Eurowizja dla dzieci i młodzieży

Po raz drugi Europejska Unia Nadawców (EBU) organizuje Konkurs Piosenki Eurowizji Dla Dzieci.

Program 1 Telewizji Polskiej SA zaprosił do eliminacji wszystkie zainteresowane dzieci. Nasz region w finale reprezentować będzie Kamila Piątkowska (15 lat) która jest członkiem zespołu K.W.A.D.R.O.

Zespół to czwórka dziewczyn(przyjaciółek) poznanych na różnych festiwalach. Skład tworzą: Kamila Piątkowska-Tarnobrzeg, Dominika Rydz-Łódź, Weronika Bochat-Solec Kujawski, Anna Klamczyńska-Warszawa. W konkursie zaśpiewają piosenkę „Łap życie” zespołowego autorstwa.

Finał krajowy już 19 września. Emisja w TVP1 24 września. W/g wstępnych danych do konkursu przystąpiło ok. 60 wykonawców. W finale zaśpiewa „złota dziesiątka”.

Gratulujemy zakwalifikowania do finału. Liczymy że Kamila z zespołem reprezentować będzie Polskę w Konkursie Finałowym w Lillehammer (Norwegia) – 20 listopada 2004 r.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat, narodowości polskiej lub mieszkajacych w Polsce co najmniej od 2,5 roku. Bardzo ważne było, że wykonawca musi być autorem zarówno tekstu w języku polskim, jak i muzyki. W przypadku zespołów wokalnych lub wokalno-instrumentalnych (maksymalnie do 8 osób) twórca piosenki musi być członkiem zespołu.