Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Krzeszowic

W dniach 25,26 luty 2006 roku drużyna reprezentująca Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej w Tarnobrzegu, w składzie:
Marek Kazberuk – kapitan (Siarkopolanie), Marek Baleja (Siarkopolanie), Krzysztof Juruś (Siarkopolanie), Mariusz Masłowki (Siarkopolanie), Robert Chmiel (ViSAT), Piotr Chmiel (Student), Marcin Kuszaj (Student), Łukasz Ziółkowski (Student), Kamil Sołtykiewicz (AZS ZKN Tarnobrzeg), Przemysław Zachariasz (AZS ZKN Tarnobrzeg)
Uczestniczyła w I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Krzeszowic. W bardzo mocno obsadzonych zawodach nasza drużyna zajęła IV miejsce.

———————
W pierwszym dniu odbywały się mecze grupowe. Zawodnicy T.S.S.P.S. rozgrywali swoje mecze w grupie drugiej uzyskując następujące wyniki:
Mecz 1.
Elektrownia Łaziska – T.S.S.P.S. Tarnobrzeg 2:0 (25:17) (25:10)
Mecz 2.
MOS Krzeszowice – T.S.S.P.S. Tarnobrzeg 1:2 (25:18) (22:25) (12:15)
Mecz 3.
Lotnicy Kraków – T.S.S.P.S. Tarnobrzeg 0:2 (22:25) (10:25)

Dzięki dwóm zwycięstwom, nasi zawodnicy zakwalifikowali się do półfinałów i zmierzyli się z bardzo silna drużyną Smoki Kraków. W dotychczasowych spotkaniach tych drużyn nie udało nam się wygrać, i tak było i tym razem.
Smoki Kraków – T.S.S.P.S. Tarnobrzeg 0:2 (25:12) (25:13)

Po porażce ze Smokami z Krakowa, 26 lutego w drugim dniu turnieju zagraliśmy mecz o 3 miejsce z Elektrownią Łaziska. Po porażce gładziutkiej z pierwszego dnia wydawało się że skazani jesteśmy na szybka przegraną. Ale w sporcie można liczyć na niespodzianki, to do 20 punktów pierwszego seta T.S.S.P.S. dyktowała warunki, jednak kilka prostych błędów dało pewność Łaziską ( i nie było niespodzianki), które cieszyły się ze zwycięstwa.
Mecz o III miejsce
Elektrownia Łaziska – T.S.S.P.S. Tarnobrzeg 2:0 (25:22) (25:19)

Jednak turniej można zaliczyć do udanych bo realne szanse naszej drużyny wskazywały, że maksymalnie możemy zająć IV miejsce i takie udało nam się wywalczyć.
Turniej wygrała drużyna:
Smoki Kraków pokonując w finale Tech-mex Bielsko Biała 2:1.

Oprócz wymienionych wcześniej drużyn w turnieju uczestniczyli jeszcze:
Wawel Kraków i drużyna z Szopienic.

Równolegle do turnieju męskiego rozgrywany był turniej Kobiet, w którym zwyciężyły zawodniczki z Andrychowa pokonując w finale Smoczyce Kraków (organizatorów turnieju) 2:0.