Krystyna Prońko i „Kolędy Świata”

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na Koncert „Kolędy Świata” w wykonaniu Krystyny Prońko, który odbędzie się w niedzielę 16 stycznia 2005 r. o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej TDK.

Wystąpią:
Krystyna Prońko – śpiew
Piotr Prońko – saksofon
Paweł Serafiński – organy Hammonda

Bilety w cenie 25 złotych można nabyć w TDK.

Informację nadesłał Tarnobrzeski Dom Kultury

Krystyna Prońko ukończyła studia na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Już jako studentka śpiewała (i to z powodzeniem – zdobywając wiele całkiem znaczących nagród).

Śpiewała (kilkakrotnie) na Jazz Jamboree, Praskim Festiwalu Jazzowym, w Sopocie, w Castlebar (Irlandia) ,Dreźnie Biorąc udział w KFPP w Opolu wielokrotnie zdobywała najwyższe trofea (w latach: 1973, 1975, 1979, 1987).

W 1980r. została uhonorowana tytułem Piosenkarki Roku. W swym dorobku ma
również udział w dużych formach muzycznych – główna rola w rock operze ” 3400 lat po Ikarze” (J.Koman.B. Olewicz) w 1978r. (taśmy z nagraniem zaginęły) oraz rola kobiety z osiedla w oratorium „Kolęda Nocka” (Wojciech Trzciński, E.Bryll). Brała też udział w polskich edycjach Good News Festiwal w 1990 i 1991r. w Katowicach i w 1991r. w Częstochowie. K. Prońko brała też udział w wielu zagranicznych imprezach muzycznych (jazzowych i nie tylko).

Bilety do nabycia w Tarnobrzeskim Domu Kultury w cenie 25 zł.

Przedsprzedaż: Dział Organizacji Imprez.
Zapraszamy od 8.00 do 18.00, Tarnobrzeg, ul. Słowackiego 2

Więcej o artystce możemy się dowiedzieć na jej oficjalnej stronie internetowej.