TTBS nowe bloki i domki

Pod koniec tygodnia zostaną oddane do użytku kolejne dwa bloki Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Nowe budynki mieszczą się na ulicy Kopernika, pomiędzy starymi blokami a dawną szkołą „dwójką”. Tak jak poprzednio przyjęto nowoczesne rozwiązania – brak instalacji gazowej, ogniwa słoneczne ogrzewające ciepłą wodę użytkową oraz system wymiany powietrza z odzyskiem ciepła.

Na tym jednak nie koniec. Już został ogłoszony przetarg na projekt dwóch nowych budynków przy ul.Dekutowskiego (na miejscu starych baraków), a wiosną rusza budowa osiedla domków jednorodzinnych przy ul.Warszawskiej.

W rozszerzeniu więcej informacji zdjęcia domków i przydatne linki…

Chętni do wynajęcia lokali z zasobów TTBS mogą składać wnioski do dnia 30 maja 2005, w siedzibie towarzystwa przy ul.Mickiewicza 4. Formularze wniosków oraz inne niezbędne dokumenty, a także szczegółowe informacje o warunkach przyznawania lokali można uzyskać na stronie internetowej TTBS.


Nowe bloki zostaną oddane lokatorom jeszcze w tym tygodniu.

Nowość w ofercie, czyli domki jednorodzinne mają być usytuowane przy ul.Warszawskiej, mniej więcej na przeciw „Luny” (dawniej „Galicja”). Planowana jest droga boczna z działkami o powierzchni około 6 arów, po obydwu jej stronach. Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, pierwsze domy mają być oddane do wykończenia w okolicy sierpnia-września.
W planie jest budowa 13 domków, z czego 6 będzie miało powierzchnię 96,4 m2 plus garaż 18 m2, a 7 powierzchnię 128,3 m2 i dodatkowo 21 m2 garażu. Domy zostaną oddane właścicielom w stanie surowym zamkniętym z instalacjami. Wykończenie zależeć będzie od gustu i możliwości finansowych nabywców. Technologia tradycyjna murowana, ściany z pustaków ceramicznych, ocieplonych metodą lekką ze styropianem i tynkiem mineralnym. Pokrycie dachu do wyboru, okna z PCV, brak podpiwniczenia.


Dom na łące 2, z pracowni Archon


Dom w margaretkach 2, z pracowni Archon

Mniejszy dom wraz z działką w opisanym wykończeniu ma kosztować 185tys.zł, większy o 20tys.zł drożej. Projekty, rzuty, elewacje i opis można zobaczyć na stronie internetowej pracowni architektonicznej Archon.
Mniejszy dom to Dom na łące 2, większy to Dom w margaretkach.
W przypadku jeśli zainteresowanie ofertą będzie większe niż wstępne założenia, planowany jest przetarg.

Jak wiadomo każdy sukces ma wielu ojców. Działalność TTBS większość mieszkańców Tarnobrzega ocenia bardzo pozytywnie. Stanowią dobre rozwiązanie przede wszystkim dla młodych, pracujących rodzin, których nie stać na kupno własnego mieszkania. Z drugiej strony opłaty czynszowe są prównywalne z kosztami wynajęcia i utrzymania lokalu w starym bloku. Jedynym problemem może być zbyt mała ilość mieszkań i tworzące się kolejki chętnych, ale wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze.