„Sobowtór” Bodo Kox


27 lutego o godzinie 20:00 w Klubie FM, w ramach projektu Tarnobrzeskie Forum Filmu Niezależnego odbędzie się tarnobrzeska premiera najnowszego filmu Bodo Koxa „Sobowtór”.
Scenariusz filmu oparty jest na dwóch wątkach, które pozornie są od siebie niezależne. Pierwszy dość szczegółowo przedstawia kilka dni z życia Artura, przeciętnego trzydziestolatka, którego największą ambicją w życiu jest posiadanie sportowego auta i uwiedzenie seksownej koleżanki z biura. Z kolei drugi wątek filmu dotyczy Anny – popularnej aktorki, kobiety dla której najważniejsza jest kariera. Obie postacie łączy wspólna cecha: samotność…. źródło www.filmweb.pl

————-
Bodo Kox – rocznik ’77, wrocławianin, happener, aktor, scenarzysta, dziennikarz, filmowiec niezależny uważany za jednego z najbardziej obiecujących przedstawicieli polskiego offu. We współpracy z Filipem Zawadą – wpływowym poetą młodego pokolenia i muzykiem takich kapel jak Pustki czy Meble (Pawła Dunin-Wąsowicza) – zrealizował kilkanaście krótkich filmów. Wśród nich najwięcej kontrowersji wzbudził „Fesselbalon” nakręcony w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej, w którym nagi Bodo Kox gra na penisie balonikiem z flagą UE. Na szczyt polskiego offu wyniósł go film „Marco P. i złodzieje rowerów” (2005), który zdobył prawie 20 nagród podczas najbardziej prestiżowych festiwali i przeglądów kina niezależnego.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy:
Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne, Klub FM

Patronat Medialny:
Radio Leliwa