Czy „Jędruś” Jasiński został ojcem w wieku 15-tu lat?

Wydaje się to mało prawdopodobne, ale do takich wniosków można dojść przeglądając oficjalną stronę internetową Tarnobrzega. Wśród wybitnych Tarnobrzeżan umieszczono Władysława Jasińskiego (z całą pewnością na to zasługuje), podano jednak mylną informację, że urodził się w 1921 roku.

Dla znających podstawy historii miasta może się to wydać dziwne. Wiadomo, że w momencie wybuchu wojny miał kilkuletniego syna (od jego imienia pochodziła nazwa Jędrusie), był już także inżynierem. Niezłe dokonania jak na osiemnastolatka!

Obecność błednych informacji na oficjalnych stronach Tarnobrzega razi tym bardziej, że co najmniej dwóch członków Rady Miasta jest historykami po KUL-u (jeden z nich zrobił nawet niedawno doktorat). Ciekawe czy sprawdzali kiedyś jak nasze miasto prezentuje się w sieci.

P.S.
Do niedawna w dziale „Początki XX wieku” jako jeden z twórców „Republiki Tarnobrzeskiej” wymieniany był ks. WINCENTY Okoń. W tym przypadku redakcja zareagowała na zgłaszane uwagi (po kilku latach) i imię księdza komunisty poprawiono na Eugeniusz.