XIV Finał WOŚP w Tarnobrzegu

Codzienność codziennością, ale 8 stycznia – na bank szanowni państwo – jeteście całą wspaniałą tarnobrzeską zgrają, czy kto dobry czy kto zły, na XIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu.

Na godzinę 11:45 zapraszamy na Plan Bartosza Głowackiego, skąd wyruszy druga już edycja „Kawalkady pojazdów wszelakich“, która przejedzie ulicami miasta Tarnobrzega promując XIV Finał WOŚP.
Główna impreza po raz kolejny odbędzie się na tarnobrzeskiej Hali OsiR, ale uwaga na głowy – nisko latające Anioły obiecały czuwać nad nami przez cały dzień.
Po szczegóły zapraszamy na www.wosp.vel.pl

Zespoły Sami i Hurt to gwiazdy niedzielnego wieczoru, ale punktem kulminacyjnym – tradycyjnie już – będzie Światełko do Nieba połączone z występem tancerzy ognia. To symboliczny moment, kiedy – poprzez fajerwerki wystrzeliwane w niebo – łączymy się ze wszystkimi miejscami na ziemi, gdzie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Warto obejrzeć również pokaz ratownictwa drogowego i chemicznego, który odbędzie się na parkingu przed halą o godz. 14:00.
Przybyłych na halę czekają dodatkowe atrakcje – robienie zdjęć z orkiestrową scenografią, obserwatorium astronomiczne, miejsce zabaw dla dzieci i loteria fantowa, na której wygrać będzie można m.in.: telefon komórkowy Siemens oraz Discmana Sony (ufundowane przez Media Expert) oraz wiele innych nagród.

W ramach licytacji pod młotek pójdą m.in.: Luksusowy weekend (pt.-niedz.) w apartamencie prezydenckim na Zamku w Baranowie Sandomierskim z wytworną kolacją – do wykorzystania do końca czerwca 2006 roku, teleskop firmy BRESSER ufundowany przez FOTO CLASSIC, kino domowe firmy SAMSUNG ofiarowane przez MEDIA EXPERT oraz gadżety XIV Finału WOŚP.

Przez cały dzień 250 olontariuszy będzie zbierać pieniądze na terenie miasta i powiatu Tarnobrzeg (gminy Grębów, Gorzyce, Baranów Sandomierski). Każdy wolonatriusz będzie miał zawieszony na szyi zalaminowany identyfikator ze zdjęciem, nazwiskiem, adresem i pieczęcią Fundacji oraz tekturową puszkę w barwach XIV Finału (żółto-czarną).

Całkowity dochód uzyskany w zbiórce publicznej w dniu XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w tym dochód z licytacji i imprez towarzyszących) przeznaczony zostanie, zgodnie ze statutową działalnością WOŚP, na zakup: sprzętu ratującego życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i naukę pierwszej pomocy.