Cinema Off – Dominik Matwiejczyk

9-go marca o godzinie 19:00 w Klubie FM zagości po raz 4 Cinema OFF w Tarnobrzegu, tym razem będzie inaczej, zobaczymy najnowszy film Dominika Matwiejczyka z niezawodnym Bodo Koxem w roli głównej. Film opowiada o dwóch braciach mieszkających w zrujnowanej wsi wraz ze schorowaną matką…


——————–
Trudna sytuacja finansowa zmusza chłopaków do stopniowego wyprzedawania rodzinnego majątku. Przed przykutą do łóżka matką roztaczają oni jednak wizję rosnącego w siłę, nowoczesnego gospodarstwa. Cała ta niezbyt udana mistyfikacja wkrótce zaczyna się powoli rozkładać powodując wiele tragikomicznych sytuacji.
Projekcja dodatkowa: film krótkometrażowy „W drodze”

Niespodzianką tej projekcji „Cinema OFF” jest drugi film Matwiejczyka – krótka etiuda pt.: „W drodze” zrealizowana przez reżysera w trakcie wizyty w USA. Film opowiada o chłopaku z Polski przemierzającym Stany śladami książki „W drodze” Jacka Kerouac’a. W czasie pobytu w Los Angeles spotyka pewną zblazowaną polską piosenkarkę. Pomiędzy chłopcem a kobietą rodzi się specyficzna fascynacja. Główne role w filmie zagrali Małgorzata Potocka, Paweł Chochlew oraz Peter J. Lucas.

Organizatorzy: Magazyn Filmowy Cinema, SDT-Film, Heyah-Klaps, Warszawska
Szkola Filmowa, Filmforum.pl

Organizatorzy Tarnobrzeskich Pokazów: Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalne,
Klub FM
Patronat Medialny: Radio Leliwa oraz Miejska Telewizja Tarnobrzeg, tarnobrzeg.info