XII Międzynarodowe Koncerty Organowe Tarnobrzeg 2004

Jak w każdy wakacyjny czwartek 19 sierpnia od godz.19.00 będzie można posłuchać muzyki organowej. W Kościele Św. Barbary w Tarnobrzegu wystąpi Mirosław Pietkiewicz.
W progamie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Cesara Francka, Konstantego Górskiego, Jacques’a van Oortmerseena i Romualda Twardowskiego.

Mirosław Pietkiewicz urodził się w 1933 roku w Łodzi. Ukończył PWSM w Łodzi w zakresie gry na organach z wyróżnieniem (1958, prof. Jan Kucharski) i teorii (1959, z wyróżnieniem). Uzupełniał studia w Konserwatorium Królewskim w Antwerpii, gdzie uzyskał dyplom I nagrody z odznaczeniem (1967, prof. Flor Peeters).
Koncertuje w Polsce, uczestnicząc we wszystkich festiwalach muzyki organowej, występował w 8 krajach europejskich. Dokonał prawykonań 20 utworów organowych polskich kompozytorów współczesnych.
Profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. Inicjator i kierownik artystyczny cyklicznych koncertów organowych, organizowanych przez Łódzkie Towarzystwo Muzyczne w kościołach OO. Franciszkanów w Łagiewnikach i Św. Teresy

Informację nadesłał Wiehu. Dzięki!