Muzyka, film i moda w Sandomierzu

Na najbliższe dni Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej zapowiada cykl imprez z różnych dziedzin – od muzyki w czwartek, przez pokazy kina niezależnego w piątek, po sobotni pokaz mody. Ale przecież Sandomierz warto odwiedzić nawet jak nic szczególnego się nie dzieje 🙂 Szczegółowe informacje w rozszerzeniu…
Informację nadesłała FKZS.


——————————-
1. W najbliższy czwartek (9 marca) spotkania na 'Scenie pod Latarnią’ będą obchodzić mały jubileusz. Gośćmi specjalnymi 10-go wieczoru będą znany kompozytor, dyrygent i klarnecista, Dyrektor Artystyczny festiwalu 'Muzyka w Sandomierzu’ – Wojciech Mrozek oraz Laureaci Grand Prix festiwalu 'Szantomierz 2004′ nasi przyjaciele z Lublina – Kasia i Marek Strzałkowscy z zespołu 'Samhain’ . Początek o godz. 19.00 w Cafe 'Galeria’.

2. W piątek kolejne spotkanie z cyklu Piątki Filmowe „PiF PaF” prezentujące kino niezależne i amatorskie. Tym razem wyświetlone zostaną filmy nagrodzone na Warszawskim festiwalu „Jutro Filmu”:
– „Pokonac nude” 7′ Sebastian Jensz-Stawowczyk, Bolechowice
– „Tesseract” 20′ Geoffrey Alan Rhodes, Buffalo (USA)
– „Metempsychosis of Objects” 10′ Salvador Maldonado, Londyn
– „Moj tata” 41′ Lech Strzalkowski
Początek o godz. 19.30, Sala Kameralna Fundacji

3. W sobotę wraz z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży nasza Fundacja organizuje Pokaz Mody Agnieszki Guz. Sandomierzanki, która w 2003 r. zdobyła nagrodę „Oskar Mody”. W Piwnicy Węgra Lazarczyka (Hotel pod Ciżemką, Rynek 27) Agnieszka zaprezentuje aż trzy swoje kolekcje – „Jesień-Zima 2005/2006” (pokazywana m.in. podczas „Warsaw Fashion Street”), „Czarne sukienki” oraz premierową „Wiosna-Lato 2006”. Fryzury będzie układał Andrzej Belek a makijaż będzie robiła Justyna Mach.