Koncerty w Sandomierzu

W związku z tragedią, jaka wydarzyła się w sobotę w Chorzowie oraz Żałobą Narodową ogłoszoną przez Prezydenta RP, termin koncertu Mirosława Czyżykiewicza został przełożony. Odbędzie się on w niedzielę – 5 lutego. Początek o godz. 18.00, miejsce pozostaje bez zmian – Sala Kameralna Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej (Rynek 25/26).

Bilety zachowują ważność. Jeśli ktoś zakupił bilet ale nie jest w stanie przyjść na koncert w nowym terminie to może zwrócić bilet. Za zmianę terminu bardzo przepraszamy.

Koncert Mirosława Czyżykiewicza, o którym informowałem kilka dni temu, to nie jedyna atrakcja na najbliższe dni, przygotowana przez Fundację Kultury Ziemi Sandomierskiej.

Już w sobotę 4-go lutego odbędzie się koncert szant, przypominający lipcowy Szantomierz. Szczegóły w rozszerzeniu…

4 lutego (sobota) o godz. 18.00 miłośnicy szant, pieśni żeglarskich i wodniacy spotykają się w Piwnicach Węgra Lazarczyka (Hotel „Pod Ciżemką”) na imprezie, która jest reminiscencją odbywającego się w lipcu Festiwalu Piosenki Wodniackiej „Szantomierz”.

Gwiazdą Wieczoru będzie wielokrotny laureat (Nagroda Specjalna uczestników Festiwalu, Nagroda „Srebrny Kran” oraz Wyróżnienie „za profesjonalizm”)
ubiegłorocznego „Szantomierza” – gdańska formacja „Trzy Majtki”. Każdy kto przyjdzie ubrany w koszulkę lub „smycz” festiwalową wchodzi za darmo.

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej odbędzie się koncert barda o nieprawdopodobnym głosie, poety, malarza, genialnego gitarzysty – Mirosława Czyżykiewicza. Artysta zaprezentuje piosenki z nowej płyty pt. „Allez” oraz starsze piosenki. Koncert wymyślili tegoroczni maturzyści, którzy chcą natchnąć się do pracy przed trudami egzaminu dojrzałości poprzez obcowanie z wysokich lotów sztuką. Ideę wsparł
Burmistrz Sandomierza.

Więcej informacji na www.fkzs.pl i www.szantomierz.art.pl