Koniec I-ej rundy rozgrywek TALPS

I runda zakończona. Nadszedł czas podsumowania tego, co działo się w Naszych rozgrywkach podczas jej trwania.
Rozgrywki przyniosły wiele emocji wszystkim jej sympatykom. Nie brak było pięknych meczy, niespodziewanych rozstrzygnięć.
Rundę zdominował zespół Sezamu nie przegrywając żadnego spotkania, który gdyby nie sytuacja z zawodnikami nieuprawnionymi byłby zdecydowanym liderem. Pozostali faworyci grali ze zmiennym szczęściem. Siarkopolanie nie potrafili wykorzystać słabości odwiecznego „wroga” Morgana…

Morgan natomiast mimo kłopotów ze składem ciągle liczy się w walce o zwycięstwo w lidze. Czarnym koniem rundy okazał się zespół AZS-u Kolegium, który dzięki równej grze zdobył tyle samo punktów, co faworyzowane zespoły. Trochę poniżej oczekiwań grały zespoły Studentów i Visatu, które stać na wiele lepsze wyniki. Pozostałe zespoły grają na miarę oczekiwań i możliwości, co odzwierciedla tabela.

Teraz nadszedł czas na podsumowanie osiągnięć każdego zespołu indywidualnie:

1. Sezam (20 punktów zdobytych, 11 wygranych – 0 porażek, 20 sety wygrane-4 przegrane, 535 małych punktów zdobytych – 439 punktów straconych) sytuacja po odebraniu punktów
Najlepszy zespół pierwszej rundy nie dał szans swoim przeciwnikom. Już w poprzednim roku zespół Sezamu zgłaszał wysokie aspiracje i tylko przez pechowe porażki na końcu rozgrywek stracili miejsce na podium. W tym roku wzmocnieni 2 młodymi zawodnikami grają o wiele równiej. Niestety cień na drużynę rzuca „afera nieuprawnionych”, co kosztowało ich odebranie punktów. Nie bez echa pozostało też niestosowne zachowanie niektórych zawodników wobec sędziów. Mimo tego Sezam może zaliczyć tą rundę do udanych.

2. Siarkopolanie (20, 9-2, 20-6, 588-376) Największy faworyt rozgrywek po przez niespodziewane potknięcia w meczach, w których prowadził i oddawał pole przeciwnikom stracił cenne punkty. Dzięki ich potknięciom liga stała się ciekawsza, a kilka drużyn liczy się w tej chwili w walce o wygranie ligi. Mistrzowie na pewno nie oddadzą tytułu łatwo i w II rundzie będą chcieli udowodnić, kto jest najlepszy.

3. AZS Kolegium (20, 9-2, 19-7, 569-501) Zespół AZS-u okazał się być „czarnym koniem” I rundy. Dzięki wyrównanej grze zgromadził tyle samo punktów, co faworyci rozgrywek. Gra AZS-u jest przyjemna dla oka. Grają dynamicznie w ataku i bardzo skutecznie w obronie. Dzięki takiemu połączeniu są zespołem, który jest w stanie wygrać z każdym. Jeżeli w II rundzie będą grali równie skutecznie będą się liczyli w walce o zwycięstwo w lidze.

4. Morgan (20, 9-2, 18-7, 550-459)
Morgan grając większość rundy w osłabionym składzie stanął na wysokości zadania i zdobył 20 punktów. W kilku meczach dopisało im szczęście, ale jak mówi przysłowie „szczęście sprzyja lepszym”.
Jeżeli w II rundzie będą grali podobnie a szczęście się od nich odwróci to ich pozycja w tabeli może już nie być tak dobra jak teraz.

5. Student (17, 6-5, 16-10, 563-487)
Zespół przebudowany przed rozpoczęciem rozgrywek był postrzegany przez wiele osób jako drużyna, która powinna namieszać w czołówce. Niestety problemy ze stabilizacją składu spowodowały, że ich miejsce w tabeli rozczarowuje. Jeżeli w II rundzie skład będzie optymalny a forma stabilna zespół Studentów nie jednemu zespołowi z czołówki narobi problemów.

