Tarnobrzeski Le Parkour

Le Parkour (znany także jako Parkour, PK, Freerun i bieganie swobodne) należy do grupy tak zwanych ekstremalnych sportów miejskich polegający na bieganiu i skakaniu po mieście wykorzystując każdą napotkaną przeszkodę.

Opisywany jest jako „sztuka poruszania się” w związku z czym nie chodzi tu o byle jakie skakanie, ale o przemieszczanie się ze stylem i gracją przed siebie, bez zawracania i zatrzymywania się…

Tekst nadesłał Szymon

Uprawiający ten sport (nazywani Traceurs) w czasie biegu wykonują najprzeróżniejsze triki i kombinacje. Wspinają się na budynki i inne wysokie konstrukcje, przeskakują z dachu na dach, spacerują po wąskich ścianach, skaczą przez murki, poręcze na różne sposoby.

Parkour nie jest takim samym sportem jak deskorolka, czy BMX. Nie ma tu specjalnego systemu punktacji, czy potrzeby kupowania specjalistycznego sprzętu. Dobre sportowe buty i wygodne ubranie to wszystko czego ci potrzeba.

Ćwicząc rozwijasz swoje umiejętności i powoli stajesz się coraz lepszy. Parkour pomaga pokonywać własne słabości. Pomaga kształtować charakter i osobowość. To nie tylko sport, to filozofia i styl życia.

O nas:
Jesteśmy pierwszą Tarnobrzeską grupą uprawiającą Parkour. Można zobaczyć nasze filmiki oraz wiele dowiedzieć się z forum. Szukamy popularyzacji, ponieważ potrzebny jest sponsor, który opłacał by dojazdy na salę akrobatyczną do Gorzyc. W tym celu wystartowaliśmy w konkursie Filmów Niezależnych. Nagrany przez nas film „Flyer” ma na celu promować grupę Urban Free Runners oraz sam Parkour.

Najlepsze tzw. „miejscówki” w TBG to np „białe bloki” na Dzikowie bądź jeszcze lepszy „Bułgar” przy Kopernika. Nic nie psujemy, ale często napotykamy się na niemiłych przechodniów, którym to niby przeszkadza, dlatego mamy zamiar zalegalizować grupę.

Strona:
Nasza strona http://www.ufr.republika.pl oraz forum www.ufr.fora.pl są źródłem niezbędnych informacji o nas. Możecie tam obejrzeć nasze filmi, które mam nadzieję przekonają was, że w PK nie ma nic złego. Zapraszam do zwiedziania strony i forum.