Solidarnościowa Rocznica

Rozpoczęły się dziś tarnobrzeskie obchody ćwierćwiecza Solidarności. O godz. 17.00 w MBP otwarto wystawę „25 lat Solidarności w plakacie i fotografii”. Główną atrakcją jutrzejszego dnia będzie koncert grupy „Gang Olsena” na Rynku.

W sobotę o godz. 14-tej na Placu Bartosza Głowackiego odbędzie symultana szachowa z Arcymistrzem A.Maksimienko ze Lwowa. Co prawda na oficjalnej stronie miasta napisano, że ma to być „symulacja szachowa”, ale raczej chodzi o symultanę, czyli jednoczesną grę z wieloma przeciwnikami.

O godzinie 16.00 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta, od 16.30 będzie można oglądać pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu Jednostki Ratownictwa Górniczego. Kolejną atrakcją jest występ „Rewii Leopolis” ze Lwowa o godz. 17.00. Na zakończenie dnia przewidziano koncert „Gangu Olsena” – start o godz. 20.30.

W niedzielę o godz. 11.00 Msza Św. u Dominikanów, później odsłonięcie tablicy pamiątkowej, na ul.Sandomierskiej 2 (godz. 12.15), o 13-tej rozpoczyna się dyskusja w TDK, po której rozdane zostaną nagrody w konkursie „Mój Sierpień”.