Ultima Thule nadchodzi!

Ze względu na zainteresowanie losami zamiejscowych Tarnobrzeżan (w tym przypadku lider Armii Tomasz Budzyński), jak też ze względu na zupełnie prywatne zainteresowanie ww. zespołem, niniejszym informuję:
– zespół Armia właśnie skończył 20 lat
– na 31 stycznia – 1 lutego zapowiadana jest premiera nowej płyty pt. Ultima Thule

Zainteresowanych fenomenem romantyczno-poetycko-punkowo-duchowej Armii, której wielu słuchaczy jest młodszych niż sam zespół, odsyłam na prywatną stronę Budzego www.budzy.art.pl lub na stronę zespołu www.armia.kdm.pl. Na drugiej ze stron jest również wejście do aktywnego i dobrze poinformowanego armijnego forum.

Płyta zapowiada się ciekawie, zresztą Budzy wciąż zaskakuje muzycznym zróżnicowaniem, czy to w solowym „Tańcu szkieletów”, czy w muzyce teatralnej, czy w projektach Zbylaków, a ostatnio zespołu „Budzy i Trupia Czaszka”.

Według opinii tych, którzy Ultima Thule już zdążyli przesłuchać, muzyka wraca do czasów Legendy i Triodante. Pozytywnie oceniają ją również ci, którzy byli zawiedzeni poziomem „Pocałunku Mongolskiego Księcia” – płyta jest spójna, ostra, surowa, więcej w niej metalu, ale uzupełnionego smyczkami i gęsto doprawionego waltornią.

Ciekawostką jest ostatni, tytułowy utwór trwający ponad 30 minut (sic!), a utrzymany w stylu rockowych suit z lat 70-tych. Przez klimaty pinkfloydowe przebijają się jednak echa wcześniejszych dokonań Armii.

Płyta w wersji standard ma kosztować około 33 złote, w rozszerzonym limitowanym wydaniu DigiPack około 38 złotych.

Z okazji 20 rocznicy powstania zespołu 27 stycznia odbył się w warszawskiej Stodole koncert jubileuszowy. Oprócz stałego składu Armii wystąpiło wielu gości, między innymi Kazik Staszewski śpiewający „Jeżeli”. Było też sporo akcentów z zespołów Izrael i Moskwa.