OFF Animacja

Zapraszamy na filmowy pokaz, jakiego jeszcze nie było! 20.10 we czwartek w Night Clubie Hotelu Polskiego w Mielcu o godz. 20:30 odbędzie się przegląd filmów animowanych.

Podczas przeglądu w Hotelu Polskim widz zapozna się z niezależną polską produkcją w dziedzinie animacji, realizowaną zarówno za pomocą metod klasycznych, jak i z wykorzystaniem komputerów. Szczegółowy program przeglądu dostępny jest na stronie stowarzyszenia www.jarte.org. Wstęp na pokaz jest bezpłatny!

Szczegóły w rozszerzeniu.

W dniu 21.10 (piątek) przegląd animacji obejrzy także publiczność z Rzeszowa. Pokaz odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury (sala widowiskowa) o godz. 19:00.

A oto szczegółowy program przeglądu:

„Zawsze będzie jutro” reż. Marcin Kaproń, Anna Pankiewicz Dziewczyna idzie mijając kolejne ekrany telewizorów, w każdym inny program, tempo wzrasta, przekaz telewizyjny jest zabójczy, bełkotliwy, głośny. Bohaterka stopniowa zatraca własną osobowość.

„Workshop” reż. Dominik Pałgan Opowieść o mozolnej drodze do zawodu filmowca. Krótka i dosadna metafora sytuacji w polskiej kinematografii.

„Zamknięty” reż. Dominik Pałgan Etiuda animowana przytłaczająca niezwykle sugestywnym, klaustrofobicznym klimatem. Aż trudno uwierzyć, że wszystko to zostało stworzone przy pomocy nożyczek, kilku kawałków papieru i… kamery.

„Klatka” reż. Dominik Pałgan Lew wydostał się na wolność! Ale nie ucieknie już dalej ponieważ uwięziony jest w klatce „filmowej”.

„Zwariowane coś” reż. Dominik Pałgan Tytuł mówi wszystko. Szalona impresja z parodystycznym zacięciem. Zabawa formą i różnorodnymi technikami animacji.

„Waiting for a rain” reż. Łukasz Urbanowski Animacja 2d i 3d. Dzieci bawią się w piaskownicy. Nagle otacza ich oddział żołnierzy – antyterrorystów pacyfikując dzieci, jakby były niebezpiecznymi terrorystami.

„Foot massage” reż. Łukasz Urbanowski Obraz miejskiego życia nocą. Światła wielkiego miasta. Mała dziewczynka idzie do kina. Jednak zabrakło dla nie biletu, zaczepiona przez ochroniarza celuje prosto do niego z wielkiej giwery.

„Film” reż. Łukasz Urbanowski Impresja o domu, kamienicy, strzępach pamięci i podświadomości.

„1 May” reż. Daniel Zduńczyk Hiperrealistyczna animacja 3d. Kamera filmuje rower i kamienicę. Rower wisi na fladze pierwszomajowej.

„Sen Kowalskiego” reż. Daniel Zduńczyk Sympatyczna animacja 3D. Zastosowano w niej to samo oprogramowanie odpowiedzialne za jakość generowanego obrazu co w filmach „Shrek” lub „Toy Story”.

„The Grid” reż. Daniel Jankowiak Interesująca wizualnie animacja 3d. Robot zwiedza świat poza ekranem monitora. Trafia do machiny – statku kosmicznego. Mija ekrany telewizorów, które tworzą specyficzną konstelację.

„Aves” reż. Tomasz Strzałkowski Industrialna animacja 3D. Z olbrzymiego jaja, na dachu wielkomiejskiego wieżowca wykluwa się „roboptak”, który po wypiciu z kałuży ognistej wody odlatuje jak odrzutowiec.

„Another World” reż. Maciej Wojtkiewicz Animacja 3d. Przestrzeń pełna geometrycznych form jest światem w którym żyje bohater. Świat ten jest jednak tylko wygenerowaną wirtualną rzeczywistością wewnątrz komputera. Bohater wkrótce boleśnie sobie to uświadomi.

„Tylko dla niej” reż. Paweł Sadaj Wirtualna kobieta podlewając kwiatki postanawia wyskoczyć za okno i polewitować sobie na świeżym powietrzu.

„Cykl” reż. Paweł Sadaj Animacja 3d. W przestrzeni kosmicznej machina przetrzymuje pojemniki z ludzkimi osobowościami. Jeden cykl powstawania życia człowieka.

„Przebudzenie” reż. Marcin Sztukiewicz Praca dyplomowa poznańskiej ASP. W obskurnym hotelu na przedmieściach Moskwy podejrzany typ pracuje nad ożywieniem Lenina. Monstrum otwiera oczy czując zapach wódki. Zaskakujący finał na placu czerwonym daje do myślenia.

„Robo” reż. Andrzej Piątkowski Wizja świata rządzonego przez roboty. W centralnym punkcie miasta stoi pomnik przywódcy. Jednak po kolejnym przewrocie roboty niszczą stary pomnik, a na cokole stawiają podobiznę nowego władcy.

„Ubi Es” reż. Dariusz Zwierzyński Studium losu człowieka, zarówno we wszechświecie, jak i w zdehumanizowanej współczesnej kulturze.

„Kartka” reż. Piotr Łańcucki Animacja 3d. Pocieszny stworek marznie na dworze i tęskni za swoją ukochaną Agnieszką, która napisała do niego świąteczną widokówkę z życzeniami. Kocha ją tak bardzo ze z kamyczków układa napis na śniegu: Agnieszko kocham Cię.

„The Puppet” reż. Konrad Tomczak Animacja 3D. Marionetka uświadamia sobie kim tak naprawdę jest. Następnie zrywa sznurki, którymi do tej pory była sterowana.

„Nocna zmiana” reż. Maciej Jackiewicz Śmierć ćwiczy posługiwanie się kosą przed udaniem się na „nocną zmianę”.

„2 Fast Furas” reż. Karol Zakrzewski, Jarek Kwaśniak Nagrodzona Grand Prix na Sopot Film Festiwal 2004 animacja 3d. Przedmieścia wielkiej aglomeracji. Miasto śpi. Puste zaułki i ciemne wiadukty. Nagle w szaleńczy pościg za ekskluzywnym samochodem rusza fiat 126 p…