Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness 2005

W dniach 11-13 listopada odbył się w Gdańsku międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. W zawodach wzięła udział czołówka polskich zawodników. Byli wśród nich również zawodnicy z Francji i Litwy. Gościnnie wystąpił mistrz świata Aleksander Fedorov z Rosji. Organizatorem zawodów był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz firma „Fitness Authority”.

Zawody rozegrane zostały w sześciu konkurencjach: kulturystyka kobiet i mężczyzn, fitness sylwetkowe i gimnastyczne kobiet i mężczyzn oraz w dwóch kategoriach dla niepełnosprawnych – na wózkach i bez wózków.
W kategorii kulturystyka niepełnosprawnych wystąpił Michał Kilian, reprezentant „Integracji Stowarzyszenia Sprawnych Inaczej i Przyjaciół”, który zajął III miejsce. Zwyciężył Jarosław Ornowski, a drugim był Grzegorz Doboszyński. Czwarte miejsce zajął Krzysztof Nędza, którego mogliśmy kilkakrotnie podziwiać na tarnobrzeskim Nadwiślańskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz”. W kategorii kulturystyka mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Robert Piotrkowicz. Drugie miejsce zajął aktualny mistrz Polski i Europy Arkadiusz Szyderski, trzecie zaś – Kamil Majek, którego mogliśmy podziwiać na specjalnym pokazie podczas ostatniego „Bartosza”.
Sponsorem wyjazdu naszego zawodnika byli: PW „Karabela” i PHU „Lesta”

Foto: Michał Kilian, reprezentant „Integracji (Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness)