Jak po maśle …

22 października rozegrane zostały dwa mecze 5 kolejki ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Tym razem drużyna KTS ELPE ELTEX Tarnobrzeg zagrała na własnych stołach, na których podejmowała drużynę MKSTS Polkowice.

Jak można było łatwo się domyśleć, drużyna MKSTS-u nie mogła sprawić żadnej niespodzianki i nie miała szans pokonać 15-krotnego Mistrza Polski. Beniaminek ekstraklasy nie miał żadnego pomysłu na Mistrzynie i wydawał się być już pogodzony ze swoim losem.

Jako pierwsze do stołu podeszły Kinga Stefańska (KTS) i Ewa Kufel (MKSTS). Niestety spotkanie to nie dostarczyło żadnych emocji ani zawodniczkom ani kibicom. Stefańska tylko w pierwszym secie „pozwoliła” zdobyć przyjezdnej aż 8 punktów. W dwóch pozostałych, kapitan KTS-u wygrywała odpowiednio do 4 i do 2.Drugą grę zagrały: ze strony gospodyń Li Qian, a po przeciwnej stronie stołu Dorota Nowacka. Również to starcie zakończyło się gładką wygraną tarnobrzeżanek 3:0. „Mała” dwa pierwsze sety wygrała do 4 i 2, za to trzeci, lekko już rozluźniona, do 7.Do trzeciej partii tego wieczoru naprzeciw siebie stanęły Monika Pietkiewicz (KTS) i Justyna Kaczor (MKSTS). To spotkanie wydawało się być najciekawszym i zarazem najkrótszym. Pietkiewicz chwilami popisywała się efektownymi, szybkimi piłkami, co wywoływało aplauz u, niestety, bardzo nielicznej publiki. Kaczor tylko w pierwszym secie miała szanse nawiązać jako taki kontakt z dużo bardziej doświadczoną „Piecią”, jednak ostatecznie przegrywając z nią do 6. O drugim secie przyjezdna chciałaby na pewno bardzo szybko zapomnieć. W tej grze zawodniczka KTS-u wręcz rozgromiła swoją przeciwniczkę, nie pozostawiając tym samym żadnych wątpliwości co do różnicy klas pomiędzy obiema drużynami. Pietkiewicz w całym secie oddała przeciwniczce tylko 1 (!) punkt. Trzeci set był już tylko formalnością, którą „Piecia” przypieczętowała w 5 minut (!!!) wygrywając do 5. Mecz zakończył się wygraną KTS-u 3:0.Następną kolejkę KTS ELPE ELTEX rozegra na wyjeździe już 29.10.2005 (sobota) o godzinie 16.00 z drużyną GLKS Nadarzyn. Za to ostatnie spotkanie I rundy odbędzie się 5 listopada w Tarnobrzegu, a przeciwniczkami tarnobrzeżanek będzie Wicemistrz Polski, drużyna KU AZS Częstochowa.Na wszystkie mecze, jak i do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej naszych Mistrzyń serdecznie zapraszam. 🙂www.kts-tarnobrzeg.pl