Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Niedawno wspominałem na forum czasy Międzynarodowego Memoriału Skopenki, kiedy to można było zobaczyć sportowe rowery (i oczywiście cyklistów) finiszujące pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.

Tymczasem już w piątek 1-go lipca będzie można sobie dawne czasy przypomnieć – około godz. 16-tej na tarnobrzeskim rynku odbędzie się finisz IV etapu szesnastego już wyścigu kolarskiego SOLIDARNOŚCI I OLIMPIJCZYKÓW.

Etap rozpoczyna się w Przemyślu o godzinie 12.00, trasa liczy 176,5 km. Między godz. 15.50 a 16.13 kolarze powinni pojawić się w Chmielowie…

W Tarnobrzegu zawodnicy będą jechać ul. Orląt Lwowskich, następnie koło PKS, przez Rynek, ul. 11-ego Listopada, Kopernika, Mickiewicza i ponownie przez Plac Bartosza Głowackiego (razem 2 okrążenia). Pierwszych finiszujących przewidziano na mecie około 16.10 – 16.35.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków organizuje Solidarność – Region Ziemia Łódzka.
Trasa wyścigu obejmuje: Rybnik (29.06), Bielsko-Biała, Stary Sącz, Krosno, Przemyśl, Tarnobrzeg, Ożarów, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce, Łódź (03.07)

W roku 2005, po reformie światowego kolarstwa, będzie to jedyny wyścig w Polsce rozgrywany w tak wysokiej, światowej kategorii. Wszystkie pozostałe imprezy kolarskie w naszym kraju wpisane są w kalendarz UCI z dużo niższą kategorią. Ponadto wyścig będzie jedynym, w którym będą mogły startować wszystkie ekipy polskie zarówno zawodowe jak i kontynentalne.

Przewiduje się udział wszystkich zawodowych struktur polskich oraz zawodowych, m.in. z Belgii, Holandii, Francji, Włoch i Niemiec. Tradycyjnie na starcie do wyścigu staje ok. 150 zawodników.

Łączna pula nagród pieniężnych to 250.000 PLN.
Nagrody honorowe – puchary ufundowane przez Gospodarzy Miast przez które wiedzie trasa wyścigu. Wyścig odbywa się pod protektoratem Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich.

Więcej informacji na oficjalnej stronie wyścigu: www.wyscig.com.pl