Zabytkowy przetarg

Wielu wychowanym w mieście marzy się stary drewniany dom – ciemne bale, kryte najlepiej dachówką ceramiczną. Właśnie jest okazja – TSM ogłosiła przetarg na zabytkowy dom, budynek gospodarczy i działki na ul.Kościuszki 22.


—————————–
Przetarg na prawo wieczyste do wieczystego użytkowania nieruchomości o pow. 14,62 arów z prawem własności zabytkowego budynku mieszkalnego o powierzchni użytkowej ponad 110 metrów i budynku gospodarczego o powierzchni 54 m2. Przetarg odbędzie się 25 kwietnia o godz. 11.00 w budynku Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wcześniej wymagana jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej netto ustalonej na 180.000 zł.

Budynek położony na przeciwko pizzerii 100doła został uznany za zabytkowy, co ma dla przyszłego właściwiela więcej wad niż zalet. Dużym atutem jest za to lokalizacja – w ścisłym centrum, ale jednocześnie na uboczu.

Przy okazji – na budynku wisi obecnie tablica informacyjna Stowarzyszenia Filatelistów i reklama zakładu zajmującego się naprawą zderzaków. Czy ktoś ma informacje kiedy budynek powstał, do kogo należał i co się tam kiedyś mieściło?