No i wybraliśmy

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki niedzielnych wyborów.
Podkarpacie w Parlamencie Europejskim reprezentować będą:
JANOWSKI Mieczysław Edmund, na którego oddano 31192 głosy, z listy nr 9 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
ADWENT Filip, na którego oddano 28311 głosów, z listy nr 10 – Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin.

W wersji rozszerzonej artykułu można zobaczyć pełne i oficjalne już wyniki wszystkich kandydatów z naszego okręgu wyborczego.

Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:
1) uprawnionych do głosowania było 1 614 976 wyborców,
2) karty do głosowania wydano 348 989 wyborcom,
3) liczba kart nieważnych wyniosła 152,
4) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 348 674,
czyli frekwencja wyborcza wyniosła 21.59%,
5) głosów nieważnych oddano 9 800,
co stanowi 2.81% ogólnej liczby głosów,
6) głosów ważnych oddano 338 874,
co stanowi 97.19% ogólnej liczby głosów.
4. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów:

Lista nr 1. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 45 463
1) BOCHYŃSKI Witold 2 276
2) CZAJKA Andrzej Krzysztof 1 763
3) HOLDENMAJER Cezary Tadeusz 1 251
4) KARAŚ Marek 2 920
5) KUBAS-HUL Teresa Krystyna 4 068
6) KUNASZYK Rafał Bolesław 2 143
7) PLUTA Andrzej Stanisław 4 590
8) ROSENBEIGER Alan Jan 1 626
9) RUTKOWSKI Michał Andrzej 3 785
10) TOMAKA Jan Walenty 21 041

Lista nr 2 . Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 1 673
1) BIENIEK Krzysztof Piotr 230
2) BIENIEK Aleksandra Marta 156
3) BUŻ Agnieszka Bernadeta 142
4) PŁACZEK Marcin 64
5) RACZAK Adam 116
6) RACZAK Renata 70
7) SZCZYGIEŁ Jarosław Zdzisław 92
8) WRÓBEL Halina Beata 122
9) WRÓBEL Jerzy Bogusław 496
10) ZIENTEK Eugeniusz Zygmunt 185

Lista nr 3 . Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 38 410
1) BRUDZ Jan 1 761
2) LEWIŃSKI Andrzej Roman 15 339
3) MACKIEWICZ Jan Ryszard 1 350
4) OLEJARZ Piotr Zbigniew 1 420
5) POMPROWICZ Dariusz Jarosław 1 750
6) ROCHECKI Kazimierz 2 766
7) SMYK Edward 3 526
8) SZAFRANIEC Zbigniew 6 408
9) SZOSTEK Roman 2 812
10) WERNER Piotr 1 278

Lista nr 4 . Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy 29 209
1) AUGUSTYNOWICZ Ewa 576
2) DOMAŃSKI Zdzisław 814
3) KOWALSKA Anna Helena 1 331
4) KULEJ Ryszard 701
5) LATO Grzegorz Bolesław 11 614
6) MARTENS Krzysztof 9 486
7) MĄCZYŃSKI Jerzy 563
8) MISTERSKA-DRAGAN Barbara 2 438
9) SŁABY Jolanta Maria 871
10) STRUZIK Stefan 815

Lista nr 5 . Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej 3 806
1) CHRZANOWSKI Jan 597
2) DŁUGOSZ Anna Maria 372
3) DUBNIEWICZ Marian 324
4) FRAJNDT Andrzej Zbigniew 120
5) SYCZ Zbigniew 1 239
6) WITKIEWICZ Jan Maria 156
7) ZARĘBSKI Waldemar 254
8) ZIĘBA Tadeusz 330
9) ŻYGADŁO Piotr 414

Lista nr 6 . Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców 6 101
1) BRYK Robert 197
2) CHOLEWA Janusz Jerzy 122
3) CISEK Stanisław 754
4) LALICKA Małgorzata Anna 2 007
5) MAZURKIEWICZ Andrzej Tadeusz 1 616
6) PIĘKOŚ Wojciech Jacek 783
7) RAK Paweł 118
8) RYLSKI Andrzej Adam 238
9) TOMKIEWICZ Norbert 182
10) WAWRZKOWICZ Tomasz 84

