XII Międzynarodowe Koncerty Organowe

Tradycyjnie na zakończenie wakacyjnych Międzynarodowych Koncertów Organowych wystąpi organizator Mariusz Ryś.
Zapraszamy 26 sierpnia 2004 r. o godz.19.00 do Kościoła Św. Barbary w Tarnobrzegu.

Wystąpią:
Małgorzata Lasota – sopran
Mariusz Ryś – organy

W programie utwory takich kompozytorów jak:
Johann Sebastian Bach, Giulio Caccini, Giovanni Battista Pergolesi, Georg Friedrich Haendel, Marcin Józef Żebrowski, Wolfgang Amadeusz Mozart, Feliks Rączkowski, Franz Schubert.

Informację i zdjęcie nadesłał Wiehu. Dzięki!

Małgorzata Lasota
Urodziła się w Stalowej Woli. Jest absolwentką PSM II st. Im, Tadeusz Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu solowego Bolesława Hamaluka. Ukończyła Wychowanie Muzyczne w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, oraz studia podyplomowe w zakresie emisji głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Kształciła się również na Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich Wokalno-Aktorskich.

W 2000 roku była wokalistka Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.

Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Woklano-Aktorskim w klasie śpiewu solowego ks. dr. Pawła Sobierajskiego.

Prowadzi chór szkolny w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu i jest wykładowca na wydziale Edukacji Artystycznej UMCS w Lublinie.

Mariusz Ryś
Urodził się w Tarnobrzegu. W 1995 roku ukończył studia muzykologiczne pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Jana Chwałka w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Gry organowej uczył się w klasie organów Roberta Brodackiego. W okresie studiów był organistą Bazyliki OO. Dominikanów w Lublinie, prowadził też działalność koncertową.

W 1996 roku uczestniczył w III Międzynarodowym Festiwalu Organowym Młodych w Sejnach, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem najwybitniejszych polskich pedagogów gry organowej.

Jest wicedyrektorem Tarnobrzeskiego Domu Kultury, wykładowcą w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Sandomierzu, doktorantem w Katedrze Instrumentologii Instytutu Muzykologii KUL oraz organistą Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

Sprawuje kierownictwo artystyczne Międzynarodowych Koncertów Organowych w Tarnobrzegu i Janowie Lubelskim. Jako organista Towarzyszył Mszy św. Odprawianej przez Ojca św. Jana Pawła II w Sandomierzu 12 czerwca 1999 roku.