna audycja.Pamiętam jeszcze 20 lat temu można było taki program zobaczyć obok programu telewizyjnego.A wtedy jedynka ,Trójka prezentowały o wiele wyższy poziom niż dziś,było mniej programów,większa słuchalność.Gdzieś te złote czasy odeszły.Ale za wcześnie na komentarz,najpierw poczekajmy na audycje
 • 0 users

This list is based on users active over the last 60 minutes.