Znamy kandydatów SLD

Po wielu sporach i zmaganiach regionalnych władz z krajowymi, ustalono ostatecznie kształt list wyborczych Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu i Senatu.

Należy zastanowić się teraz czy nowe kierownictwo ustalając listy rzeczywiście miało na uwadze odnowę Sojuszu, czy też jest to tylko element walki politycznej między ludźmi Leszka Millera, Józefa Oleksego a ludźmi Wojciecha Olejniczaka, Krzysztofa Janika i zarazem Aleksandra Kwaśniewskiego oraz jak wyborcy rozliczą SLD z jego rządów? Pierwsze miejsce na liście w okręgu tarnobrzesko-rzeszowskim otrzymał, nie jak powszechnie się spodziewano Wiesław Ciesielski a poseł Władysław Stępień.

Pierwsze miejsce na liście w Okręgu Nr 23 otrzymał po wewnętrznych sporach poseł Władysław Stępień. Jego główny kontrkandydat Wiesław Ciesielski dostał od Wojeciacha Olejniczaka propozycję startu w wyborach do Senatu, ostatecznie jednak Ciesielski odrzucił propozycję kierownictwa startu w wyborach do Izby Wyższej polskiego parlamentu.

Kolejne miejsca na liście zajmują między innymi: Jan Kurp – Wojewoda Podkarpacki czy też Julian Ozimek – Wicemarszałek Województwa oraz Bronisław Tofil – starosta stalowowolski.

Z Tarnobrzega oprócz posła Władysława Stępnia kandyduje również nauczycielka matematyki Elżbieta Konieczko.
O kolejną kadencję w Senacie starać się będzie legenda polskiej piłki Grzegorz Lato.

Sejm, Okręg Wyborczy Nr 23 – Rzeszów
1. Stępień Władysław
2. Kurp Jan
3. Ozimek Julian
4. Tofil Bronisław
5. Bury Jan
6. Fiołek Konrad
7. Grych-Bochyńska Urszula
8. Lemiech Stanisław
9. Czaja Halina
10. Janas Dorota Mariola
11. Gawlik Jerzy
12. Zych Ala
13. Grabowiec Mirosław Tadeusz
14. Budzik Grzegorz Krzysztof
15. Ratajcza Beata
16. Sobala-Chłopek Wiesława
17. Konieczko Elżbieta
18. Tudrój-Darska Jolanta

Senat
1. Lato Grzegorz
2. Rybka Jerzy
3. Sulikowski Tadeusz