Cinema OFF – TOFFI

Juz 12 stycznia 2006 r. o godzinie 17:00 w Klubie FM odbędzie się kolejna dawka kina niezależnego z pod znaku Cinema OFF. Tym razem Cinema OFF prezentuje filmy nagrodzone podczas Toruńskiego Offowego Festiwalu Filmowego TOFFI.
Festiwal wyrobił już sobie markę pośród polskich imprez filmowych. Twórcy cenią toruńskie Grand Prix i chcą się na tym festiwalu prezentować. Świadczy o tym lawina zgłoszeń do konkursu drugiej edycji oraz coraz poważniejsze nazwiska gości odwiedzających imprezę…

Gośćmi TOFFI byli już Katarzyna Figura, Małgorzata Foremniak, Krzysztof Zanussi, producent Waldemar Dziki czy reżyser Ryszard Brylski. Na TOFFI oprócz przeglądów konkursowych, obejrzeć można liczne pokazy specjalne i retrospektywy. Festiwal prezentuje najciekawsze obrazy niezależne wyprodukowane przez światowe kinematografie, a także prace studentów szkół filmowych. Imprezie towarzyszą zawsze wystawy, warsztaty i eventy filmowe oraz imprezy w klubach festiwalowych. Organizatorami Festiwalu są Klub Studencki „Od Nowa” oraz Filmforum.pl

„Na scenie” reż. Piotr Matwiejczyk
Film kręcony „na żywo”, w trakcie festiwalu TOFFI. Reżyser z Wrocławia, Piotr Matwiejczyk wyreżyserował w ciągu 3 godzin etiudę filmową, a festiwalowa publiczność miała możliwość bezpośredniego udziału w jej realizacji.

„Wścieklizna”, reż. Jacek Czapnik
Animacja autorstwa Jacka Czapnika, rysownika i animatora z Bydgoszczy, absolwenta Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. „Wścieklizna” jest pierwszym długometrażowym (według reżysera dłuższym niż 60 sekund) filmem autora; stanowi kompilację elementów rysunkowych i zdjęć bydgoskich blokowisk. Wykonana została metodami „garażowymi” – przy wykorzystaniu podświetlanej szyby, starego komputera PC i skanera.

„Anima”, real. Defekt Masy
Przezabawne, przefajne, przeintresujące i zaledwie 30 sekundowe.

„Kuracja”, reż. Maciej Cuske
Kurację wyreżyserował student Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy i reżyser filmu ” I co wy na to Gałuszko?” Maciej Cuske. Film pokazuje, że wbrew obiegowej opinii, kuracje w sanatoriach to nie tylko spacery, wieczorki zapoznawcze i dancingi. Dokument o potrzebie kontaktu.

„Anima robaczywa” real. Defekt Masy
Przezabawne, przefajne, przeintresujące… robaczywe.

„Między nami dzieciakami” reż. Piotr Matwiejczyk
Film autorstwa uzdolnionego reżysera wrocławskiego, którego dorobek twórczy jest niejednokrotnie zasobniejszy aniżeli wielu znanych polskich reżyserów. „Między nami…” to groteskowa historyjka podejmująca interesujący temat relacji dzieci-dzieci, dzieci-dorośli.

„Mr. Parabolic – za żarciem” reż. Jacek Kościuszko
Utalentowany twórca multimedialny z Torunia, po sukcesie filmu-teledysku „Mr. Parabolic”, nakręcił jego część drugą. Tematyka filmu, choć powszechnie znana, ujęta w formie teledysku mile zaskakuje i cieszy wizualną wielorodnością i oryginalnością przenikających się obrazów.

„5 ciastek” real. Defekt Masy
Kolejna produkcja grupy filmowej „Defekt masy”. Sprytnie zrealizowany dowcip filmowy parodiujący słynny teledysk MC Hammera. Mimo tandetnej błyskotliwości, „5 ciastek” nie jest tylko zbitką połączonych w rytm muzyki przypadkowych ujęć. Widać tu dbałość o tempo i dużą konsekwencję montażową.

Organizatorzy : Magazyn Filmowy Cinema, SDT-Film, Heyah-Klaps, Warszawska Szkola Filmowa, Filmforum.pl
Organizatorzy Tarnobrzeskich Pokazów : Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne, Klub FM
Patronat Medialny: Radio Leliwa