6. Visat (16, 6-5, 14-11, 489-510) sytuacja po odebraniu punktów
III zespół poprzednich rozgrywek w tym roku występuje poniżej oczekiwań. Pozycja w tabeli na pewno nie satysfakcjonuje ambitnych zawodniczek i zawodników Visatu. Chcąc walczyć o wyższe miejsce będą musieli w II rundzie grać o wiele lepiej niż w I rundzie. Jednak łatwo nie będzie – przeciwnicy nie oddadzą punktów za darmo.

7. Jachowicze (15, 4-7, 512-568)
Grający po raz pierwszy w lidze zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące zaprezentował się całkiem przyzwoicie jak na debiutantów. W nie jednym spotkaniu sprawili kłopoty wyżej notowanym rywalom. Jeżeli będą dalej się rozwijali to nie raz obejrzymy ich emocjonujące mecze z drużynami z czołówki.

8. OSiR (15, 4-7, 475-535) Zespół współorganizatora naszej Ligi grał w lidze ze zmiennym szczęściem. Ciągłe kłopoty z skompletowaniem składu są główną przyczyna słabej postawy zespołu w I rundzie. Jeżeli w II rundzie nie będą mieli podobnych problemów to możemy liczyć na lepszą grę z ich strony.

9. SJO WORD (14, 3-8, 447-550)
Miejsce w tabeli odzwierciedla możliwości zawodników WORDu. Wygrali oni wszystkie mecze z zespołami, które w tabeli plasują się za nimi a przegrali wszystkie z zespołami, które są przed nimi. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w kilku meczach zabrakło im trochę szczęścia czy też może konsekwencji można liczyć na lepszą grę i lepsze wyniki zespołu w II rundzie

10. SKS Górnik (13, 2-9, 477-589) Jedynie 2 zwycięstwa w I rundzie to wynik, który na pewno rozczarowuje. IV zespół poprzedniego sezonu po odejściu kilku zawodników stał się jednym z najsłabszych w lidze. Gra SKS-u była chaotyczne, niepoukładana, brakowało stabilizacji formy. Nie jednokrotnie „Górnik” prowadził kilkoma punktami i nie potrafił zadać decydujących ciosów. Jak będzie wyglądała ich gra w II rundzie okaże się już w najbliższej przyszłości?!

11. GROM (12, 1-10, 399-557) Grosz??? GROM!!!! Grając w myśl tego okrzyku zespół Gromu mimo słabych wyników nie poddaje się i próbuje jak tylko może nawiązać walkę z wyżej notowanymi zespołami. W kilku spotkaniach Gromowi zabrakło zagrań kończących, dzięki którym mogliby wyrwać cenne punkty swoim przeciwnikom. Jeżeli w II rundzie będą lepiej grali końcówki to ich miejsce w tabeli może się poprawić.

12. Przywiśle (12, 1-10, 399-572) Debiutujący w lidze zespół Przywiśla okazał się być najsłabszym zespołem w lidze. Jedynie jedna wygrana na pewno ich nie satysfakcjonuje. Żeby zmienić tą sytuację będą musieli poprawić każdy element siatkarskiego rzemiosła. Czy będzie ich na to stać?? Odpowiedź dostaniemy na koniec sezonu. Ich grę zweryfikuje tabela.

Podsumowując można określić I rundę sezonu 2004/2005 za udaną i zamkniętą!!!!

Felietony są zapisem poglądów ich autora i niekoniecznie muszą odzwierciedlać punkt widzenia redakcji serwisu www.siatka.tbg.net.pl.
Chcesz by Twój artykuł na temat Naszej ligi ukazał się na naszych łamach? Spróbuj swoich sił. Wyślij swój tekst na nasz adres.
Autor: Janek, nadesłał Sali

Tabela po I rundzie: