Junior Eurovision – finał za tydzień

Dokładnie tydzień dzieli nas od finału drugiego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Już w poniedziałek o 14.30 zespół K.W.A.D.ro wyrusza do Lillehammer.

Kamila, Weronika, Ania i Dominika, czyli dziewczyny z reprezentującego Polskę na dziecięcej Eurowizji zespołu K.W.A.D.ro, przez ostatnie tygodnie intensywnie przygotowywały się do swojego występu w Norwegii. Dziś, w sobotę, zespół ponownie zjeżdża się do Warszawy. Już jutro młode wokalistki wystąpią w Warszawie z okazji dni otwartych TVP. W poniedziałek o 14.30 K.W.A.D.ro wyrusza do Lillehammer. Zespół obiecuje, że na bieżąco przekazywać będzie informacje z Norwegii na swojej stronie internetowej – www.kwadro.pl.

W drugim już konkursie Junior Eurovision Song Contest wezmą udział reprezentanci 18 krajów. Konkurs odbędzie się w hali Hakons w Lillehammer, które 10 lat temu organizowało zimowe igrzyska olimpijskie. Na scenie, oprócz małych wykonawców, pojawi się jako gość specjalny – zespół Westlife. Scena utrzymana będzie w klimacie magicznego zimowego krajobrazu.

We wtorek, dzień po przylocie K.W.A.D.ro do Lillehammer, wszyscy uczestnicy zostaną oficjalnie powitani przez organizatorów i burmistrza miasta. W środę odbędą się próby pierwszych dziewięciu uczestniczących państw, w tym Polski.
Bezpośrednia transmisja w TVP1 20.11(sobota) o 20.15