Podsumowanie Akcji „Podziel się Sercem, podziel się złotówką”.

Dnia 22 Listopada w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się Koncert Finałowy IV edycji akcji „Podziel się Sercem, podziel się złotówką”. Organizatorem akcji była Placówka Opiekuńczo Wychowawcza w Tarnobrzegu. Jej celem było zebranie pomocy rzeczowej dla wychowanków placówki.
Zbiórka pomocy rzeczowej odbywała się w większości placówek oświatowych z terenu Miasta Tarnobrzeg, w zbiórce wzięło udział 7 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, 3 Gimnazja, 5 szkół ponadgimnazjalnych i Studenci z PWSZ.
Punktem Kulminacyjnym Akcji był jak co roku Koncert Finałowy…

Na jego część artystyczną składały się występy przedszkolaków i uczniów placówek oświatowych, mogliśmy oglądać pokazy taneczne, występy wokalne, recytacje wierszy, montaż słowno muzyczny. Koncert prowadziły Panie Iza Chmielowiec i Agnieszka Wołosz. Gościnnie podczas koncertu wystąpiły dziewczyny ze Studia Tańca i Ruchu „Fram” Pana Dariusz Chmielowca. Podczas Koncertu miała miejsce oficjalna prezentacja logo akcji, którego twórcą jest Pani Bogusława Kuszaj, nauczycielka z Przedszkola Nr 4.

Kolejny raz mieszkańcy Tarnobrzega, szczególnie młodzi, udowodnili że nie są obojętni na potrzeby innych i potrafią się dzielić „Sercem i Złotówką”. Podczas zbiórki darów zebrano dla dzieci – 140 papierów toaletowych, 80 proszków do prania, 233 paczki chusteczek higienicznych, 71 szamponów, 153 pasty do zębów, 589 mydeł, 9 płynów do mycia naczyń, 7 żeli pod prysznic, 5 dezodorantów, 58 szczoteczek do zębów, 10 kremów do rąk, 10 mydeł w płynie, 10 kremów, patyczki do uszu, ręczniczki papierowe, balsam do ciała. (Zbiórka darów trwa jeszcze w Górniku i Budowlance). Ponadto dokonano zakupów ubrań dla dzieci na kwotę 652 zł. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok ponownie będziemy mogli razem obdarowywać innych i bawić się wspólnie na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury.