Tarnowskie Góry 2005

W ubiegłym tygodniu odbył się XI Ogólnopolski Turniej Integracyjny w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Tarnowskich Górach. W zawodach wzięło udział 14 zawodniczek i 54 zawodników, którzy reprezentowali kluby z następujących miast: Knurowa, Katowic, Siemianowic, Gdańska, Bydgoszczy, Grudziądza, Koszalina, Tarnowa, Chwałowic, Wrocławia, Zielonej Góry i Tarnobrzega.

Nasze miasto reprezentowała drużyna integracyjna w składzie: Andrzej Kawa, Andrzej Śnieg, Janusz Suchojad i Tomasz Gadomski. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wpływ na to miała bardzo silna obsada ciężarowców z klubów śląskich oraz fakt, że turniej ten był ostatnim sprawdzianem dla kadry narodowej niepełnosprawnych przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Portugalii. Stąd też bardzo wysoki poziom zawodów.

Najlepiej świadczą o tym osiągnięte wyniki uzyskane w poszczególnych kategoriach wagowych. Spośród nich na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Mariusza Tomczyka z Wrocławia w kategorii wagowej 60 kg, który wycisnął sztangę o ciężarze 175 kg, dzięki czemu ustanowił nowy rekord Polski i nieoficjalny Europy. Natomiast w kategorii wagowej powyżej 100 kg warto zauważyć wynik 215 kg uzyskany przez Radosława Biernackiego z Rudy Śląskiej.

Mariusza Tomczyka mogliśmy już dwukrotnie podziwiać na tarnobrzeskim „Bartoszu”. W bieżącym roku zwyciężył w swojej kategorii wagowej i w klasyfikacji open do 87,5 kg z wynikiem 155 kg. Wyniki naszych zawodników: Andrzej Kawa – III miejsce w kategorii wagowej do 90 kg z wynikiem 145 kg, Andrzej Śnieg – V miejsce w kategorii wagowej 48 kg z wynikiem 52,5 kg, Janusz Suchojad – VI miejsce w kategorii wagowej 60 kg z wynikiem 75 kg i Tomasz Gadomski – VI miejsce w kategorii wagowej plus 100 kg z wynikiem 155 kg

Dla naszych sztangistów był to już ostatni występ w tym sezonie, który został zainaugurowany w Tarnobrzegu IV Nadwiślańskim Turniejem w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz” 2005. Sponsorem wyjazdu naszych zawodników było PW „Karabela”.

Fotka z imprezy

Zawodnik Tarnobrzeskiej Integracji – Andrzej Śnieg (kategoria wag.48kg.)