Mały Tydzień Szczepu „Knieja”

Co roku w okolicy 25 marca, harcerze Szczepu „Knieja” obchodzą „Mały Tydzień”, będący pamiątką powstania Szczepu. W tym roku w jego skład wchodzą trzy wydarzenia:

– Happening „Daję słowo” na Placu Bartosza Głowackiego,

– Akcja pakowania zakupów w Markecie „Kaufland”

– Nadanie Barw Szczepu.

W rozszerzeniu znajdują się szczegóły powyższych imprez, zapraszam!

Happening „Daję słowo” odbędzie się na Placu Bartosza Głowackiego w poniedziałek, 21 marca o godz. 13:00. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest akcja „Daję słowo” – przyjdź!

Podczas happeningu rozdawane będą ulotki informujące o możliwości przekazania 1% swojego podatku dla Kniei. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 kniejasy będą pomagać w pakowaniu zakupów w Kauflandzie, przyczyniając się do zwiększenia szybkości obsługi klientów. Harcerze będą mieć ze sobą puszki, do których w podzięce za pomoc będzie można wrzucić grosik lub dwa. Zebrane pieniążki zostana przeznaczone na dofinansowanie obozu letniego.

Na koniec „Małego Tygodnia”, już po Wielkiej Nocy, w Zwierzyńcu nastąpi nadanie Barw Szczepu nowym harcerzom, którzy przez ostatnie pół roku wykazali się sumiennością, pracowitością i zrozumieniem harcerskich zasad. W ten sposób zostaną przyjęci do kniejasowej rodziny.

„Knieja” powstała w 1981 roku jako 6 Drużyna Harcerska w Szkole Podstawowej nr 3. Jej założycielami byli Janusz Szwed i Roman Janus. Pierwszy rozkaz wydany został 25 marca 1981, bohaterem zostały Szare Szeregi. Od 1984 roku „Knieja” działa jako szczep.

Więcej o historii Kniei można dowiedzieć się z oficjalnej strony Szczepu: knieja.org.