Lista nr 7 . Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski 2 413
1) LIWO Marian Jerzy 832
2) MIĘTUS Sebastian Konrad 266
3) PIEKARA Adam Jan 124
4) REGEL Wiesława 99
5) STANISŁAWCZYK Teresa 139
6) SULENCKI Sławomir Józef 52
7) SZYBIST Bolesław Stanisław 258
8) TWORZYDŁO Dariusz 643

Lista nr 8 . Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej 10 177
1) DYNIA Elżbieta Janina 5 051
2) KU¬NIAR Lucjan 2 845
3) MIKLUSZKA Marian Tadeusz 356
4) NIEDBAŁA Paweł 377
5) PAJĄK Jacek 667
6) SŁONOWSKI Andrzej Szczepan 248
7) SZCZUKA Marcin 633

Lista nr 9 . Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 66 530
1) CIEPIELA Małgorzata 1 636
2) ĆWIERZ Andrzej 3 033
3) DRAUS Ewa 1 720
4) JANOWSKI Mieczysław Edmund 31 192
5) JAWORSKI Kazimierz 20 067
6) KŁECZEK Dariusz 2 317
7) MACHOWICZ Maria 2 611
8) MAJCHER Krzysztof 2 235
9) SOBCZAK-KOWALAK Janina 784
10) SZUMNY Waldemar 935

Lista nr 10 . Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin 81 342
1) ADWENT Filip 28 311
2) BRENKACZ Jarosław Andrzej 2 251
3) DZIERŻAK Elżbieta 6 407
4) GOŚCIŃSKI Grzegorz 3 102
5) KOŁODZIEJ Janusz Adam 3 046
6) MAZIARZ Mieczysław Stanisław 4 644
7) PLUTA Robert Jacek 4 228
8) POPEK Leokadia Joanna 2 983
9) RAMSKI Janusz Henryk 1 360
10) ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz 25 010

Lista nr 11 . Komitet Wyborczy Wyborców – Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO” 3 259
1) JĘDRASZEK Alicja Maria 490
2) KAMIŃSKI Antoni 625
3) KRÓL Bogdan 131
4) KRUPA Edward 176
5) LENIK Katarzyna 534
6) MRÓZ Marek 124
7) POLANIN Joanna 68
8) WARZYBOK Stanisław 304
9) ZABAWSKI Marian 181
10) ZIOBRO Tadeusz 626

Lista nr 12 . Komitet Wyborczy Unii Wolności 6 704
1) JANICKI Jacek Jakub 222
2) JAWORSKI Jakub Andrzej 679
3) KORCZOWSKA Stanisława 214
4) PAJA Tomasz Piotr 226
5) RADION Agata Maria 122
6) SZELC Grażyna Julia 608
7) SZPUNAR Marek Robert 215
8) ŚWIDER Jacek Andrzej 223
9) TOMCZYK Grażyna Maria 3 965
10) ŻELAZNY Walter Janusz 230

Lista nr 13 . Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 37 786
1) BENTKOWSKI Aleksander 26 722
2) BIK-MACIUBA Małgorzata 958
3) DENDA Jan 258
4) DUDA Wiktoria 502
5) GROMALA Antoni Stanisław 1 162
6) HALESIAK Tadeusz 758
7) JAKUBIEC Jerzy 2 234
8) KARAPYTA Mirosław Witold 4 710
9) KMUK Andrzej 206
10) KUMEK Rafał Robert 276

Lista nr 14 . Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR-PLD 2 914
1) CIEŚLA Bogusław 106
2) DUDEK-ADAMSKA Bożena 81
3) DZIEDUSZYCKI Piotr Andrzej 200
4) KACZOR Maria 370
5) MAZUR Monika Agnieszka 162
6) NIEMCZYK Jan 422
7) SZOSTAKIEWICZ Stanisław 394
8) WAWSZCZAK Mieczysław Adam 182
9) WOJTAS Lesław Jan 230
10) WOŁOSZYŃSKI Leszek 767

Lista nr 17 . Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Ruch Obrony Bezrobotnych 3 087
1) BUKSIŃSKI Czesław 952
2) DYHDALEWICZ Alicja 321
3) GREISS Bogusława 257
4) HOLOGA Zygmunt Klemens 192
5) JAROCHA Wojciech Kazimierz 114
6) JAROMEK Bożena 319
7) OCHAŁEK Jan 324
8) PACZKOWSKI Waldemar 229
9) ŚWIECIŃSKA-POMANA Urszula 379

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.