Tarnobrzeg.info – po co to wszystko?

W jakim celu powstał ten serwis, do kogo jest kierowany, kto będzie go tworzył i czemu to służy? Jak to działa i co to jest PostNuke? Warto już na początku działalności odpowiedzieć na te pytania.
W założeniu ma tu powstać nieoficjalny portal miejski, poruszający tematykę w jakikolwiek sposób związaną z naszym pięknym miastem. Ważna jest nie tylko funkcja informacyjna, ważniejsze jest tworzenie społeczności i miejsca wymiany poglądów, opinii, propozycji. Chcielibyśmy aby serwis tarnobrzeg.info stał się źródłem informacji, obszernym archiwum tekstowym i fotograficznym, aby nasze forum szybko zapełniło się lawiną wpisów, aby stał się miejscem gdzie Tarnobrzeżanie rozsiani po całym świecie będą mogli odnaleźć starych znajomych, turyści uzyskać informację o atrakcjach i noclegu, a mieszkańcy znaleźć aktualności i podzielić się opiniami.
Serwis powstał ponieważ jest taka potrzeba. Oficjalne strony miasta i witryny lokalnych mediów nie dają możliwości budowy społeczności internetowej, (poza tym lokalne media są w rękach Niemców i Szwedów! 🙂 ).

Dlaczego do tej pory nie powstał niezależny portal miejski – bo nikomu się nie chciało go zorganizować lub włączyć w jego tworzenie.
Fakt, że najaktywniejszym miejscem wymiany poglądów i informacji jest lokalne forum „Gazety Wyborczej”, o bardzo skromnych możliwościach, świadczy że problem nie leży po stronie tarnobrzeskich internautów, tylko braku miejsca gdzie mogliby się w pełni odnaleźć.

Spróbujmy. Zachęcam do aktywności na forum, do dzielenia się informacjami, publikowania swoich fotek, prozy, wierszy, muzyki, artykułów itp.
Możesz napisać coś o historii miasta – zrób to! Masz ciekawe cytaty, daty do kalendarium – daj je poznać innym! Portal jest inicjatywą oddolną, społeczną i jakim go zbudujemy takim będziemy go mieli.
Powaliło mnie jak się dowiedziałem, że na początku XX wieku w Tarnobrzegu swoje gazety wydawało każde stronnictwo polityczne (Dąbalowcy, Okoniowcy, Wiąckowcy, konserwatyści). Jasiński w warunkach wojennych drukował podziemną gazetę „Odwet” nawet w nakładzie 10tys. egzemplarzy! A co się dzieje dziś?
Warto skorzystać z możliwości jakie daje współczesna technika – potrzebna jest tylko odrobina chęci. Chcesz współpracować – dołącz się do tego pozytywnego dzieła.

A kto na tym zarabia? Niestety nikt 🙁
Serwis nie jest nastawiony na zysk, chociaż miło byłoby nie dopłacać do utrzymania domeny i miejsca na serwerze. Sponsorzy mile widziani. Chesz wrzucić baner? Zaznaczyć jakieś miejsce na najlepszym planie Tarnobrzega w sieci? Zareklamować się w dowolny inny sposób? Daj znać.

Serwis oparty jest na mechaniźmie PostNuke. Jest to sprawdzony system zarządzania treścią (ang. CMS) o bardzo dużych możliwościach, obejmujących m.in. system publikacji artykułów w określonych kategoriach, ogłoszenia, komentarze, dyskusje, forum o dużych możliwościach, wiadomości prywatne, sondy, system statystyk, linków, ogłoszeń itp.
System jest bezpieczny, umożliwia przyznawanie określonych praw określonym grupom użytkowników i jednocześnie nadzorowanie i kontrolę wszystkich jego elementów. Aby wykorzystać większość możliwości portalu trzeba się zarejestrować i zalogować, do czego wszystkich zachęcam.
Uwaga! Szanujemy własność intelektualną. Prosimy o teksty autorskie lub podawanie źródła i autora.

Liczę na współpracę.
Admin