Jest nowa droga

W samo południe przed budynkiem PWSZ gromkim okrzykiem dzwonków, trąbek, gwizdków i polifonicznych ostrzegaczy elektronicznych przeszło stu osobowa grupa rowerzystów, uczciła otwarcie nowej, najdłuższej w Tarnobrzegu ścieżki rowerowej.

Dwukierunkowa trasa, z której mogą korzystać rownież miłośnicy rolek, połączyła centrum Tarnobrzega z ośrodkiem rekreacyjnym nad zalewem w Machowie…

Od siedzenia na sieci pomieszało mu się w głowie, chcesz powiedzieć. Kto wie, może, nie wiem.
Tarnobrzeg przeżywa trudne chwile transformacji z miasta przemysłowego w…?
Nie mam łatwej odpowiedzi. Dużą nadzieję pokładam w Stowarzyszeniu Kulturalnym, które właśnie się rodzi.

Natura a kultura, równowaga między nimi została poważnie zachwiana!
Dwa koła, rama, łańcuch, pedały, kierownica, siodło i przynajmniej jeden działający hamulec.
ROWER, doskonałe narzędzie do nauki balansu, także pomiędzy naturą a kulturą.

Wybacz mi, ale w świecie brutalnie rządzącego pieniądza, Rower przemawia również do mojego portfela. Jest najtańszym środkiem komunikacji, wyłączając tzw. „pieszo”. Nie śmierdzi, chyba że po całym dniu jeżdzenia w upale. Kłopot z parkowaniem bardzo łatwo rozwiązać, a przy rozmiarach Tarnobrzega w 20 minut jesteś w stanie dotrzeć do najbardziej niedostępnego zakątka.

Symbolicznego przecięcia wstęgi, połączonymi siłami, dokonali prezydent miasta wraz z prezesem Stowarzyszenia Kuturalnego, które to, jest również sprawcą szybko zdobywającego uznanie i popularność festiwalu „Rower. Co za Sztuka!”
Dla przypomnienia, festiwal to święto roweru, celebrowane poprzez film, muzykę,pokazy, paradę, wyścig i przede wszystkim dobrą zabawę.

Na koniec kilka interesujących faktów/linków. Ekonomia roweru, Holendrzy przekonali się o tym już dawno, może i my powinniśmy spróbować.

Zrób to sam, czyli naprawdę lekki, aluminiowy rower od naszych sąsiadów z Mielca.

Jest nowa droga, trzeba tylko trochę powalczyć, inni już zaczęli. Dowiedz się co to jest Masa Krytyczna.

Marcin Wojcik